Nákupný zoznam homelab pre noob

1019er

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 2, 2023
Messages
88
Reaction score
46
Points
18
Pozrel som si hodil amazon a chcem sa podeliť o zoznam laboratórnych produktov, ktoré som našiel na rôzne použitie.

Prosím, neváhajte mi poradiť, aké vybavenie si chcem kúpiť.

Mojím plánom je, aby bolo malé a cenovo výhodné.


1. Destilačná súprava
(destilačná súprava vevor 1000 ml) s vykurovacím telesom alebo bez neho?

2. Kádinka, ďalšie hadičky, potrubie

3. Lievik, skúmavky, pipeta, špachtľa, ventilátory , vedro. fľaše na umývanie filtrov, súprava na testovanie ph, svorky, nástroje.

4. Bezpečnostné vybavenie (maska, rukavice atď.)

5. Vákuová pumpa + komora

6. Magnetické miešadlo s ohrievačom: Onilab 280°

7. Vodné čerpadlo.

Thx vopred
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Ak ste ako ja, budete len pokračovať a pokračovať. Sú tu ľudia, ktorí nemajú ani kúsok skla. Sú tu ľudia, ktorí majú každý kúsok, ktorý si dokážete predstaviť. Začal som tam, kde začínate vy, a zatiaľ som pridal;
1. Studený sifón, inak bude tvoje čerpadlo plné vody. Zomrie aj niekoľko ďalších vecí.
2. Claisenov adaptér. Kúpil som si ho, pretože môj rm narážal do kondenzátora, ale je užitočné mať vo varnej banke 2 porty, pre lievik alebo plynový vstrekovač
3. 3-hrdlová banka, reagovať, refluxovať a destilovať bez búrania
4. Allihnov kondenzátor na reflux
5. Sušiaca trubica z viacerých dôvodov
Chlorid vápenatý, molekulárne sito síranu horečnatého iné sušiace suspenzie
6.5. Kryštalizačné panvice, mám niekoľko pyrexových panvíc na koláče. Sú tam 3 USD/PC alebo tak nejako
Extra kekové svorky, ktoré sa lámu alebo strácajú
Vlastne číslo 1. Bucknerov lievik naozaj. Je to must have. Odporúčam taký, ktorý má na lieviku vákuový otvor, takže môžeš použiť akúkoľvek banku.

To je práve to, čo som urobil ja. Mám niekoľko ďalších kusov, ktoré som nespomenul, erlenmeyerovu súpravu s plochým dnom, skúmavky. Svorky vákuové mazivo
 

googie

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 1, 2023
Messages
45
Reaction score
32
Points
18
Kádinky, ktorých nikdy nie je dosť, a 2 sep. lieviky.
 

1019er

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 2, 2023
Messages
88
Reaction score
46
Points
18
Thx za tipy, nejaká rada na lacné magnetické miešadlo s ohrievacou doskou?
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Urobte si láskavosť a zaobstarajte si vevorové horné miešadlo za 60E a spárujte ho s plášťom a/alebo kuchynskou varnou doskou, ktorú možno použiť na kvapalinový kúpeľ.
Ak ste v Európe, odporúčam vyhnúť sa sklenenému riadu vevor, majú patentovaný spoj, môžem odporučiť nejakých predajcov pevného skla. ak je to dlhodobá záležitosť, ktorú plánujete, mohol by ste sa rovno rozhodnúť pre budúcnosť.
 

41Dxflatline

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 23, 2022
Messages
320
Solutions
1
Reaction score
153
Points
43
Tie destilačné súpravy Vevor 32 ks, ktoré sa dajú zohnať na ebay, sú výhodné a IMHO je nevyhnutná správna sklenená refluxná/destilačná súprava a vákuová pumpa + buchner. Takisto budeš chcieť magnetickú miešaciu varnú dosku s riadnou reguláciou teploty a lacné ponorné akváriové čerpadlo pre kondenzátory.

Štandardné bezpečnostné vybavenie, celotvárový respirátor, laboratórny plášť, rukavice.

To je vaše základné vybavenie okrem drobností, ako sú špachtle, sklenené tyčinky, filtračný papier atď. Všetko ostatné naozaj závisí od toho, čo robíte. Nemá zmysel kupovať soxhletové extraktory alebo fľaše na pranie plynu, ak nerobíte niečo, čo si to vyžaduje, ale vždy budete niekedy destilovať.
 

SoldadoDeDrogas

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 16, 2023
Messages
214
Reaction score
142
Points
43
Ďakujeme za zmienku o 32-dielnej súprave! Zdá sa to príliš dobré na to, aby to bola pravda. Mám jednu na ceste. Bude to slúžiť na rovnaký účel pri destilácii a refluxe ? Človek by mal byť schopný improvizovať buchner s rezačkou na sklo a nejakým odpadom. Ponorný sa dá zohnať dosť ľahko.
Zostáva miešacia varná doska a vákuové čerpadlo, ktoré by malo byť dosiahnuteľné za > 200 dolárov.
Takže naozaj, asi 300 dolárov a teraz varíme. Ešte raz vám ďakujem.
 

41Dxflatline

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 23, 2022
Messages
320
Solutions
1
Reaction score
153
Points
43
Áno, na reflux väčšinou používam kondenzátor Allihn alebo na niektoré aplikácie môžete použiť Vigreux. Liebigov a Grahamov kondenzátor na destiláciu. Keďže ste v tomto pravdepodobne nováčik, tieto súbory PDF sú pre noob nevyhnutné čítanie
 

Attachments

  • TXLfW6jnqd.pdf
    135.1 KB · Views: 557
  • oMBubD7vxf.pdf
    114.1 KB · Views: 524
  • mX2Yc0LGFH.pdf
    4.3 MB · Views: 472
  • Oo7KsvU5qL.pdf
    906.7 KB · Views: 470
  • EQxL4uVaJ2.pdf
    4.8 MB · Views: 492

googie

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 1, 2023
Messages
45
Reaction score
32
Points
18
Vybavenie Vevor je vzhľadom na cenu skutočne dobré. Mám tú destilačnú súpravu, nevynechala ani jeden krok.

https://m.vevor.com/magnetic-stirrer-c_11062/vevor-magnetic-stirrer-hot-plate-digital-hotplate-stirrer-2000-rpm-2l-w-stand-p_010493051894

A

https://m.vevor.com/magnetic-stirrer-c_11062/1000ml-lab-electric-heating-mantle-sleeves-magnetic-stirrer-500w-thermost-heater-p_010322605939

So všetkými ostatnými, ktoré ste spomenuli, je skvelý štartér. Zvyšok si zaobstaráte podľa potreby. Veľa šťastia.
 

1019er

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 2, 2023
Messages
88
Reaction score
46
Points
18
Získal som malú aktualizáciu pre svoje nadchádzajúce domáce laboratórium.
Takže teraz prišiel Buchlerov lievik a banka, ktoré sú pripravené na použitie s bieleným fiterpapierom.
Už mám aj ďalšiu kadičku a magnetické miešadlá.
Už mám latexové rukavice z oddelenia čistenia

Myslím, že ďalším veľkým krokom bude vevorová extrakčná súprava + ohrievacie a miešacie teleso a vákuová komora.

Okrem toho si myslím, že budem potrebovať ďalšie kadičky a bezpečnostné vybavenie, aby som mohol začať s výrobou 4 mmc
 

1019er

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 2, 2023
Messages
88
Reaction score
46
Points
18
Takže som teraz trochu zmätený, aké zariadenie by som si mal ďalej zaobstarať na syntézu 4mmc?

Najprv som si myslel, že budem potrebovať extrakčnú súpravu, ale videl som aj to, že syntézu metylamínu a toluénu robím len s plastovými strukmi. Mám aj normálnu varnú dosku.

Čo by ste teda navrhovali, aby som si zaobstaral ďalej? Stačí pár plastových strukov a odmeriek plus poriadna plynová maska?

Greez
 

1019er

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 2, 2023
Messages
88
Reaction score
46
Points
18
Nákupný zoznam Amazon:

1. Labglass
https://www.amazon.de/VEVOR-Laborat...fix=laborglas+vevor,aps,138&sr=8-3&th=1&psc=1

2. Vákuové čerpadlo
https://www.amazon.de/VEVOR-Vakuump...1702215042&sprefix=vevor+vakuu,aps,177&sr=8-5

3. Ohrievač, magnetické miešadlo
https://www.amazon.de/VEVOR-Heizman...=vevor+labot+heizmantel+1000ml,aps,200&sr=8-1


4. Bezpečnostné vybavenie
https://www.amazon.de/Gefahrgutkoff...A==&sprefix=gefahrgutkoffer+73,aps,184&sr=8-1

Držiak na laboratórne sklo
https://www.amazon.de/VEVOR-Unterst...09-91f2-78a2619bce37&pd_rd_i=B093F7BWDX&psc=1

Celkové množstvo:





Ak by som to mohol urobiť lacnejšie, dajte mi prosím vedieť, pretože na začiatok je to investícia okolo 1000 €, čo pre mňa nie je malá suma!
 

Mr Good Cat

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 6, 2023
Messages
281
Reaction score
112
Points
43
Knihu Vevor si radšej kúpim na ich poľskej webovej stránke vevor.pl v poľskom jazyku. Je to smiešne, ale je to o niečo lacnejšie ako na stránke eur.vevor.com v eurách.
 

1019er

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 2, 2023
Messages
88
Reaction score
46
Points
18
Videl som ppl vyrábať 4mmc len v plastových nádobách, takže si nie som istý, či je laboratórne sklo naozaj potrebné okrem účelu sušenia acetónu
 

kpach

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 26, 2023
Messages
60
Reaction score
36
Points
18
Prajeme vám veľa úspechov pri výrobe a ďakujeme, že ste sa podelili o časť svojho výskumu/nástrojov!
 

SoldadoDeDrogas

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 16, 2023
Messages
214
Reaction score
142
Points
43
Hej, @1019er skončil si niekedy s výrobou nejakej mačky? Ako to dopadlo?
 

1019er

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 2, 2023
Messages
88
Reaction score
46
Points
18
Bohužiaľ nie, ale čoskoro som dostal peniaze na laboratórne vybavenie. Podľa môjho názoru nemá zmysel kupovať ho čiastočne
 
View previous replies…

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Neexistuje súprava, ktorá by bola kompletná. Nikdy som nevidel súpravu so studenou pascou. Môže mať 4 kondenzátory, ale žiadnu studenú pascu. V súprave som nevidel ani lievik na vyrovnávanie tlaku. Keďže ste si ju ešte nekúpili, poďme si to ujasniť. Nekúpte si plášť, ktorý bude stačiť len na 1 veľkosť banky. Doska môže robiť akékoľvek banky kadičky erlymeyers. Doska je univerzálnejšia. NIKDY som nevidel súpravu s vodnou pumpou. Môžete destilovať bez vákua, ale nie bez vodnej pumpy. Hadice v tých súpravách, šmejd. Vedú vodu do kondenzátorov, ale pod vákuom sa rozpadajú
 

SoldadoDeDrogas

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 16, 2023
Messages
214
Reaction score
142
Points
43
Spoločnosť Frit vám kryje chrbát. 💪
Na účely utajenia môže byť lepšie kúpiť všetko po častiach.
Ak by sa niekto predsa len rozhodol zaobstarať si ohrievací plášť, najlepšie by bolo zaobstarať si väčší a potom v ňom môžete používať banky menších rozmerov pomocou pieskového kúpeľa?
 

SoldadoDeDrogas

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 16, 2023
Messages
214
Reaction score
142
Points
43
Nemal som na mysli výlučne sklenené výrobky, v kúpe sklenených výrobkov nevidím príliš veľké riziko. Ide o myšlienku kúpiť všetko potrebné na syntézu naraz, rovnakou metódou, na rovnakú adresu atď. Nechcem vyznieť ako prehnane paranoidný, som asi jeden z najhlúpejších a najneopatrnejších. Len návrh a pripomienka, buďte opatrní, zostaňte v bezpečí.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Posrali by ste sa, keby ste vedeli, čo prešlo mojimi dverami a čo zase vyšlo von. Rozdeľujem veci medzi miestne miesta a online, ale spoločné sedenie na mojom stolíku bolo niekoľko radikálnych produktov
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Nevrrmind, nepozrel som sa poriadne na tohto dinosaura a myslel som si, že je to kura. Už som sa k nemu dávno vyjadril. Mám však všetky tie sračky na svojom zozname želaní👍
 
Top