niekoľko tipov na rady... CAS bmk prášok mimo 5449-12-7

Botsauto-Dutchland

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 11, 2022
Messages
86
Reaction score
42
Points
18
Takže po určitých bojoch začíname s ničím

Cas 5449-12-7 Konverzia Získava sa kyselina fosforečná 75/85 alebo kyselina sírová 98..

Urobím to vonku mám 1 kg bmk glycidát sodnej soli.

nejaké tipy zatiaľ nevlastním žiadne sklo okrem nejakých adaptérov a výťahu..

v čase keď nemiešam alebo mi mieša accu pridám kyselinu mravčiu do nh4karbonátu... alebo je nejaký rýchlejší lepší spôsob ako získať formamid ?? stačí mi roztok zahriať na 160c na hodinu... vákuová destilácia teraz nie je možná.

Znie to alebo to vyzerá, že som lenivý, ale nemôžem urobiť nejaký test, urobím to v 3 krokoch 1 kg bmk prášku -->p2p nasledujúcu noc destilácia parou a príprava formamidu, krok 3 leuckart

akékoľvek tipy sú veľmi vítané
použiť hrniec z nehrdzavejúcej ocele?
hdpe pre prvú konverziu p2p refluX potrebný v zmysle výťažku alebo len pridať kyselinu.
sklo sa dostane do leackartovho kroku.

ďakujem za všetky rady

ps: neznášam tento spôsob práce s chemikáliami, normálne ma baví len sledovať reakciu a neponáhľať sa... ale teraz nemôžem a nemám skúsenosti s týmto štýlom

ps má niekto skúsenosti s reakciou sodného vápna a sodnej soli kyseliny karboxylovej.
takže som pridala svoj cas 5449-12-7 do vápna v prášku ( sodné vápno je zmes NaOH a CaO)
Povedzte mi, ako ho mám presunúť na správne miesto
 

blackburn

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 18, 2022
Messages
103
Reaction score
48
Points
28
Kyselina fosforečná 85 % (75 aj práca s použitím menšieho množstva vody) môže používať aj HCI.

borosilikátové sklo 3.3,
Žiadne hrnce z nehrdzavejúcej ocele pri práci s kyselinou.

Pri konverzii BMK potrebujete reflux.
 

Botsauto-Dutchland

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 11, 2022
Messages
86
Reaction score
42
Points
18
Takže áno, strácam veľa p2p varenie s h20 som si uvedomil
ale chrómniklové železo má vplyv na výťažok ?

a aký je chemický dôvod, prečo to musí byť kyselina fosforečná? kedysi sa s ňou vyrábala aminová soľ, ale nikdy sa nepoužívala pri konverziách bmk apaan p2np..
ak to viete, budem vám vďačný, ak sa o to podelíte ;)
 

blackburn

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 18, 2022
Messages
103
Reaction score
48
Points
28
no nikdy nepoužívali chrómniklové železo. nemusíte používať kyselinu fosforečnú, skúste cestu HCI, výťažok je viac-menej rovnaký.
 

Botsauto-Dutchland

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 11, 2022
Messages
86
Reaction score
42
Points
18
Oke som počul, že by ste mali udržiavať teplotu v rozmedzí 140-150c,
tak si myslím, že idem bezpečne a vyzdvihnúť nejaký 75 fosforic cez hranice.. urobil som malý rýchly ''test'' s kyselinou sírovou, ktorá sa úplne rozpustila a kompletná kvapalina sa stala tmavožltou a smradom trochu ako apaan. po tom, čo bol môj čistič aku prázdny a auto dostatočne vyvetrané, som odišiel, nie som tak uvoľnený v týchto dňoch vonku. premýšľam o hoteli alebo karavane na noc alebo 2, ale lapač studenej vody pre kyselinové vapery a b zápach aint enought by mal pomôcť malý uhlíkový filter ?
 
Top