Stanfordské väzenské experimenty a psychológia policajtov

sickofit

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jan 28, 2023
Messages
9
Reaction score
21
Points
3
Na každej akreditovanej hodine psychológie sa nepochybne niekde v pláne vyučovacej hodiny objaví Stanfordský väzenský experiment.


Čo má tento experiment naučiť študentov v dnešných triedach, je možné interpretovať.
Absolvoval som asi 4 rôzne hodiny úvodu do psychológie a všetky hovorili o detailoch udalostí a podobne. Ale nie nejaké závery.

Takže napíšem nejaké svoje vlastné myšlienky o tom.

Policajti sú v pozícii, v ktorej im je daná moc. Všimol som si, že naozaj nemajú radi, keď sa im táto moc berie.
Komunita, v ktorej žijú, im tlieska, pretože sa od nich očakáva, že budú tými, ktorí sa ukážu a položia svoj život.
Takže keď všetci začnú hovoriť, že drogy sú zlé a ľudia, ktorí ich berú, sú zlí. Niečo sa musí urobiť!
A potom majú na aute tie jasné svetlá, ktoré nechávajú zapnuté príliš dlho, aby boli čo najhlučnejší, takže každý v okruhu 5 míľ sa čuduje, čo sa tam deje.

Takže máš tie teplé červené a modré pódiové svetlá, všetci v bloku ti fandia, zatiaľ čo máš vodiča v putách.
Nič zlé sa nestalo, pozor! Zhaslo zadné svetlo, a hneď na to bác v putách, zatiaľ čo vy čumíte na zadok policajta, ktorý sa skláňa nad tým, ako vám prehľadáva veci.
Klamali ste mu, že v aute nič nie je. Ja osobne, kurva, neznášam, keď mi ľudia klamú.
Teraz našiel zipsový uzáver s nejakými tými kuracími omrvinkami na dne. Ah, ha! Ako sa opovažuješ mi klamať!
Späť sa vyvalí, plieskne si so zatýkajúcim dôstojníkom Cocksom, že našiel omrvinky.
Všetci jasajú, Cocks! Cocks! Kohúty!

Analyzujme túto situáciu.
Dôstojník Cocks má vymytý mozog tým, čomu sa hovorí "kognitívna zaujatosť".

- Autoritatívne skreslenie: Keď niekto v uniforme niečo hovorí, pre váš mozog je jednoduchšie jednoducho prijať a uveriť tomu, čo táto osoba hovorí. Teda, ak mi prezident Spojených štátov amerických a jeho hlúpa mrcha manželka v televízii hovoria dôležité oznámenie, najlepšie je veriť, že je to pravda.

- Frekvenčná ilúzia: Keď niečo počujete viackrát od rôznych ľudí, váš mozog to ľahšie prijme a uverí tomu. Nie je možné, aby sa všetci tí ľudia mýlili. Je jednoducho príliš veľa ľudí.

- Sociálny dôkaz: Dôkaz: Dôstojník Cocks sa zúčastnil na ceramoniáde, kde bol na pódiu pred celým mestom! Dali mu... špeciálnu medailu! Ohhh!!! Chlapíkovi, ktorý mu ju dal, zasalutoval Kohútov šéf a jeho kolegovia! To musí znamenať, že špeciálny človek mu dal špeciálnu medailu za to, že odviedol takú dobrú prácu,

Nemôžeš predsa Kohútovi povedať, že všetka tá dobrá práca, ktorú odviedol... bola vlastne len mrhaním času, peňazí a práce.
Jediný výsledok, ktorý z toho naozaj vyplynul, bol, že frajer, ktorý mal dve deti, išiel do skurveného väzenia, v dôsledku toho prišiel o prácu, dlho sa ťahal súd, prišiel o dom a všetko, čo v ňom mal. Manželka ho opustila kvôli dôstojníkovi Cocksovi. Jeho mama sa ho zriekla. Nemôže si nájsť prácu, keď sa dostane von. Vo väzení mu nakopal zadok futbalový tím Oakland Raiders.

Ale Cocksovi povedali, že odviedol dobrú prácu. Je oveľa ťažšie pochopiť, že vaša dobrá práca bola v skutočnosti na hovno, keď okolo nej visia všetky tie predsudky, ako pochopiť, že vaša posratá práca bola vlastne celkom dobrá. Tisíckrát ťažšie.

Povedzme, že Cocks NAKOĽKO prišiel k presvedčeniu, že je netvor.
To predsa nemôže byť pravda! Lebo vždy, keď zatýkal tých hlupákov, čo kradli meď, mali pri sebe fajku!
A keď zatýkal tých ozbrojených pištoľníkov, mali fajku!
Vždy, keď zastavil nejakú zasranú použitú kartu, ktorá bola špinavá, mali tiež fajku!

Tí ľudia, ktorých zatýkal za zločin, mali pri sebe fajky, čím sa opäť zabetónovala predstava, že fajka = zločin.
No Kohút nie je ako vy a ja.
Nemá možnosť vidieť svet taký, aký v skutočnosti je.
Sudca a prokurátor, ktorí všetkých tých ľudí odsúdili...., robili počas obeda horúce koľajnice na parkovisku.

Dôstojník Cocks je hlboko v matrixe hlavného prúdu.
Keďže stávky sú vysoké, ľudia mu budú vždy klamať.
Preto veľmi rád dobrovoľne poskytne svoje voľné dni, aby pomohol svojmu tímu.
Vždy urobí niečo navyše. Pes pri obhliadke nič necítil?
Kohúty aj tak vždy skontrolujú pod podlahou.



Dúfam, že sa vám moje písanie páčilo.
Ak chcete darovať kryštál a podporiť moje diela, pošlite mi DM.

-
 

justanotherrr

Don't buy from me
New Member
Joined
Aug 14, 2024
Messages
2
Reaction score
1
Points
3
Väčšina policajtov sú retardi so zbraňami, nič nové.
 
Top