Question Podivný rez v mojom amfetamíne. Ako sa ho lepšie zbaviť bez extrakcie na báze kyseliny? Ako správne odparovať vodný roztok amfetamínu?

faelivrin42

Don't buy from me
Member
Joined
Oct 23, 2022
Messages
2
Reaction score
0
Points
1
Ahoj. nemám žiadne chemické vzdelanie a nemám miesto s dobrým vetraním, takže sa obávam použitia akýchkoľvek látok, ktoré by sa nemali používať v kuchyni.
Som len zvedavý milovník amfetamínu a zvyčajne som urobil obyčajné premytie acetónom alebo izopropylalkoholom, párkrát som urobil rekryštalizáciu pomocou horúceho izopropylalkoholu a bolo to v poriadku. Ale v poslednom čase mi takmer všetky rýchlosti začali mať rez, ktorý s tým nejde von.

Je to niečo ako celulóza, ale neviem. Ak do vzorky látky pridám veľmi málo vody, stane sa z nej želé. Ak pridám viac vody, jednoducho sa rozpustí.
Kolieskový filter 0,44 mikrónu nepomáha odfiltrovať ju z vodného roztoku. Ak ju rozpustím v horúcej vode a potom ochladím, vytvorí lesklé vlákna, ktoré sú po vysušení veľmi veľmi jemné, takmer ako hodváb. Ich vzhľad pripomína kofeín, ale pravdepodobne to kofeín nie je - testoval som ho roztokom povidón-jódu zmiešaným so škrobom, kým nemá tmavomodrofialovú farbu, a vôbec nemení farbu roztoku (ako kontrolu som použil čerstvo pripravenú kávu) a jednu zo vzoriek, ktorá ho obsahovala, som poslal do Energy Control a kofeín tam nenašli, a nech je rez akýkoľvek, nie je v zozname látok, ktoré identifikujú.

Takže. mal som vzorku rýchlej pasty. Pravdepodobne v nej boli nejaké amfetamíny, pretože Markíza sa zmenila na oranžovú a Robadope na ružovú.
Keď som k malému množstvu látky pridal kvapku vody, zakalila sa a potom sa z nej stala želéovitá látka.

4vdycLipeh


Spočiatku som sa ju pokúšal rekryštalizovať pomocou izopropylalkoholu. Vo vriacom iso sa úplne rozpustí, ale keď som ho začal chladiť, stal sa celý želé s vláknami, takže to nefungovalo, nemohol som z neho odfiltrovať amfetamín. Po chvíli googlovania som sa dočítala o extrakcii vodou.

Urobil som teda nasledovné:
1. Dal som 1 g danej látky do kávového filtra a začal som na ňu pomaly liať horúcu vodu, kým sa všetko nerozpustilo.
2. Potom som roztok vložil do chladničky a dostal som tieto vlákna, toľko, že sa roztok stal krémovým
S2R8dQokDG
V3GJhik7LE
HitfT4n1aD


3. Opäť som roztok prefiltrovala pomocou kávového filtra a z vlákna som vyžmýkala všetko, čo sa dalo.
4. Potom som výsledný roztok vložila do pohára a odparila ho pomocou vodného kúpeľa
5. Výsledok nevyzeral rovnomerne a dával tmavohnedú, takmer čiernu farbu s Meckeho činidlom. Preto som sa rozhodol vykonať rekryštalizáciu.
OQswkLCeyt

6. Do skla s látkou som pridal iso a nechal som ho variť na vodnom kúpeli. Po chvíli tam zostala nejaká usadenina, niečo, čo sa nerozpúšťa ani vo vriacom iso. Horúci roztok som prelial do iného pohára, pričom zostali nejaké lesklé priesvitné úlomky, ktoré sa nerozpustili.
Pvx7yJoILl
T2nhfv6Hu7

7. Roztok som nechal na stole vychladnúť na izbovú teplotu a potom som ho dal na noc do chladničky. Ráno som ho nechala chvíľu odstáť v ľadovom kúpeli a potom som ho prefiltrovala pomocou kávového filtra. Výsledkom bolo 0,03 g amfetamín sulfátu (urobil som kolorimetrické testy a dostal som očakávané výsledky s Mandelinom, Markízom a Mecke)
8. Zo zvedavosti som odparil časť prefiltrovaného izo a nechal ho vychladnúť. a dostal som opäť túto prekliatu želatínovú hmotu.
Takže bolo zrejmé, že postup, ktorý som vykonal, s ňou naozaj nepomohol a stále môže zostať v čistej látke

Otázky:

1. Čo je to za rez? Našiel som rôzne zmienky o podobných veciach na reddite a strachu, takže je to celkom bežné
2. Je možné sa ho účinne zbaviť?
3. Napriek tomu, že táto rýchlostná pasta bola určite sračka, pochybujem, že v nej bolo len 0,03% amfetamín sulfátu. Takže som asi niečo urobil zle s odparovaním a rekryštalizáciou. Ako to môžem urobiť lepšie?
 

faelivrin42

Don't buy from me
Member
Joined
Oct 23, 2022
Messages
2
Reaction score
0
Points
1
Niektoré podrobnejšie otázky
- Ak zostavím jednoduchú destilačnú jednotku (banka s gumovou zátkou + gumová rúrka), bude to lepšie z hľadiska získania rýchlosti suchého síranu z vodného roztoku?
- Viem, že na rekryštalizáciu je dôležité použiť čo najmenšie množstvo rozpúšťadla. Ale ak sú prítomné nerozpustné impurity, je ťažké určiť minimálne množstvo. Ako môžem v prípade amfetamín sulfátu a izopropylalkoholu odhadnúť potrebné množstvo izopropylalkoholu? Snažil som sa vygoogliť rozpustnosť amfetamín sulfátu v horúcom izopropylalkohole, ale nepodarilo sa mi to
- Je použitie acetónu + izopropylalkoholu lepšie na rekryštalizáciu amfetamínsulfátu ako použitie len izopropylalkoholu? Prečo?
- V niektorých príručkách o rekryštalizácii sa uvádza, že je dôležité zakryť vrch pohára roztokom, prečo je to dôležité? Aby bolo chladenie pomalšie? Myslel som, že amfetamín sulfát sa nemôže odparovať, je to tak?
- Niektoré príručky o rekryštalizácii navrhujú dať roztok na noc do mrazničky, je to dobrý nápad? Nevykryštalizujú potom aj iné nečistoty?
- Ak som použil príliš veľa izopropylalkoholu, môžem ho po odfiltrovaní vykryštalizovaného amfetamínu prevariť, aby sa zmenšil jeho objem, a zopakovať postup rekryštalizácie?
- Je filtrácia odsávaním účinnejšia alebo len rýchlejšia ako jednoduché nalievanie kvapaliny na filter? Môžem ako odsávaciu jednotku použiť jednoduché elektrické čerpadlo, ktoré bežne používam na matrace? (má možnosť odsávania)
 

blackburn

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 18, 2022
Messages
103
Reaction score
48
Points
28
najlepšie, čo môžete urobiť, je prečistiť ho acetónom, ktorý ste už vyskúšali, ak to nepomôže, potom sa dostanete k prečisteniu pomocou acidobázickej extrakcie, netrvá to dlho a je to veľmi jednoduché.
 

feinkostParanoia

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 7, 2023
Messages
12
Reaction score
10
Points
3
Zdravím,
môžem povedať, že so mnou je to takmer ako s vami, vždy som bol zvedavý milovník amfetamínov a otvoril som tým, žiaľ, "Pandorinu skrinku".
Tak som si začal čistiť amfetamín jednoduchým, ale veľmi účinným spôsobom pred jeho použitím.
ukázalo sa, že nikde nie je namiešané toľko špiny ako v amfetamíne, fantázii sa medze nekladú!
takže teraz k vášmu opísanému problému;
Myslím, že správne predpokladáte, že váš amfetamín má v sebe nejaký druh celulózy.
V minulosti som mal rovnaký problém, vyzeralo to presne tak ako na vašich obrázkoch. bude to kroskarmelóza alebo iné rastlinné vlákno, často sa používajú bambusové vlákna z potravinárskeho priemyslu.
Krémová hmota, ktorú popisujete v bode 2, je často zmesou kofeínu a nejakého druhu vlákniny alebo celulózy.
Jediná zvláštna vec je, že ste vo svojich veciach nenašli žiadny kofeín. normálne kofeín vyzerá tak, ako na vašom štvrtom obrázku(teda tie absorpčné končeky vlákien podobné bavlne), po tom, čo bol z amfetamínu odstránený. teda v mojom prípade.
zo skúsenosti vám môžem povedať, že je dosť možné, že to, čo ste mali, obsahuje len 0,03 % amfetamínu!
hovoríte, že aj ten tovar bol určite zlý, takže radšej tam už nič nekupujte, ak to ide!
ja som vždy postupoval nasledovne, aby som sa zbavil zvyškov syntézy a najmä kofeínu:
amfetamín musí byť naozaj suchý a jemne rozdrvený!!!
amfetamín umyte bezvodým acetónom a potom to celé vložte do kofeínového filtra a nechajte vysušiť.
Po vysušení a opätovnom rozdrvení dobre rozdrvte.
teraz mám vriacu destilovanú vodu kvapku po kvapke na daas amfetamín dávať, kým sa nerozpustí.
(takže takmer všetko ako vy!!!!)
amfetamín rozpustený v destilovanej vode zakryte a dajte do chladničky na 2-3 hodiny.
potom všetko vložte do kávového filtra (lepšie je, ak si vezmete dva, predtým ich navlhčite destilovanou vodou) a opatrne ich vytlačte! Potom som to vždy nechal celé odpariť a získal som naozaj čistý amfetamín.
 

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
-Rozpustite svoje veci vo vode, všetko, čo sa nerozpustí = šrot.
-Určite hodnotu PH. Všetko, čo je vyššie ako PH 4, pridajte 1 kvapku kyseliny chlorovodíkovej.
-Pridajte petroléter v rovnakom množstve ako vody.
-Všetko vložte do oddeľovacieho lievika a veľmi dobre pretrepte.
-Spustite spodnú vodnú vrstvu.
-Petroléter (horná vrstva) sa môže používať častejšie na čistenie.
-Pomaly pridávajte NaOH za stáleho miešania, až kým sa nedosiahne ph 14. Granule alebo predtým pripravený lúh. Vytvorí sa olejová vrstva. Amp báza
-Oddeľte obe vrstvy pomocou oddeľovacieho lievika.
-Dodajte rovnaké množstvo petroléteru do hornej amp bázy a pretrepte ju v oddeľovacom lieviku.
-Odlejte spodnú vrstvu (vodu).
-Pridajte trochu MgSO4, kým sa už nebude zhlukovať.
-Roztok ponorte na 3 hodiny do ľadovej komory.
-Odfiltrujte MgSO4.
-Odparte petroléter pri 40 °C.
-Olejovú bázu, ktorá zostane, rozpustite v acetóne.
-Pomaly pridajte kyselinu sírovú zriedenú acetónom až na PH6.
-Filtrujte soľ v ampéroch

Ak je stále viditeľné zafarbenie, premyte ľadovým acetónom a znovu prefiltrujte, kým nie je snehobiela.

Výsledkom je veľmi čistý produkt.
 

cubesquare

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 11, 2022
Messages
150
Reaction score
97
Points
28
S rovnakým problémom som sa hral aj ja, ale vo väčších objemoch a dlhšie, len aby som zistil, čo sa stane.

Amfetamín som dôkladne premyla 99,9 % IPA, potom som ho vysušila a preniesla do vodného roztoku.
Dal som oveľa viac vody (banka má 1 liter) a použil som asi 20 g "amfetamínu".
Tým sa "želé" prestalo tvoriť.

Destilovanú vodu som zohrieval v mikrovlnnej rúre a pridával látku, kým sa už nerozpúšťala, potom som ju odložil a nechal som ju pomaly vychladnúť bez pohybu. Tento útvar mi pripadá ako kofeín.
VCnSDL3JyM


Yh2xpK3zRE

Keď budem spokojný, že rast sa zastavil, prefiltrujem a odparím a uvidím, čo mi zostane a čo z toho môžem vyčítať...
 
Top