Syntéza β-fenetilaminu

sakalak

Don't buy from me
Resident
Joined
May 3, 2023
Messages
6
Reaction score
1
Points
3
Viem, že ide o legálnu látku, ale je doslova nemožné nájsť na clearnete akýkoľvek zdroj o tom, ako ju syntetizovať doma. Ako syntetizovať β-fenyletylamín/β-fenyletylamín/fenetylamín HCl doma? Ďakujem.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Zvláštne, zadal som do Googlu syntézu b-fenyletylamínu a dostal som 6 ciest
 
Last edited:

sakalak

Don't buy from me
Resident
Joined
May 3, 2023
Messages
6
Reaction score
1
Points
3
Ďakujem, všetky som ich už videl. Až na tú prvú sa mi zdali nemožné, ak nemáte skutočné laboratórium so všetkými tými fantastickými chemikáliami - keby som ich mal, nepoložil by som túto otázku.
Potom prichádza prvý dokument, ktorý ste spomenuli. Hoci benzylkyanid nie je doslova nemožné získať; reakcia si vyžaduje vysoký tlak vodíka, čo si opäť vyžaduje vysokoprofilové vybavenie (hádam?).
Položil som otázku, aby som zistil, či existujú jednoduchšie spôsoby, ktoré je možné urobiť doma. Niektoré syntézy amfetamínu si vyžadujú minimálne vybavenie a získateľné chemikálie, dúfal som, že existuje takýto spôsob aj pre b-fenyletylamín.
Takže ak ste ho napríklad niekedy syntetizovali alebo videli syntézu, ktorá spĺňa "kritériá", ktoré som práve vysvetlil, budem vďačný za pomoc.
Vygooglenie otázky patrilo medzi moje možnosti a pokusy.
Ďakujem
 

psy

Don't buy from me
Resident
Joined
May 4, 2023
Messages
45
Reaction score
47
Points
18
Deals
2
Syntetizovať ho môžete pomerne jednoducho. Ak chcete návod, ako to urobiť len s otcovskými vecami, tu je.
1. Benzaldehyd môžete získať z niektorých mandľových aróm, stačí skontrolovať etiketu (budete ho musieť destilovať) alebo môžete získať olej z horkých mandlí (prípadne nie je potrebná destilácia). Získajte trochu NaOH z otvárača kanalizácie, nitrometán z rc paliva (budete ho musieť destilovať) a HCl. Upravte stechiometriu, ale postupujte podľa tohto postupu: https://www.orgsyn.org/demo.aspx?prep=CV1P0413. Odporúčal by som ju rekryštalizovať. Teraz, keď máte nitrostyrén, budete ho musieť zredukovať. Najjednoduchšie to bude pomocou ortuti. Ak si môžete kúpiť ortuť priamo, urobte tak. Ak nie, kúpte si naklápacie spínače alebo nejaký iný výrobok, ktorý obsahuje ortuť. Kúpte si kyselinu dusičnú alebo si ju vyrobte. Použite ju na výrobu dusičnanu ortuťnatého. Na internete je niekoľko skvelých zdrojov na túto reakciu. Teraz vykonajte redukciu Hg/Al na nitrostyrén. Na internete je veľa príkladov tejto reakcie. Vykonajte svoju prácu a len tak tak ste skončili!
2. Kúpte si benzylalkohol. Videl som ho predávať ako rozpúšťadlo na niekoľkých miestach. zreagujte s HCl, aby ste získali benzylchlorid. Na youtube je veľa videí tejto reakcie. Potom si vyrobíte akúkoľvek kyanidovú soľ, ktorú chcete. Na internete je veľa odkazov na to, ako vyrobiť kyanid. Len buďte opatrní! Teraz budete reagovať s kyanidom s benzylchloridom. Vygooglite si kolbeho nitrilovú syntézu pre príklady a pre to, aké rozpúšťadlá použiť. Teraz máte benzylnitril! Môže sa tiež redukovať pomocou Al/Hg.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
HsV4d81z6r

Tu je najjednoduchšia syntéza. Čo mi za ňu vymeníte? Mám to tu na stole. Zabudol som, koľko som za to zaplatil, ale menej ako 20 dolárov
 

sakalak

Don't buy from me
Resident
Joined
May 3, 2023
Messages
6
Reaction score
1
Points
3
Ďakujeme. Keby som bol v USA, rád by som si to od vás kúpil. Na internete som videl aj iné, ale moja krajina pravdepodobne nepovolí dovoz. Preto sa ju snažím syntetizovať.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Nenašiel som v ňom jedinú vec okrem syntézy nejakého analógu karfentonylu. Ak viete o niečom inom, povedzte nám to, prosím.
 

sakalak

Don't buy from me
Resident
Joined
May 3, 2023
Messages
6
Reaction score
1
Points
3
Nie som odborník, ale pokiaľ viem, s touto vecou sa toho veľa robiť nedá. A máte 500 gramov, čo je dosť veľa. Ak ste balenie neotvorili (usudzujúc podľa obrázka, ste to neurobili), predal by som ho len online. Nie je to nelegálne, takže ak dáš nižšiu cenu, ako je štandardná, budeš v pohode. Inak je to príjemný a bezpečný stimulant na konzumáciu, ak je to pre vás možnosť. Neprekračujte 1 gram denne a 3 gramy za týždeň.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Verte mi, robil som si prieskum. Bez MAOI-B nevydrží in vivo dostatočne dlho na to, aby niečo urobil. MAOI-B sú oveľa ťažšie dostupné tan A. Nakoniec s tým niečo vymyslím. Fent hádam. Dnes som videl, že ho môžem dimetylovať acetónom, čím vznikne dimetylfenetylamín Schaffer bas, imín, azo. Neviem, ako to nazvať, ale preskupením 1,2 by sa z toho mohol stať metamfetamín.
 

sakalak

Don't buy from me
Resident
Joined
May 3, 2023
Messages
6
Reaction score
1
Points
3
@psy Wow, nečakal som taký užitočný komentár tbh. Ďakujem veľmi pekne, určite to urobím. Ak by to niekto potreboval aj v budúcnosti, budem tu uverejňovať svoje aktualizácie.
 
  • Like
Reactions: psy

psy

Don't buy from me
Resident
Joined
May 4, 2023
Messages
45
Reaction score
47
Points
18
Deals
2
Úplne najjednoduchším spôsobom by bola práve dekarboxylácia fenylalanínu. To sa dá vykonať pomocou ketónového katalyzátora a rozpúšťadla s vysokým bodom varu. Bolo by to oveľa jednoduchšie, ak je vaším jediným cieľom vyrobiť hrášok. Keď som písal svoj posledný príspevok, zabudol som, že je to možné.
 
Top