Syntéza amfetamínu z P2NP prostredníctvom Al/Hg

malayboy

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 15, 2022
Messages
58
Reaction score
35
Points
18
Postupovala som podľa videa a prečítala som si celý návod, keď som sa dostala k bodu vloženia roztoku dusičnanu ortuťnatého, 5 ml (z 2 g Hg + 15 ml kyseliny dusičnej 68 %), potom 1 liter studenej vody, potom som dostala výsledok ako na videu, zakalená sivá voda a trochu opláchnutá hliníková fólia, ako sa vo videu a návode spomína, odporúča sa po prvom vypustení pridať viac vody a proces vypustenia zopakovať, takže som pridala ďalší 1 liter studenej vody

Neočakávaný problém:
1. opäť sa zmení na zakalenú šedú a vyzerá hustejšie ako na začiatku
2. potom sa začali tvoriť väčšie bubliny
3. teraz má viac tepla, keď som sa jej pokúsil dotknúť, tak som ju znova vylial a pridal tretí 1 liter studenej vody
4. 3 minúty po tom, ako som vyliala všetku zakalenú sivú vodu, hliníková fólia sama zareagovala a dym pokryl celé laboratórium, banka je taká studená a na povrchu banky sú kvapky vody

Mám naliať roztok P2NP hneď po vypustení prvej zakalenej sivej vody? pretože neskoršia reakcia sa zdá byť podobná reakciám pridania P2NP vo videu
 

HIGGS BOSSON

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
436
Reaction score
662
Points
93
Žiadny problém, amalgám je pripravený a môžete naliať roztok fenylnitropropénu.
Alebo, ak chcete získať skúsenosti s prvou syntézou, nemôžete sa vymyť z ortuťových solí, aby ste jasne videli priebeh chemickej reakcie
 
Last edited by a moderator:

malayboy

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 15, 2022
Messages
58
Reaction score
35
Points
18
Úspešne som dosiahol štádium na všetkých fóliách stúpať a pokryté malými bublinkami, v zakalenej sivej vode

NfVegTmQtK



potom som z nej vodu vypustila cez jemné sitko

Mh5Cv4dMTS


potom je podľa návodu vhodné opäť pridať vodu, aby sa amalgám opláchol od zvyškov dusičnanu ortuťnatého

9cWV5fRUMS


tak som pridal studenú vodu z vodovodu, reakcia začala dostávať viac a viac bublín, a tak sa hmota pokazí

takže mám myšlienky na túto fázu:

Ak je amalgám hotový, nemal by sa vypustiť a pridať viac studenej destilovanej vody, aby sa vypláchli zvyšky dusičnanu ortuťnatého?

2. ak potrebujeme vypláchnuť dusičnan ortuťnatý, mala by som pridať studenú destilovanú vodu, áno?
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,021
Points
93
Musí sa vypustiť a rýchlo naliať čerstvá porcia čistej vody. Ak však má málo skúseností, prvé reakcie vykonajte bez ďalšieho premývania.
Nemusí ísť nevyhnutne o ľadovú vodu, hlavná je čistá (pitná) voda
 

malayboy

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 15, 2022
Messages
58
Reaction score
35
Points
18
Veľká vďaka za vašu odpoveď, pane, opäť si zopakujem niekoľko experimentov
 

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
Aj vám práve došla batéria v kalkulačke alebo neviete, ako to vypočítať?
Môžem vám poradiť, z jedného mólu P2NP sa teoreticky stane jeden mól voľnej bázy a s polovicou mólu kyseliny sírovej dostaneme polovicu mólu síranu. Skutočný percentuálny výťažok sa vypočíta pomocou tejto teórie. Zvyšok by mal byť prechádzka ružovou záhradou.
.
 

WinterDust

Don't buy from me
Resident
Joined
May 21, 2022
Messages
230
Reaction score
206
Points
43
Deals
3
Otázka týkajúca sa procesu:

Keď sa zmes P2nP i pridá s amalgámom a začne sa exotermický proces.

1 - Musí zmes počas tejto syntézy zostať pri určitej teplote alebo sa môže počas tohto procesu ochladzovať a miešať?

2 - Musí byť zmes uzavretá, aby sa vaporizát dostal späť do zmesi, alebo sa tento postup môže uskutočniť aj v otvorenom sude, otázka sa týka väčších dávok P2nP 500g-1000g+.

3 - Ak sa vyrobí viacero dávok, ale v rôznom čase, je možné uskladniť freebase z každej dávky v sklenenom kontajneri na neskoršie použitie alebo sa "pokazí" ?

Ďakujem
 

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
Zmes sa musí na začiatku ochladiť kvôli silnej exotermickej reakcii, snažte sa dostať a udržať zmes pri 60 °C. btw. pri 95 °C máte sopku.
Mali by ste použiť niečo ako kondenzátor, pretože IPA sa veľmi rýchlo odparuje v dôsledku exotermickej reakcie. btw. Nikdy by som nepoužil také vysoké množstvo P2NP, pretože si myslím, že už 50 g P2NP je ťažké spracovať. Buďte opatrní a dávajte na seba pozor
Nemôžem to povedať s istotou, ale počul som, že voľná báza nie je veľmi stabilná a časom degraduje. V každom prípade sa vyhýbajte teplu, vzduchu, svetlu a kyslíku.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
Počas prebiehajúcej reakcie ju udržiavajte pri teplote 55-60 stupňov C.
Bez spätného chladiča stratíte veľa rozpúšťadla
Nemali by ste. Bude sa oxidovať kyslíkom zo vzduchu. Vplyv má aj svetlo. Môžete sa pokúsiť uchovávať určité množstvo určitý čas v tmavom skle a mrazničke, ale pred ďalšou syntézou ho musíte vydestilovať.
 

MrSung

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 23, 2022
Messages
61
Reaction score
18
Points
8

Nemyslím si, že zvládnete 500 g P2NP, reakcia je veľmi exotermická. Poradím vám, aby ste začali v malom s niečím, ako je 10 - 40 g, a kým nezvládnete postup, potom môžete pomaly zvyšovať, ak to myslíte naozaj vážne. Musíte sa skôr plaziť, ako chodiť, s 500 g znamená, že chcete bežať
 

Taimo

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 13, 2022
Messages
7
Reaction score
9
Points
3
Dobre, potom to urobím menšie na prvé razy. Cez víkend môžem začať
 

BHBlueberry

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 17, 2022
Messages
20
Reaction score
11
Points
3
Jedna otázka:

Prečo, do prdele, používate tenkú hliníkovú fóliu na varenie namiesto pevných kúskov vystrihnutých z nepružného hliníkového plechu?

Nemá zmysel nechať všetko zničiť a nechať to rozpustiť v zmesi namiesto toho, keď môžete po reakcii všetko dostať von.
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,021
Points
93
Ukážte nám, ako táto reakcia prebieha, a hlavne ako rýchlo.
 
Top