Syntéza s H2S04 a CaCO3/CaO?

ponellibro

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 21, 2023
Messages
13
Reaction score
1
Points
3
Dobrý deň,
videl som tu veľa metód syntézy a všetky sa mi zdajú trochu komplikované.
Moja situácia je takáto: dostal som 1 l žltého oleja (hádam je to BMK?) a človek, ktorý mi ho dal, nemal pre mňa správny návod.
Dostal som len informáciu, že olej musím dať do veľkej misky z hrubého skla a pomaly do neho kvapkať H2S04.
Ďalšia informácia, ktorú som dostala, je, že potrebujem nejakú ďalšiu zložku, napríklad kriedu - ale ani neviem, či je to CaCO3 alebo CaO.

1. Môže mi niekto povedať, či táto metóda môže fungovať?
2. Aké množstvo kyseliny sírovej by bolo potrebné?
3. Potrebujem okrem toho CaCO3 alebo CaO?
4. Kedy musím pridať kriedu?

Ďakujem vám!
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
518
Reaction score
279
Points
63
Ak stačí pridať kyselinu, pravdepodobne ste dostali olej A (amfetamínová freibáza), v tomto prípade musíte vytvoriť síranovú soľ. CaCO3 je inertný nerozpustný biely prášok, ktorý možno použiť na rezanie výrobku, ale odporúčam ho na tento účel používať s mierou, pretože nerozpustný znamená, že ľudia budú mať v nose CaCO3, ktorý sa nerozpustí. Teraz vám radím, aby ste časť oleja zriedili aspoň rovnakým objemom acetónu a potom pripravili roztok H2SO4 v acetóne 5 ml acetónu na 1 ml kyseliny (množstvo potrebnej kyseliny je dané množstvom oleja A) kyselinu treba pridávať po kvapkách za dôkladného miešania, budete pozorovať, že sa najprv mliečne roztečie a potom zhustne, keď budete pridávať kyselinu. Ide o to, aby ste nepridali príliš veľa kyseliny (roztok začne rozpúšťať zrazeninu), v takom prípade pridajte trochu viac oleja A. Potom to celé prefiltrujete a na filtri premyjete acetónom.
 

ponellibro

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 21, 2023
Messages
13
Reaction score
1
Points
3
Ďakujeme!!!
Ako môžem vykonať proces filtrovania? Sú vhodné obyčajné kávové filtre?
 

bybys_siurblys

Don't buy from me
Member
Joined
Mar 22, 2023
Messages
2
Reaction score
1
Points
3
Áno, kávové filtre sa hodia, ale vákuová filtrácia je na filtrovanie kryštálov lepšia, pretože odsaje viac rozpúšťadla a je rýchlejšia.
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
518
Reaction score
279
Points
63
Obyčajné kávové filtre urobia to isté ako vákuová filtrácia, ako je uvedené vyššie, čo sa odporúča, ale ak jednoducho nemáte vákuový systém, potom držiak na kávový filter (opakovane použiteľné plastové jemné sitko v tvare otvoreného kávového filtra, ktoré môžete umiestniť do palstového lievika dostatočne veľkého na to, aby pokryl aspoň 2\3 veci a vďaka nemu je gravitačná filtrácia pomocou kávového filtra oveľa rýchlejšia.
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
518
Reaction score
279
Points
63
Prosím, urobte si láskavosť a vyskúšajte to s max. 25 ml oleja a 50 ml suchého acetónu, ku ktorému stačí pripraviť ako 1 ml H2SO4 conc. v 10 ml suchého acetónu (celý roztok kyseliny nemusí byť potrebný, ak nebudete stále pridávať olej, aby ste dosiahli pH nie nižšie ako 6) a nezabudnite kyselinu v roztoku acetónu vyhodiť, pretože sa nedá uchovávať. Radím to v prípade, že máte BMK olej, čo spoznáte podľa prvých pár kvapiek kyseliny v prípade, že sa neobjaví zákal do minúty alebo dvoch kvapkania prípade, v ktorom nie je až taká škoda, stačí vhodiť nejakú miernu zásadu ako uhličitan sodný NaCO3, známy ako pracia sóda alebo pH+ (zvyšovač) z bazénových zásob, ktoré potrebujete ako pol alebo čajovú lyžičku alebo menej, potom dekantovať. Pamätajte si, že BMK je jeden krok od amfetamínu alebo metamfetamínu, ale mali by ste napísať späť na proces, ktorý potrebujete urobiť, je odlišný a aj keď je trochu zložitejší, stále uskutočniteľný a stojí za to.
 

ponellibro

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 21, 2023
Messages
13
Reaction score
1
Points
3
Veľká vďaka! Posledná otázka:
H2SO4 má koncentráciu 15 %. Doma som našiel aj 33 % HCl. Je to tiež možné alebo je dokonca lepšie urobiť to s HCl - kvôli vyššej koncentrácii?
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Predpokladám, že máte na mysli 15 % vo vode, ak áno, potom to nie je vhodné, najmä pre toto množstvo. každý gram vody zje gram produktu. ideálne je, ak chcete čo najvyššiu konk. a čo najčistejšiu. špinavšie a menej konk. kyseliny možno použiť do určitej miery, ak je to tak, veľmi sa odporúča zamraziť váš roztok na 24 h a ideálne rozriediť väčším množstvom acetónu ako bežne.
Kyselina sírová poskytuje sírany, HCl poskytuje chlorovodíky. Chlorid amfetamínu je hygroskopický a nie je vhodný.
 

ponellibro

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 21, 2023
Messages
13
Reaction score
1
Points
3
Potrebujem suchý acetón? Nie tekutinu?
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Suchý =/= pevný
Pod pojmom suchý acetón sa rozumie, že musí obsahovať čo najmenej vody, pretože sa navzájom miešajú.
Ak nie je k dispozícii bezvodý, môže sa vysušiť pomocou sušiaceho činidla, napríklad MgSO4, CaO, NaSO4, ak je obsah vody nízky, ak je vysoký alebo sú v zmesi iné rozpúšťadlá, bude sa musieť destilovať, prípadne dvakrát.
 

ponellibro

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 21, 2023
Messages
13
Reaction score
1
Points
3
"dôrazne sa odporúča zamraziť váš roztok na 24 hodín" myslíte 15 % roztok H2SO4, že? A potom? Voda zmrzne a môžem ju odobrať zhora? a naozaj to potrebuje 24h?
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Nie, povedal som vám, že 15 % nie je vhodných. ak chcete maximálny výťažok, potom áno.
 

ponellibro

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 21, 2023
Messages
13
Reaction score
1
Points
3
Mám len tekutinu, ale je to čistý acetón, nie výrobok obsahujúci acetón, ako sú p. rem na nechty.
Len aby som si bol istý, že to urobím správne:

1. pripravte si vyššiu koncentráciu H2SO4 (zmrazte ju v miske, kde sa dá ľahko odstrániť voda)
---nasledujúci deň
2. vysušte voľnú bázu pomocou MgSO4 a počkajte 30 min.
3. pripravte si kvapkový roztok:
-vysušte acetón s MgSO4 (v akom množstve?)
-pripravený H2SO4 (z mrazničky, odstránená voda) zmiešajte s roztokom acetónu/MgSO4 v pomere 1:5 alebo viac 1:10
4. Roztok kyseliny pomaly nakvapkajte do zásady a stále miešajte
???
Dúfam, že som na správnej ceste:)
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
NEZABUDNITE

Aj kryštalizovaný produkt po okyslení vložíte do mrazničky, aby bol číry. nezaškodí, ak doň vložíte aj acetón a použijete ho za studena
 

ponellibro

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 21, 2023
Messages
13
Reaction score
1
Points
3
Je mi ľúto, že nerozumiem. Môžem zmraziť 15 % H2SO4 a odstrániť vodu (na vrchu), aby bol vyššie koncentrovaný a vhodný?
"Ak chcete maximálny výťažok, potom áno" myslíte na 24 hodín alebo ako?
 

ponellibro

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 21, 2023
Messages
13
Reaction score
1
Points
3
Žiaľ, v krajine, kde žijem, to nie je možné.
15 % je všetko, čo môžem dostať, takže s tým musím nejako pracovať
 

ponellibro

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 21, 2023
Messages
13
Reaction score
1
Points
3
OK, takže teraz mám tento posledný problém. moja H2SO4 má len 15 %...
Čo mám teda robiť?
Môžem vodu odvariť, ak ju nemôžem zmraziť?
Môžem urobiť niečo iné, aby som dosiahol vyššiu koncentráciu?
Alebo môžem nahradiť kyselinu sírovú inými kyselinami? Kyselina citrónová je dostupná vo vysokých koncentráciách tekutá alebo bezvodá...
Objednanie vyššej koncentrácie H2SO4 je poslednou možnosťou!
Prosím, pomôžte mi, zasekla som sa
 
Top