Zdravie zubov a ďasien

Dr. X

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 24, 2023
Messages
43
Reaction score
18
Points
8
Dobrý deň, som užívateľ stimulantov možno sa dá povedať aj závislý. Užívam kokaín a amfetamín podľa toho, na čo ho potrebujem, buď na nočné zmeny, alebo do klubu. Beriem svoje psychické a fyzické zdravie serous robiť 2 týždne prestávky po užívaní 1 týždeň rovno a atď. A mám záujem dozvedieť sa viac o zdraví zubov a ďasien. Väčšina drog, ako vieme, spôsobuje vysychanie úst a to je jedna z najdôležitejších vecí, na ktoré treba pamätať, piť viac vody a menej limonád atď. Ako viem zo štúdia biológie je, že sativa je veľmi dôležitá bcs zabíja baktérie, čistí atď. Dbám na to, aby som pila veľa vody a žuvala žuvačky bez cukru, aby som si udržiavala "vlhkosť" v ústach. Ale stále sa tak trochu bojím bcs po užití, keď som Im high cítim jazykom, že sa mi niektoré zuby trochu hýbu (to len keď som pod účinkami). Chcem vedieť, či sú ešte iné veci, ktoré Im chýbajú a ja možno viem čo. Ak viete, môžete mi povedať, aké vitamíny by som mal užívať pre teplejšie zuby a ďasná? Rozmýšľam nad kúpou fluoridových kapsúl, je to skvelý nápad? A umývať si zuby aspoň 2-3 krát denne, záleží na tom, či mi zostane nejaký voľný čas, je to zlé alebo dobré, že toľko? A ik jeho najlepšie konzultovať s mojím zubárom, ale Im udržať moje použitie súkromné, pretože naposledy verí príliš veľa dostal ma pobyt 24 hodín v malej miestnosti a mal som šťastie, že veľa ppl v súdnom systéme, dokonca aj šéf súdu, aby nedostal 5 rokov trest. Thx vopred!
 

gus.fring

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Oct 13, 2023
Messages
100
Reaction score
64
Points
28
Kúpte si metronidazol z lekárne, užívajte 3 tablety denne, urobte 7 hodín medzi 3 tabletami, napr:užite 1 tabletu po 7 hodinách užite 2. tabletu a po 7 hodinách užite 3. tabletu, a užite ju po jedle, pretože metronidazol bez jedla poškodí váš estomak, tento liek zabije baktérie vo vnútri úst...
Dbajte o svoje zdravie..
Zostaňte v bezpečí..
Gus.
 

Paracelsus

Addictionist
Joined
Nov 23, 2021
Messages
198
Reaction score
200
Points
43
Skôr ste opísali prístup k liečbe infekčného črevného ochorenia (amébiáza, giardiáza), pri ktorom sa používa najmä metronidozol. Je to silné antibiotikum s mnohými vedľajšími účinkami. Nie je to niečo, čo by sa malo odporúčať človeku, ktorý má záujem o zachovanie zdravia zubov pri užívaní stimulantov.
 

gus.fring

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Oct 13, 2023
Messages
100
Reaction score
64
Points
28
Metronidazol som užíval dlhodobo viac ako 9 mesiacov v intervaloch a nemal som žiadne vedľajšie účinky, poradil som mu na základe vlastných skúseností
 

Paracelsus

Addictionist
Joined
Nov 23, 2021
Messages
198
Reaction score
200
Points
43
Rozumiem. Ako som už uviedol, ide o silný liek a určite sa stáva, že je v určitých scenároch užitočný. Ale v diskutovanom prípade zďaleka nie je na prvom mieste venovať pozornosť antibiotikám tohto typu. Ďakujem, že ste sa podelili o svoje skúsenosti, určite môžu byť užitočné pre tých, ktorí čítajú toto fórum.
 

Paracelsus

Addictionist
Joined
Nov 23, 2021
Messages
198
Reaction score
200
Points
43
Je skvelé, že si robíte prestávky a staráte sa o svoje zdravie. Tento prístup skutočne funguje. Čo sa týka zubov, vektor vašej myšlienky je tiež správny. Hydratácia, čistota a prevencia by vás mohli udržať dlhšie zdravé. Je tu niekoľko faktorov, ktoré treba zvážiť. Ak sa vám zdá, že zuby sa hýbu len počas príjmu látok, možno ide o rozšírené a zmenené vnímanie situácie. Fyziologické pocity iné ako triezvy stav sú charakteristické pre stimulanty. Po druhé, zuby sa vekom nejako znehodnocujú, to sa týka mnohých ľudí a závisí to od mnohých faktorov, od dedičnosti až po prostredie. Pridávame sem aj užívanie stimulantov, preto by sa k prevencii malo pristupovať tak, ako keby ste boli ohrození, aj keď je vaša zubná anamnéza inak bezchybná (v rodine je so zubami všetko v poriadku, v detstve neboli žiadne problémy a podobne). A na záver si pozrite tento článok práve na túto tému, hovorí o ďalších praktických radách: https://mindheal.com/basics/dental-health-for-people-who-use-drugs/.
 

Power

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 20, 2022
Messages
24
Reaction score
16
Points
3
Takže som práve vymazal to, čo som napísal, pretože spoločnosť, ktorú som spomenul, už nepredáva výrobok, na ktorý som odkazoval, avšak ich zubná pasta je VELMI dobrá, spolu s niektorými ďalšími výrobkami: "hismile"- skutočne vyrábajú dobrú zubnú pastu. nekupujte repliky... Kúpte si ju od hismile.

HLAVNÁ VEC: je to: "Nano-hydroxyapatit (nano-HAp) je syntetická forma hydroxyapatitu, biomimetického materiálu, ktorý sa podobá minerálnej zložke kostí a zubov. Nano-HAp môže podporiť mineralizáciu zubov a znížiť precitlivenosť vyplnením dentinálnych tubulov"

Tú nano-HAp hmotu si môžete kúpiť vo forme zubnej pasty, moje odporúčané použitie je: vyčistite si zuby a ďasná bežnou zubnou pastou alebo zubnou pastou hismile, potom nevyplachujte, potom si opäť vyčistite zuby nano-HAp pastou a NEPLÁCHAJTE, aj tak by ste nemali oplachovať, ale nano-HAp sa musí "vsiaknuť" do zubov.

Ráno a večer.

- Power
 

Amphetfred24

Don't buy from me
Member
Language
🇬🇧
Joined
Aug 8, 2024
Messages
12
Reaction score
4
Points
3
Dobre ste urobili, že sa zaujímate o zdravie svojich zubov.
Je to dôležité.
Táto loď pre mňa už dávno vyplávala a potopila sa.
Ak môžem poradiť, skúste sa starať o svoje ďasná a zuby, nebudete ľutovať.
Neužíval by som fluorid (fluorizácia vody, antidepresívum). Ale to je len môj názor!!!
Bohužiaľ, nemám pre vás žiadnu dobrú radu!
 
Top