Syntéza testosterónu z DHEA

MikeBlast

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 23, 2023
Messages
11
Reaction score
10
Points
3
Nižšie je uvedená syntéza testosterónu z DHEA, ktorú poskytol Patrick Arnold. Ochranná skupina bola odvodená a spôsob redukcie nie je známy.

1. 3β-O ochrana pomocou TMSCl
2. 17β Enantioselektívna redukcia
3. 17β Esterifikácia
4. 3β-O Deprotekcia pomocou TBAF
5. 3-O Oppenauerova oxidácia so súčasným preskupením alkénov do konjugovanej polohy
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,661
Solutions
3
Reaction score
2,736
Points
113
Deals
1
Dobrý deň. Akú hodnotu má váš príspevok bez podrobného vysvetlenia?
 

MikeBlast

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 23, 2023
Messages
11
Reaction score
10
Points
3
Mojím zámerom bolo začať diskusiu o syntéze testosterónu, keďže som toho na internete veľa nenašiel. Ak je toto nesprávne miesto na môj príspevok, ospravedlňujem sa.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,661
Solutions
3
Reaction score
2,736
Points
113
Deals
1
Žiadny problém. Na vašom mieste by som v príspevku jasne uviedol zámer :)
 

MikeBlast

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 23, 2023
Messages
11
Reaction score
10
Points
3
Vyzerá to tak, že sa to dá zjednodušiť do 3 krokov.
1. 3-O Oppenauerova oxidácia so súčasným preskupením alkénu do konjugovanej polohy
2. 17β Enantioselektívna redukcia pomocou Saccharomyces cerevisiae (pekárske/pivovarské kvasinky)
3. 17β Esterifikácia

Nenašiel som výťažky pre androstendión -> testosterón, ale na základe podobných substrátov v publikácii Mikrobiálne premeny steroidov by to bolo pravdepodobne okolo 70 %.

Mikrobiálne premeny steroidov. Príručka. Willium Charney a Hershel L. Herzog. Academic Press, New York, 1967.

 

MikeBlast

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 23, 2023
Messages
11
Reaction score
10
Points
3
Ukázalo sa, že 17β je kinetický produkt a dá sa vyrobiť s dobrou selektivitou (17α: 3 %, 17β: 97 %) len pomocou NaBH4.
https://chemistry-europe.onlinelibrary.wiley.com/doi/pdf/10.1002/chem.202100967

Z uvedenej štúdie tiež vyplýva, že redukcia MPV má strednú selektivitu (17α: 34 %, 17β: 66 %). Zaujímalo by ma, či je možné dosiahnuť simultánnu oxidáciu a redukciu pozícií 3 a 17 pomocou Al katalyzátora. Predpokladám, že konjugovaná forma 3 keto by bola uprednostnená a poháňala by reakciu dopredu.

Viac informácií o oppenauerovej oxidácii pre môj vlastný odkaz https://doi.org/10.1002/recl.19370560206
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
518
Reaction score
281
Points
63
Biochemik me radí, aby ste nekonzumovali žiadne racemické steroidy, pretože to môže viesť k nezvratnému poškodeniu, ktoré bude spozorované príliš neskoro.
 

MikeBlast

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 23, 2023
Messages
11
Reaction score
10
Points
3
Máte dôvod domnievať sa, že 17α-testosterón (epitestosterón) je toxický? Je to endogénny steroid, ktorý existuje v koncentráciách približne rovnakých ako testosterón.
 
View previous replies…

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
518
Reaction score
281
Points
63
Viac ma znepokojuje jeho funkcia (existujú modernejšie modulátory testosterónu s oveľa menšími vedľajšími účinkami)
 

MikeBlast

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 23, 2023
Messages
11
Reaction score
10
Points
3
Epitestosterón je pozitívny alosterický modulátor receptora GABAA. Zdá sa, že je neuroprotektívny a vysoký pomer testosterónu a epitestosterónu zrejme súvisí s autizmom.

SARM sú určite niečo, čo skúmam. Zdá sa, že majú svoje nevýhody, napríklad znižujú hladinu estrogénu. Keď zistím syntézu testosterónu, pozriem sa na tkanivovo selektívnejšie steroidy, ako je boldenón a DHT. Syntéza fluórovaných SARM je v tejto chvíli mimo mňa.
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
518
Reaction score
281
Points
63
Dúfam, že som sa podieľal na vašej motivácii k ďalšiemu dokumentovaniu, ako som sa kedysi ponáral do vedy abbajne hlboko... a potom som našiel cestu von. Páči sa mi vaše myslenie!
 

MikeBlast

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 23, 2023
Messages
11
Reaction score
10
Points
3
Vy ste boli. Veľmi si cením spätnú väzbu. Nemám formálne vzdelanie v oblasti chémie alebo farmakológie, takže som dúfal, že moju prácu skontroluje toto fórum :)
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
518
Reaction score
281
Points
63
Vášeň je kľúčová... Budem sa snažiť byť pozorný a pomôcť vám vždy, keď
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
518
Reaction score
281
Points
63
Srdečne vás vítame!
 
Top