problém výparov

AquaRegis

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 24, 2023
Messages
2
Reaction score
0
Points
1
Ahoj chlapci,

Hľadám riešenie na odvetranie škodlivých výparov cez okno. Rozmýšľal som nad kanálovým ventilátorom z pár rastov.
Ale stále nemám predstavu, ako ho pripojiť. Možno existujú lepšie alternatívy...

Môžete mi dať nejaké tipy, ako ste to vyriešili?
Mám celotvárovú masku, ale chcem, aby to bolo čo najbezpečnejšie.
 

Never to sleep

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 31, 2022
Messages
128
Reaction score
158
Points
43
Na vašom mieste by som namiesto odčerpávania výparov z okna, ktoré je veľmi riskantné, viedol výpary v plastovej nádobe naplnenej aktívnym uhlím. Mal by existovať spôsob, ako nádobu po použití utesniť, aby v nej výpary stihli skondenzovať a neotrávili vás nadčas. Mnohé výpary priľnú na povrch aktívneho uhlia, čím sa stáva akýmsi filtrom, ako je to v prípade filtrov pre respirátory, ktoré bežne vídať. Takto môžete potom aktívne uhlie jednoducho často vymieňať. Vyhnete sa tak väčšine produkovaných výparov.
 

alterego

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 8, 2023
Messages
20
Reaction score
6
Points
3
Zaujala vás táto konštrukcia.
Bude o tom premýšľať, ako získať takúto konštrukciu.
Ak majú ostatní ľudia na mysli plán;zdieľanie je starostlivosť.
 

alterego

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 8, 2023
Messages
20
Reaction score
6
Points
3
Čo myslíte tým "ako to pripojiť" ? ( nepoznám problém, ale rám sa dá ľahko vyrobiť z dreva, kovu, pvc rúrok,...)
 

AquaRegis

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 24, 2023
Messages
2
Reaction score
0
Points
1
@ Nikdy nespí
Vďaka za tip. Väčšina mojich výparov je pomerne nenápadná, ako napríklad kyselina octová.
Tvoj nápad mi pripadá veľmi zaujímavý pre ostatných, môžeš mi povedať viac o tom, ako presne si to realizoval a kam likviduješ aktívne uhlie?

@alterego
Chcel by som si postaviť jednoduchý druh digestora a chcel som sa opýtať, ako to celé riešia ostatní. Postaviť skrinku nie je problém, ale mám ešte otázku, ako najlepšie vyriešiť prednú časť, ktorá nie je úplne otvorená, ale má pred sebou napríklad plastové sklo, ktoré musí byť tiež odnímateľné, aby chránilo sklenené zariadenia, aby sa dali správne postaviť a kde môžem v prípade potreby zasiahnuť. Ale možno len rozmýšľam príliš komplikovane
 
Top