[netestované?] unikátna syntéza amfetamínu, ktorú som našiel

KlintoL

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 12, 2023
Messages
10
Reaction score
3
Points
3
Nasledujúci text je citovaný od používateľa Reddit "Spagetiies"´. Chýbajú mi chemické znalosti, aby som potvrdil, či to funguje, ale možno vy dokážete určiť, či je to užitočné!

PS: Ak by bol niekto ochotný mi pomôcť, hľadám spôsob, ako syntetizovať amfetamín s väčšinou domácimi pomôckami, ak existuje niečo také. Vďaka <3

Teraz k "jedinečnej syntéze"

"Syntéza amfetamínu je taká jedinečná (a neregulovateľná), že by mohla spôsobiť revolúciu vo svete amfetamínov."

Dobre, viem, že veľa mojich názvov je "click bait-y (je to slovo?)", ako je tento, ale toto je v skutočnosti veľmi jedinečný spôsob, ako veci urobiť, a ide cez medziprodukty, ktoré naozaj nikdy predtým neboli použité. Rád by som tiež predniesol tento príspevok tým, že táto syntéza je neúplná, pretože na túto tému nebol vykonaný dostatočný výskum, aby bolo možné dospieť k záveru, či to bude fungovať alebo nie. Niektoré reakcie sú variáciami známych reakcií, ale zvláštnymi a neštandardnými spôsobmi, ktoré vedú k takejto jednoduchej syntéze (možno).
Takže v mojom poslednom príspevku som opísal enolátovú syntézu amfetamínov pomocou etylacetoacetátu. Hoci má táto metóda dobré výťažky, má niekoľko problémov. Po prvé, etylacetoacetát nerastie práve na stromoch [na rozdiel od činidiel pre túto syntézu;)] a jeho výroba je dosť náročná, možno aj nebezpečná a má nízke výťažky. Okrem toho bolo potrebné vyrobiť aj halo-benzén, čo pridáva jeden krok ku každej syntéze. Nakoniec by sa táto zlúčenina musela zmydliť a dekarboxylovať, aby sa získal P2P, priamy prekurzor amfetamínu.
Dobre, poďme si teraz povedať, prečo je táto syntéza taká jedinečná. Amfetamín(y) má tradične 3 prekurzory: efedrín, P2P a P2NP. Všetky tieto tri zlúčeniny poskytujú amfetamín prostredníctvom redukcií. Existuje však ďalší prekurzor, ktorý vytvára amfetamín úplne odlišnou metódou, oxidáciou. Táto zlúčenina je v súčasnosti známa ako kyselina alfa-metyl-dihydro-cinnamová. Ak vytvoríte amid tejto zlúčeniny a vykonáte Hoffmanovu prestavbu, získate amfetamín. Hoffmanova prestavba je veľmi jednoduchá reakcia, ktorá je pre všetky intenzívne účely neregulovateľná.
To však nie je jediná zvláštnosť tejto metódy syntézy. Aby sme získali našu kyselinu alfa-metyl-dihydro-škoricovú (ďalej len AMDCA), musíme ju vyrobiť. Výroba tejto zlúčeniny je oveľa oveľa zložitejšia ako výroba P2P, ak sa chystáte na jednotlivé prídavky, ale keď to všetko urobíte v jednom kroku, môžete túto zlúčeninu bez problémov vyrobiť (pri tejto reakcii vyzerá syntéza P2P ako raketová veda a zároveň je po technickej stránke oveľa zložitejšia). AMDCA sa dá (možno) vyrobiť z jednej reakcie s tzv. kyselinou citraconovou (a kyselinou mesaconovou, o ktorej som si istý, že ak by ste ich oddelili, mohli by ste kontrolovať steriochémiu a vyrobiť len D-amfetamín, hoci nie je jasné, z čoho by sa vyrobil D-amfetamín). Ale teraz som vám práve predstavil zlúčeninu, o ktorej ste nikdy nepočuli, a navrhol som reakciu a neuviedol som žiadne podrobnosti (ako neslušné odo mňa, ja viem). No poďme sa porozprávať o zlúčenine, o ktorej ste počuli, o kyseline citrónovej. Pri suchej destilácii za atmosférického tlaku sa kyselina citrónová dehydratuje/dekarboxyluje na kyselinu itakonovú. Pri takejto deštruktívnej destilácii však vzniká nečistý destilát a my stále nemáme našu sladkú kyselinu citrónovú. Našťastie sa kyselina itakónová pri zahrievaní izomerizuje na kyselinu citrakonovú, čo znamená, že čistenie a izomerizácia vašej zlúčeniny prebiehajú v jednom kroku (hurá!!!).
Na premenu kyseliny citraconovej na AMDCA budete potrebovať 3 veci: Aromatickú látku (stačí akákoľvek, hoci vysoko aktívna, ako napríklad indol, bude fungovať lepšie, hoci konkrétne indol sa bude rozkladať v kroku AMDCA -> amfetamín), kyselinu Lewisovu (alebo silnú zásadu, na to som ešte úplne neprišiel) a vedomosti, ktoré neexistujú.
Tu sa veci dostávajú do veľmi technickej roviny, takže ak neviete veľa o chémii, budete mať s niektorými z týchto vecí problém.
V podstate sa pokúšame alkylovať náš aromat v určitej polohe pomocou našej kyseliny citrakonovej. Vzniknutá zlúčenina sa bude automaticky dekarboxylovať a vytvorí našu AMDCA. Existujú 2 možné metódy, ako to urobiť, a obe majú rôzne varianty, takže sa pokúsim pokryť čo najviac.
Kyselina citraconová je pomerne zložitá molekula, pretože obsahuje mnoho rôznych funkčných skupín. Fakty, ktoré nás zaujímajú, sú tieto: má dvojitú väzbu, kde jedna strana má vyššiu elektrónovú hustotu, vyšší stupeň substitúcie, je viac stericky brzdená a chýba na nej viazaný vodík. Druhá strana dvojitej väzby je presne opačná. Na úspešnú reakciu chceme, aby sa aromatická látka pridávala na menej brzdenú stranu.
Ak by sme vykonali kyselinou katalyzovanú pseudo FC alkyláciu, mohli by sme skončiť s nesprávnym (štrukturálnym) izomérom v dôsledku Markovnikovho pravidla. Mohli by sme tiež dostať správny izomér v dôsledku sterických účinkov dvoch karbonylov, metylu a veľkosti aromátu.
Ak vykonáme bázou katalyzovanú michalovú reakciu, dostaneme niečo zvláštne. V žiadnej literatúre, ktorú som našiel, sa nehovorí o použití alkénov ako donora. Reakcia by bola na prvý pohľad nevýhodná aj kvôli rozbitiu aromátu, hoci je to len dočasné, pretože alkén na kyselinu citrakonovú by sa po alkylácii preniesol. Hrozí tiež riziko cykloadície v dôsledku toho, že obe zlúčeniny majú alkény (hoci to je veľmi nepriaznivé). Je tiež možné, že kyselina citrakonová jednoducho polymerizuje skôr, ako stihne reagovať s aromatickou látkou (aj keď je to spomalené vďaka tomu terciárnemu uhlíku, ktorý je pri polymerizácii naozaj na hovno).
Späť k jednoduchým veciam:
Celkovo by reakčné usporiadanie mohlo vyzerať takto: Kyselinu citrónovú oddestilujte 2x, pridajte kyselinu citrakonovú a aromatické látky do správneho rozpúšťadla (pravdepodobne len nejaký heptán alebo éter). Pridajte X (našu kyselinu/základňu/katalyzátor) a refluxujte Y hodín. Potom vykonajte analýzu pridaním zásady/kyseliny (v závislosti od rozpúšťadla) a prefiltrujte. Premyte rozpúšťadlom a vysušte. Pridajte AMDCA k rovnomernému množstvu močoviny a zahrievajte, kým sa nevytvorí amid (tento krok by sa mohol vykonať aj pomocou katalyzátora kyseliny boritej v rozpúšťadle s amoniakom). Premyte a rekryštalizujte. Pridajte AMDCA-amid do bielidla alebo iného oxidačného činidla na Hoffmanovu prestavbu. Zozbierajte amfetamínový olej, vysušte ho nad síranom horečnatým a pridajte do acetónu. Prebublajte v HCl alebo nakvapkajte do kyseliny sírovej, aby ste získali amfetamínovú soľ.
Celá táto schéma sa zdá byť dosť jednoduchá, len sa musí potvrdiť, že funguje.
Medzi možné nevýhody (ak to bude fungovať) patria: Táto metóda by podporila úspory z rozsahu, aké tu ešte neboli. Kyselina citrónová je tak neregulovaná a neregulovateľná, že táto syntéza sa stáva praktickou vo veľkom meradle. Amoniak/močovina a aromatické látky nie sú z hľadiska regulovateľnosti o nič lepšie a bielidlá sa dajú vyrábať elektrolýzou solí. Jediná vec v tejto syntéze, ktorú nikto a nikde nemôže získať, sú aromatické látky. A ak nemôžete nájsť ani jednu aromatickú látku, tak by ste v prvom rade nemali vyrábať amfetamín.
Každopádne ako zvyčajne, komentáre, otázky a kritika sú vždy vítané, najmä pri tomto príspevku, pri ktorom ani neviem, či by reakcia bola možná.
Hlavné zdroje, ktoré som použil a ktoré sa nedajú ľahko vyhľadať, sú uvedené tu:
Sterické prekážky Michealových prídavkov
Článok o cykloaditácii na benzén s použitím vysoko aktívneho alkénu
Článok o normálnej pseudo FC adícii na benzén
Ak je potrebné niečo objasniť alebo vysvetliť, spýtajte sa. Viem, že tento príspevok je trochu chaotický, ale naozaj neexistuje lepší spôsob, ako dať všetky tieto informácie do jedného príspevku.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Prestal som čítať pri "all intensive purposes" Tento človek nie je dostatočne vzdelaný na to, aby vypočítal reakciuKenetics of What he attempts to suggest.in An hour I could come up with a more likely Novel scheme starting from Clove oil, or CINNAMON oil, or 10 other essential oil.
PRE VŠETKY INTENZÍVNE ÚČELY je táto schéma príliš intenzívna na to, aby ste vôbec uvažovali o tom, že budete strácať čas. ALE pre všetky zámery a účely nie je životaschopná.
 

zbro

Don't buy from me
Member
Joined
Nov 4, 2023
Messages
4
Reaction score
1
Points
3
je to strata času
 
Top