Kde získať kyselinu d-vínnu?

Nitecore20

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 14, 2022
Messages
5
Reaction score
1
Points
3
Dobrý deň. Môže mi niekto povedať, kde sa dá v EÚ zohnať kyselina d-vínna? Vraj nie je potrebné kupovať tú drahú vec od dodávateľov chemikálií... Tiež povedali, že sa dá nájsť aj v supermarketoch atď. Ale je to ten d- jsomer ?

S láskavým pozdravom
 

Nitecore20

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 14, 2022
Messages
5
Reaction score
1
Points
3
Áno, ja viem - ale extrémne drahé. Ale ďakujem za odpoveď
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Je o niečo drahšia ako štandardná z vinoték v našej krajine.
 

Mr Good Cat

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 6, 2023
Messages
281
Reaction score
112
Points
43
Áno, bratia!!! Je to kurva divné, ale všetko, čo vidím v susedných krajinách (EÚ), je 250 EUR za 100 gr. V Číne je to asi 10 EUR za 100 gr.
Kurva, čo sa to s tým svetom deje?!!!
 

Gale

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 30, 2022
Messages
85
Reaction score
50
Points
18
Učíte sa robiť lyzergamid? :p
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
pravdepodobne práve oddeľovanie enantiomérov
 

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
411
Points
63
Č. Hmoty kyseliny L-tartarónovej. Pochopte rozdiel.

Vlastne by ma to tiež zaujímalo. Je naozaj ťažké ju nájsť u ktoréhokoľvek z mojich obvyklých dodávateľov vrátane labdiscounteru. Majú ju, ale vyžaduje si vyhlásenie konečného používateľa a každá objednávka je pravdepodobne nahlásená.
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Domnievam sa, že akékoľvek bude fungovať d alebo l, ak je účelom oddelenie racemického sol. voľnej bázy, pamätám si, že som to tu čítal. buď l alebo d sa vyzráža len l časť, ale opäť sa môžem mýliť
 

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
411
Points
63
Áno, môžete sa mýliť. Budete potrebovať kyselinu D-vinnú.
 

Saul

Don't buy from me
Resident
Joined
May 1, 2022
Messages
325
Reaction score
133
Points
43
K dispozícii je aj kyselina DL-vinná CAS 133-37-9
ide o legálnu látku v Európe, takže s týmto vedomím sa mi zdá najlepšie objednať si ju zo zdroja
aj preto, aby ste sa vyhli vyhláseniu používateľa aj bez vášho vedomia v Holandsku .
tie holandské online obchody LAB sú pokladom pre informátorov zákona. idú dokonca pod bežnú cenu, len aby získali informácie.
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Ach áno, máš úplnú pravdu. teraz, keď som sa vrátil a prečítal si D(+) a D(-) boli ekvivalentné, nie l a d
 

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
411
Points
63

Nevidím zmysel použitia DL-kyseliny vínnej. nezrážalo by to len oba izoméry ako vínne soli a neizolovalo by to žiadnu z nich?

Okrem toho sa môžem mýliť. Možno sa kyselina L-vínová môže použiť na vyzrážanie L-izoméru amfetamínu, pričom dextrón zostane v roztoku. Ale tiež som čítal, že kyselina L-vínová je rozpustnejšia vo vode. to by znamenalo, že L-izomér viazaný na kyselinu L-vínovú by sa ťažšie izoloval z roztoku. Výskum z mojej strany pokračuje, ale ak by sa k tomu chcel vyjadriť niekto z našich odborníkov, bolo by to skvelé.
Toto je skvelý zdroj informácií o rozlíšení enantiomérov, ale práve som sa začal prebíjať obrovským množstvom zdrojov: https://www.thevespiary.org/talk/index.php?topic=20031.0
 

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
411
Points
63
Dobre, myslím, že som skončil. A stojím si za opravou. Na vyzrážanie L-izoméru metamfetamínu aj amfetamínu sa pravdepodobne dá použiť kyselina L-vínna. Je to opísané tu:

Len upozornenie: názvoslovie môže byť popletené. Kyselina L-vínna sa nazýva DEXTRO-vínna a kedysi sa nazývala kyselina d-vínna(s malým písmenom D). Kyselina D-vínna sa nazýva kyselina LEVO-vínna a kedysi sa nazývala kyselina l-vínna (s malým písmenom L). Na chvíľu ma to poriadne zmiatlo. V texte, na ktorý som odkazoval vyššie, sa používa staré názvoslovie s malými písmenami. Keď to pochopíte, je to celkom jednoduché.
 

Saul

Don't buy from me
Resident
Joined
May 1, 2022
Messages
325
Reaction score
133
Points
43
Existujú tri stereoizomérne formy kyseliny vínnej:

(1) dextrorátna kyselina vínna (kyselina d-vínna), ktorá sa nachádza v hrozne a niekoľkých ďalších druhoch ovocia,

(2) levorotátorová kyselina vínna (kyselina l-vínová), ktorá sa získava najmä rozlíšením racemickej kyseliny vínnej,

(3) mezo alebo achirálna forma. Racemická kyselina vínna (rovnaká zmes d- a l-kyseliny vínnej) sa komerčne pripravuje molybdénom alebo volfrámom katalyzovanou oxidáciou maleinanhydridu peroxidom vodíka.
 

Nitecore20

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 14, 2022
Messages
5
Reaction score
1
Points
3
Takže ten, ktorý sa dá získať v obchode Brewer, kyselina L-vinná, sa dá použiť aj na našu prácu?
 

Saul

Don't buy from me
Resident
Joined
May 1, 2022
Messages
325
Reaction score
133
Points
43

je potrebné skontrolovať nápis cas nr
s týmto nr sa pozriete tu v tejto téme.
 

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
411
Points
63
Áno. kyselina L-vínna je rovnaká ako kyselina d-vínna. Ale NIE je rovnaká ako kyselina D-vínová. Všimnite si rozdiel s malým písmenom d a veľkým písmenom D. Kyselina L-vínová je jediný druh, ktorý aj tak nájdete v obchode s pivom. Ale objednal by som si ju od nejakej chemickej spoločnosti online, prípadne na eBay.
 

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
411
Points
63
Tu je stereochémia 1.01:


Predpony l a d sú len skratkami pre dextrotrotro alebo levotrotrotro: ktorým smerom molekula otáča polarizované svetlo. "l" =levo = doľava, "d"= dextro = doprava. Tieto predpony sú však staré a už sa nepoužívajú.
V modernom názvosloví boli nahradené (+) pre dextro a (-) pre levo.

Predpony L a D (veľké písmená) sa vzťahujú na Fischerove projekcie molekúl a nemajú nič spoločné s tým, ako otáčajú svetlo, ale v akom smere sú v tomto štandardizovanom modeli nakreslené kľúčové časti molekuly. V tomto prípade sú vlastne OBRÁTENÉ vo vzťahu k predponám d a l : d je L a l je D.

Takže L-(+)-kyselina vínna znamená: "molekula kyseliny vínnej, ktorá je nakreslená vo Fischerovej projekcii s príslušnou skupinou smerujúcou doľavaa otáča polarizované svetlo doprava", čiže dextrorotár, čiže dextro, čiže kyselina d-vínna. Ide o prírodnú formu kyseliny vínnej.

A, samozrejme, naopak, pre kyselinu D-(-)-vínnu.

Pokiaľ viem, oba izoméry kyseliny vínnej sa dajú použiť na rozlíšenie enantiomérov amfetamínov. Ak použijete D-(-)-kyselinu vínnu, vzniknú kryštály d-amf/D-tartrátu, a ak použijete L-(+)-kyselinu vínnu , vzniknú kryštály l-amf/L-tartrátu.
Použitie DL-kyseliny vínnej by bolo absolútne zbytočné, pretože by nič neoddelilo: oba enantioméry by sa rozpadli.
 
Top