Wikipedia+Reddit fórum založené na chémii

MuricanSpirit

Don't buy from me
New Member
Joined
Nov 6, 2021
Messages
73
Reaction score
48
Points
18
Rád by som videl fórum podobné Wikimedii, kde by boli články (napr. látka, syntéza) a podobne ako na Wikipédii by bola diskusná sekcia, ale rád by som to videl ako na reddite (viacero tém o jednej "hlavnej téme"). Bolo by pekné, keby každá téma mohla mať svoje vlastné "podriadené témy" (podobne ako na discorde, ak 2 alebo viac ppl začnú novú diskusiu v kanáli - niečo ako subkanály).
Samozrejme, že témy by sa mohli navzájom odkazovať (články na komentáre a naopak)
Predstavte si, že by ste mali všetky relevantné informácie o látke k dispozícii v jednom článku (od jednoduchých vecí, ako sú body varu, až po rôzne syntézy, históriu, dodávateľov atď.)

Znie to ťažko, ale väčšina článkov by sa už dala skopírovať. Som si istý, že je k dispozícii otvorený chemický kód na získanie všetkých potrebných konštánt, ako sú body varu atď., takže by sme mohli vytvoriť štandardný spôsob opisu látok (ak už taký neexistuje).

Len si to predstavte! Momentálne retardi ako ja spamujú toto fórum nepodstatnými vecami, ale takto by sa do článkov dostali len relevantné veci (my by sme zmizli v prázdnote na strane 2 a ďalej).
 

HEISENBERG

ADMIN
ADMIN
Joined
Jun 24, 2021
Messages
1,644
Solutions
2
Reaction score
1,709
Points
113
Deals
666
Viem, čo máte na mysli. Ale všetko je to o forme poskytovania obsahu. Používame XenForo má skvelé funkcie. V prípade potreby nebude ťažké nájsť potrebné informácie, aj keď bude fórum preplnené informáciami.
 

QuentinTarantolino

Don't buy from me
New Member
Joined
Nov 29, 2021
Messages
1
Reaction score
1
Points
3
Po prvé: prvé hodiny na tomto fóre sa mi veľmi páčili a nakoniec som sa zaregistroval. Teším sa, že uvidím, ako sa tento projekt rozrastá.

XenForo nepoznám, keďže som tento softvér na vytváranie fór nikdy nepoužíval. Ale čo tak vytvoriť podfóra napr. pre každé fórum v kategórii "Technológie syntézy a analýzy" a nazvať ho "Zápisky". Potom môžete najhodnotnejšie príspevky najvyššej kvality presunúť do príslušného podfóra.

Myslím, že z dlhodobého hľadiska by nám táto zmena prospela, pretože aj keď sa funkcia vyhľadávania XenForo považuje za naozaj dobrú, majte na pamäti: Niekedy členovia nechcú vykonávať konkrétne vyhľadávanie, ale skôr prechádzať okolo - hľadajú niečo zaujímavé, napríklad novú syntézu na vyskúšanie.
 
Top