Wolffova-Kishnerova redukcia, vo veľkom rozsahu, uskutočniteľná alebo len samovražda?

victorplum

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 20, 2022
Messages
5
Reaction score
1
Points
1
Podľa názvu: Snažil som sa vymyslieť stereoselektívnu syntézu, ale zasekol som sa na jednom mieste, kde musím odstrániť karbonyl. Jeho premenou na alkohol by cieľ selektivity zanikol. Teraz, kdekoľvek hľadám informácie, sú to len ľudia, ktorí varujú pred tým, že je použiteľný akýkoľvek iný spôsob, a varujú pred karcinogénnymi vlastnosťami hydrazínu (+ jeho udržiavanie pri teplote 200+ °C, pričom je dostatočne prchavý aj pri izbovej teplote + vriaci roztok KOH). Zdá sa, že zvyšovanie rozsahu na 100+g stupnici by urobilo len veľmi málo ľudí: existuje spôsob, ako nezomrieť? Ja tiež nemám laboratórium, takže to nemôžem robiť ani pod kapotou (no, aj tak sa musí postaviť, ale z rozpočtových dôvodov sa kapota zvyčajne pridáva, až keď ju potrebujete)

Alternatívou by bol Clemmensen, ale ten si vyžaduje ortuť. Naozaj, ako by som mohol odstrániť ten skurvený kyslík bez toho, aby som musel pre istotu napísať závet?
 

highTEMPO

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 29, 2022
Messages
3
Reaction score
1
Points
1
Wolffovu-kishnerovu redukciu by som nerobil, ak nemáte riadne laboratórium. Hydrazín je raketové palivo. Neobával by som sa rakoviny, v laboratóriu mám fľašu s pieskom a na etikete je napísané, že môže spôsobiť rakovinu. Pokiaľ ide o zbavenie sa kyslíka, mohli by ste redukovať pomocou raneyovho niklu tak, že najprv zreagujete karbonyl s etaneditiolom, avšak aj táto reakcia sa môže rýchlo vymknúť spod kontroly. Veľa šťastia
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
514
Reaction score
278
Points
63
Tento je potrebné prekladať len opatrne a postupne... Videl som úspešnú mikrovlnnú reakciu, ale hádam by ste mohli urobiť niekoľko dávok naraz a opýtať sa zmesí na rozpracovanie, každopádne sa to musí robiť v malom naložení reaktora. Je to ketón, ktorý sa snažíte odstrániť?
 
Top