Fungovala by redukcia NaBH4 / CuCl2 pre TMA?

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Ahoj chlapci,

Iv robil niekoľko b-nitrostyrénov (hlavne), ale urobil som aj nitropropén zodpovedajúci TMA, keďže aj tak vyrábam meskalín.
Plánujem pokračovať v redukcii nitrostyrénov cez NaBH4/CuCl2, len ma zaujíma, či by to bolo v poriadku pre redukciu 3,4,5-TMOnitropropénu na konečný TMA, o ktorý mi ide?
Chatgpt hovorí, že je to v poriadku, ale potom mi už párkrát dal nejakú pochybnú radu 🤣

vďaka
 

Swirly

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Oct 2, 2023
Messages
12
Reaction score
2
Points
3
No funguje to pre P2NP na amín, takže by to malo fungovať aj na iné nitropropény. Na stránke The Vesp je však príspevok, v ktorom sa píše, že v prípade DOM, TMA-2, redukcie je problém s kryštalizáciou. Získajte nejaký olej, ktorý nekryštalizuje. (môže to byť nesprávnym výberom soli)

Príspevok však napísal len jeden člen. Odporúčam vám zaregistrovať sa na The Vesp. a venovať čas štúdiu a hľadaniu tam.

Tu je príslušný príspevok:

Malo by def. pracovať IMO.
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Zaujímavé - myslím, že to bude fungovať. Určite stojí za pokus... Mám LAH, ale trochu sa ho bojím použiť v tomto štádiu TBH, ale myslím, že najhoršie, čo sa stane, je, že tých 5 g nitropropénu vyfajčím a vyrobím viac - mám ešte asi 480 g východiskového aldehydu, takže meh.

To je v podstate to, čo som si myslel lol
Najprv to asi skúsim na 1g stupnici....

Aby som bol spravodlivý, najprv sa chystám vyskúšať redukciu meskalínu touto metódou, takže uvidíme - aktualizujem, keď budem mať viac noviniek o tom....
 
Top