Rozdiel vo výnose medzi chloridom a jódom?

CryoThio

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 7, 2023
Messages
201
Reaction score
66
Points
28
Môže sa niekto vyjadriť k rozdielu vo výťažku medzi 2chlór 4 metylpropiofenónom a 2jód 4 metylpropiofenónom?

Možno aj iné zmeny v reakcii?
 

BlueDex

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Dec 5, 2022
Messages
65
Reaction score
26
Points
18
2-jodo-4-metylpropiofenón je lepšia odchádzajúca skupina, ale je ťažšie ju dostať na uhlík na prvom mieste. 2-chlór-4-metylpropiofenón je ľahšie dostať na uhlík, ale je to horšia odchádzajúca skupina. 2-bróm-4-metylpropiofenón je tak akurát. Snažíte sa vyrobiť 4-MMC alebo 4-MEC?
 

CryoThio

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 7, 2023
Messages
201
Reaction score
66
Points
28
Nakoniec sa snažíte vyrobiť 4 mmc, ale používate aj prekurzory, ktoré nie sú na žiadnom zozname.

2b4m sa na takomto zozname nachádza, aj keď je to zoznam veľmi nevysporiadaný. Stále však nie je technicky v poriadku, aby ste ho vlastnili.

2i4m a 2c4m tento istý problém nemajú. Preto sa pýtam na ich výnosy a prípadné rozdiely.

Imo je najdôležitejšia čo najväčšia právna opatrnosť, potom fyzická bezpečnosť, potom čistota zlúčenín.
 

mushr

Don't buy from me
Member
Joined
Apr 16, 2024
Messages
3
Reaction score
0
Points
1
Krátka odpoveď na otázku OP: Pre 2chlór 4 metylpropiofenón (2c4m) sú potrebné určité zmeny vo vašej reakcii.

Z mojich skúseností s úpravou čínskeho patentu WO2017211129A1 pre mefedrón s 2c4m ako medziproduktom mi chvíľu trvalo, kým som dosiahol vyše 70 % výťažok mefedrónu z 2c4m.

V patente sa uvádza, že s vodným roztokom metylamínu dosiahli 40 % výťažok, avšak majte na pamäti, že patent sa týka nesubstituovaného metkatinónu. V prípade mefedrónu som s vodným roztokom metylamínu nikdy nedostal viac ako 30 % výťažok. Zvýšením teploty alebo reakčného času môžeme získať viac len izomefedrónom kontaminovaného produktu.

Ak chceme získať 70+ % výťažok mefedrónu z 2c4m, musíme pripraviť roztok metylamínu v jednom z vhodných bezvodých rozpúšťadiel, ako je vysvetlené tu:

Na túto konkrétnu reakciu sa mi osvedčili všetky tieto roztoky metylamínu: 10-20 % v benzéne, 10-20 % v toluéne, 10 % v DCM, 10 % v NMP.

Nikdy som neskúšal roztoky metanolu alebo IPA metylamínu, pretože v literatúre sa uvádza, že pri reakcii metylamínovania sa treba vyhnúť alkoholovým rozpúšťadlám. Bolo by však zaujímavé zistiť, čo sa stane.
 

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
Chlór môžete skúsiť nahradiť jódom. Pokiaľ si pamätám, reakcia prebieha v acetóne.
 
View previous replies…

mushr

Don't buy from me
Member
Joined
Apr 16, 2024
Messages
3
Reaction score
0
Points
1
Vďaka za nápovedu, naozaj to dáva zmysel. Skúsim zreagovať môj 2c4m s KI v acetóne
 

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
možno bude lepší jodid sodný, všetko závisí od dobrej rozpustnosti jodidu v acetóne a nízkej rozpustnosti chloridu v acetóne. V každom prípade, ak nastavíte výmennú reakciu, bude veľmi zaujímavé vidieť vašu prácu.
 

mushr

Don't buy from me
Member
Joined
Apr 16, 2024
Messages
3
Reaction score
0
Points
1
vďaka, mám nejaký jodid sodný a určite ho vyskúšam, len čo budem v laboratóriu, čo sa s veľkou pravdepodobnosťou stane až v polovici júla. V každom prípade vás budem informovať o pokroku
 
Top