Výťažnosť alebo čas?

What would you prefer:

  • Increase reaction yield insignificantly (~5-15%)

  • Reduce reaction time and labor intensity, but loose some the product


Results are only viewable after voting.

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Dobrý deň! Pri chemických syntézach vznikajú zvyšky cieľových produktov. Vznikajú v dôsledku niektorých manipulácií, ako je premývanie, oddeľovanie vrstiev, dekantácia, okyslenie (tvorba solí) a pod. Takéto produkty sa môžu zbierať dodatočnými extrakciami, destiláciami a kryštalizáciami, aby sa nepatrne zvýšil výťažok syntézy. Tieto manipulácie zaberajú určitý čas a predlžujú celý proces syntézy. Okrem toho zaberá viac času v laboratóriu, čo je spojené s možnými rizikami skrývania.

UPD
V kalu niektorých populárnych syntéz sú straty.
 
Last edited:

Heineken

Don't buy from me
Member
Joined
Jun 8, 2023
Messages
111
Reaction score
55
Points
28
Ak u viete, ako sa vyrába, potom čas nie je problém.
ak u vyrobil 3/4mmc 3/4cmc apvp/bkndma 20kg alebo 100kg je max 2dni vyrobil prášok 2max týždne vyrobil kryštál
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
879
Points
113
Túto tému 😬 by som nenazval 15 % bezvýznamnou. Hádam možno v Poľsku, kde prekurzory tečú ako voda po ulici, ale tí z nás, ktorým zadok zostane natiahnutý týždeň, kým dúfajú, že naša pošta dorazí do schránky, budú chcieť tých 15 % vyzbierať. Ak si budem musieť kúpiť plastový zvar za 40 dolárov/liter a vydestilovať z neho DCM, budem ho chcieť získať späť. Ak si môžem kúpiť liter za 30 USD, pravdepodobne ho nechám za sebou.
 

Mr Gonzo

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 13, 2023
Messages
75
Reaction score
30
Points
18
I 2. názor, že 15 % je strata úsilia, času a peňazí. Vidieť, že hodnotenie reakcií je také, aké je. 67,1 % ľudí podľa môjho názoru naozaj škrípe na dno suda, po vykonaní syntézy a vykonaní extrakcie atď. osobne 15 % nie je nič, keď prvá rekryštalizácia môže znížiť výťažky vo vašom produkte minimálne o 20 až 35 % ľahko možno viac!
 

PNicole

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 18, 2023
Messages
18
Reaction score
28
Points
3
Záleží na tom. Zaoberať sa kalom, to v žiadnom prípade nestojí za to. Dokonca aj v právnych odvetviach je kal jednou z najťažších vecí, s ktorými sa treba vysporiadať. V pôvodnom zápise používa iba 5 ml 25 % roztoku NaOH. Na zničenie každého gramu Al potrebujete približne 9-9,3 gramu NaOH. Takže okolo 54-55 gramov NaoH (100 %), sľubujem vám, že tam nezostane veľa kalu.

Takisto 65 % je veľmi nízka výťažnosť, existujú lepšie vylepšenia tejto metódy. Metanol je oveľa lepší, zrná Al sa nikdy nefóliujú a lepší pomer Al/Hg.
 

SoldadoDeDrogas

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 16, 2023
Messages
214
Reaction score
141
Points
43
Viem si predstaviť, od čoho to závisí. Momentálne sa pri vyššom riziku škriepim o každý cent. V optimálnom prípade by som uprednostnil zníženie času a práce, ak chcete zvýšiť výťažnosť, stačí zväčšiť rozsah.
V prípade, že nejde o samotný všeobecný postup, ale o voľbu chvíľky na 2. alebo 3. pranie a dá sa to urobiť len vtedy a vtedy, som za. Neustále hľadám skratky a multitasking - napríklad, ak môžete pokračovať a niečo odložiť, potom sa vrátiť a znovu umyť a potom to pridať späť k prebiehajúcemu experimentu. Alebo pridajte opätovné pranie/extrakciu do svojej hromady recyklácie - alebo do svojho "kalu".
V prípade recyklácie kalu si uložte 10 alebo 20 dávok a urobte to všetko naraz v čase voľna alebo keď je situácia napätá. Malé množstvo výrobku sa stratí pri praní a čistení, ale na celkovú výťažnosť to nemá veľký vplyv. Celková hmotnosť je však ovplyvnená v dôsledku straty nečistôt, za čo som za. Priorita prechádza od bezpečnosti ku kvalite a potom k účinnosti a minimalizácii strát, aspoň pre mňa.
 
Top