1,3-benzodioksol iz piperonala

ketonechaser

Don't buy from me
Member
Joined
Jul 16, 2023
Messages
2
Reaction score
1
Points
3
Ali obstaja način za sintezo 1,3-benzodioksola iz piperonala?
 

ketonechaser

Don't buy from me
Member
Joined
Jul 16, 2023
Messages
2
Reaction score
1
Points
3
Našel sem neko sintezo, ali mi lahko kdo pove, ali je veljavna ali ne?

1. Začnite z 10 grami piperonala in ga raztopite v približno 100 ml ustreznega topila, kot sta diklorometan ali etilacetat.
2. Dodajte katalitično količino (npr. 0,1-0,5 mol %) Lewisove kisline, kot je aluminijev klorid (AlCl3) ali borov trifluorid (BF3). Za 10 gramov piperonala lahko uporabite približno 10-50 mg katalizatorja.
3. Reakcijsko zmes segrevamo pod povratnim tokom pri približno 60-70 °C približno 4-6 ur. Prepričajte se, da je reakcijska bučka ustrezno opremljena z refluksnim kondenzatorjem in grelnim plaščem.
4. Po refluksu reakcijsko zmes ohladite in previdno dodajte razredčeno raztopino natrijevega hidroksida (NaOH) za hidrolizo cikličnega acetala. Uporabite raztopino približno 5-10 % NaOH in jo dodajajte po kapljicah, dokler pH ne doseže približno 7-8. Temperaturo vzdržujte pri 0-5 °C.
5. Reakcijsko zmes zakislite s klorovodikovo kislino (HCl), da protonirate hidroliziran produkt. Uporabite približno 5-10 ml koncentrirane raztopine HCl, pri čemer ohranjajte temperaturo približno 0-5 °C.
6. Nastalo zmes ekstrahirajte z nepolarnim topilom (npr. dietiletrom etrom ali diklorometanom) z večkratnimi ekstrakcijami s približno 50-100 ml topila, dokler organska plast ni čista in brezbarvna.
7. Organsko plast posušite z brezvodnim magnezijevim sulfatom (MgSO4), tako da dodate približno 5-10 gramov MgSO4, da absorbira preostalo vodo. Pustimo stati približno 30 minut, nato pa zmes filtriramo, da odstranimo sušilno sredstvo.
8. Topilo odstranite pod znižanim tlakom z rotacijskim uparjalnikom ali s preprostim uparjanjem pri temperaturi med 40 in 50 °C. Iz ostanka dobite želeni 1,3-benzodioksol.
 

The-Hive

Moderator in UK section
Resident
Joined
Jun 20, 2023
Messages
365
Reaction score
177
Points
43
youtube.com/@TOXXIE 👌
 

Mr Gonzo

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 13, 2023
Messages
75
Reaction score
30
Points
18
To je peklensko nakopalo izdelavo piperonalov po metodi, ki sem si jo ogledal, ali lahko kdo navede pričakovani donos za to pot. In brat, kje za vraga si to izvedel? Razmišljal sem o tem, da bi morda ozon, dopiran z O2, oksidiral piperon.
 
View previous replies…

The-Hive

Moderator in UK section
Resident
Joined
Jun 20, 2023
Messages
365
Reaction score
177
Points
43
V 2000-mililitrsko bučko s tremi vratovi dodamo 500 g katalizatorja fosforne kisline, ob mešanju dodamo 150 ml metanola, segrejemo na 55 ℃, počasi dodamo 50 g piperonila, po 0,5 ure spustimo, dodamo 82 g (0.59mol) urotropina, segrevanje na 80 ℃, segrevanje 7 ur, vzorčenje, analiza tekoče faze, ohlajanje na 60-70 ℃, dodajanje 700 ml vode, mešanje 3 ure, dodajanje etil acetata za dvakratno ekstrakcijo, združevanje organskih faz, dodajanje nasičene raztopine soli za izpiranje, ločevanje organske faze, dodajanje 40 g brezvodnega natrijevega sulfata za sušenje, filtriranje, koncentriranje etil acetata pri 40 ℃ filtrata in izvajanje destilacije pod znižanim tlakom na črpalki za preostalo olje, da bi dobili 31 g piperonala s čistostjo 9
 

Mr Gonzo

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 13, 2023
Messages
75
Reaction score
30
Points
18
Na novo moram napisati vse svoje zapiske, ki sem jih naredil, začenši samo s črnim poprom, vzemite vse, moja piperinska kislina je zdaj nesmiselna masa stvari, ki samo lepo diši.
 

The-Hive

Moderator in UK section
Resident
Joined
Jun 20, 2023
Messages
365
Reaction score
177
Points
43
V 2000-mililitrsko reakcijsko steklenico s tremi odprtinami zaporedno med mešanjem dodajte 300 ml ocetne kisline, 50 g urotropina in 100 ml vode, pri temperaturi 20 ℃ kapljajte 90 g piperonilklorida, pri čemer temperatura ne sme presegati 35 ℃, po končanem dodajanju nadaljujte z reakcijo 1 uro pri temperaturi 40-42 ℃, nato dodajte 1000 ml vode, segrejte na 100-102 ℃, refluktirajte in hidrolizirajte 2 uri.5 ur, vzorčenje in spremljanje reakcije, ohlajanje na 40 ℃ po končani reakciji, štirikratna ekstrakcija z diklorometanom (vsakič 400 ml), združevanje, zgoščevanje diklorometana in destilacija preostale tekočine pod znižanim tlakom z oljno črpalko, da dobimo 30 g piperonala s čistostjo 96 %.
 

The-Hive

Moderator in UK section
Resident
Joined
Jun 20, 2023
Messages
365
Reaction score
177
Points
43
V 2000-mililitrsko reakcijsko steklenico s tremi odprtinami zaporedno med mešanjem dodajte 300 ml ocetne kisline, 50 g urotropina in 100 ml vode, pri temperaturi 20 ℃ nakapajte 90 g piperonilklorida, pri čemer temperatura ne sme presegati 35 ℃, nadaljujte z reakcijo 1 uro pri temperaturi 40-42 ℃ po končanem dodajanju dodajte 1000 ml vode in 0.5 g tetrabutilamonijevega bromida, segrevanje na 100-102 ℃, 2-urna povratna hidroliza, hlajenje, zgoščevanje 300 ml polovice vode, hlajenje na 40 ℃, 4-kratna ekstrakcija z uporabo diklorometana, vsakič 400 ml, združevanje, zgoščevanje diklorometana in destilacija pod zmanjšanim tlakom z uporabo črpalke za preostalo olje, da dobimo 55 g piperonala s čistostjo 98 %.
 

The-Hive

Moderator in UK section
Resident
Joined
Jun 20, 2023
Messages
365
Reaction score
177
Points
43
Nosite respirator za ves obraz, če to počnete po poti črnega popra
 

Mr Gonzo

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 13, 2023
Messages
75
Reaction score
30
Points
18
Imam tisto, ki so jo SAS nosili med obleganjem iranskega veleposlaništva v Londonu, in dodatne pločevinke, ki si jih lahko nadenemo. In Bro se ti ne morem dovolj zahvaliti za te sintesajzerje. Že nekaj časa sem z glavo udarjal v zid zaradi načinov oksidacije piperina. Celo na straneh, kot je sciencemadness, ljudje govorijo bodisi o Chemplayersovem vidu bodisi o ozonski poti.

Vse to, sem opazil, da je bila uporabljena uporaba nomenklature IUPAC in hiter pogled na google je dobil breme stvari, ki jih nisem prebral, to bom imel v mislih, saj ima ta kemija samo o 4 skupnih imenih!
 

The-Hive

Moderator in UK section
Resident
Joined
Jun 20, 2023
Messages
365
Reaction score
177
Points
43
Z veseljem pomagamo 👌
 
Top