2 Sinteza C-N

Taimo

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 13, 2022
Messages
7
Reaction score
9
Points
3

Prvi poskus sinteze 2C-N (postopek v prispevku)

renderTimingPixel.png

r/TheeHive - First Attempt at 2C-N Synthesis (Procedure in Post)
Prvi poskus sinteze 2C-N
Postopek:
V čaši, opremljeni s termometrom, smo v hladni vodni kopeli raztopili 1 g frebaze 2C-H v 20 ml GAA. Ob močnem mešanju smo s pipeto počasi dodali 3,3 mL azeotropne dušikove kisline. Med celotnim dodajanjem ni bilo opaziti nenadnega temperaturnega skoka, temperatura 19-21C pa se je ohranjala ves čas dodajanja.
Mešanico smo po dodatku dušikove kisline mešali eno uro, vendar se nitrat 2C-N ni obarjal. Po poskusu nekaterih metod, da bi dosegli nastanek kristalov, je bilo ugotovljeno, da so se po segrevanju raztopine na 100 C (v tem času se je prostornina raztopine zmanjšala za 2 ml) in nato postavitvi v zamrzovalnik oborili rumeni kristali 2C-N.
Raztopino smo na hladnem filtrirali in jo splaknili z DCM (to je bila napaka, saj se zdi, da je nitratna sol 2C-N nekoliko topna v DCM).

Sklepi in izboljšave:
Po sušenju je ostalo 0,3 g rumene nitratne soli v prahu, kar predstavlja slabih 19 % izkoristka. Nisem povsem prepričan, zakaj je bil izplen tako majhen, razen napake z DCM. Imam pa nekaj ugibanj. Če bi to ponovil, kar bom verjetno storil, bi se tega lotil nekoliko drugače. Želel bi poskusiti uporabiti manj GAA, raztopino med nitriranjem ohraniti hladnejšo in po končani reakciji dodati 20-odstotno raztopino NaOH, dokler ne postane močno bazična, namesto da bi se oborila nitratna sol. Od tu naprej bi nadaljeval z ekstrakcijo proste baze in opravil redno obdelavo, pri čemer bi se verjetno odločil za obarjanje HCl soli.
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
518
Reaction score
281
Points
63
Zahvaljujemo se vam za delitev tega!
 

thegodpotato

Don't buy from me
New Member
Joined
May 9, 2023
Messages
2
Reaction score
0
Points
1
Ali veste, kako preiti iz 2C-B v 2C-D? Nikjer ne najdem 2C-D in moram stvari vzeti v svoje roke, haha
 
Top