Sinteza predhodnikov 2-OXO-PCE

LazZzZz

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 24, 2022
Messages
26
Reaction score
14
Points
3
Pozdravljeni vsi, upam, da imate lep dan. Recimo, da želite izvesti sintezo 2-fenil cikloheksanona v obsegu 1 mol, saj je to razumna količina za izvedbo naenkrat. Če želite narediti več, potem investirajte v drugi komplet steklovine in naredite samo 2 naenkrat, saj boste potrebovali aparat Deana Starka za odstranjevanje vode. V prvem koraku boste iz cikloheksanona, brezvodne para-tolusulfonske kisline in pirolidina pripravili enamin cikloheksanona.

Najprej boste morali pripraviti steklovino. Najprej boste potrebovali 500 ml bučko z okroglim dnom s tremi vrati in grelni plašč, ki lahko meša. V enem vratu imejte plinovod za izpiranje reakcijske posode z N2 ali Ar, na srednji vrat postavite aparat Deana Starka z iztokom za odstranjevanje vode z dna posode, v tretji vrat pa postavite lijak za dodajanje reagentov in imejte pri roki gumijasto pregrado, s katero zamenjate lijak, ko so dodani. Deanovo starkino past popolnoma napolnite s toluenom, dokler se rahlo ne prelije v RBF. Potrebovali boste tudi vakuumsko destilacijsko napravo, vključno s črpalko za vodo in ustvarjanje vakuuma.

1) V 500-mililitrski RBF dodajte 350 ml toluena in vklopite nizko temperaturo. V reakcijsko posodo dodajte 120 g pirolidina, 100 g cikloheksanona in 15 g p-TSA, nato pa lij zamenjajte z gumijasto pregrado in začnite dovajati plin v reakcijsko posodo. Po vključitvi pretoka argona ali dušika reakcijo pripeljemo do refluksa in pustimo, da se meša. Med reakcijo se voda iz reakcije izloča v aparat Dean Stark, kar pomeni, da boste morali vodo odstraniti iz aparata Dean Stark, ko bo nastajala; pred odstranitvijo počakajte, da nastane le nekaj ml vode, saj ne želite, da z njo odnesete tudi toluen. To reakcijo pustite, da se refluksira 2 uri, preden zamenjate plinsko cev z zamaškom, nato pa jo pustite, da se refluksira še 22 ur.

2) Reakcijo boste izvedeli, ko bo reakcijska mešanica prenehala proizvajati vodo v aparatu Deana Starka in ko bo reakcijska mešanica iz zelo svetlo rumene postala temno oranžna. Po 24 urah izklopite gretje in pustite, da se ohladi na sobno temperaturo. Poskusite omejiti stik reakcijske mešanice z zrakom, saj se bo eneamin v atmosferskih pogojih zlahka oksidiral, zato se uporablja gumijasta pregrada, zato vzemite injekcijsko brizgo in odvzemite vso reakcijsko mešanico ter jo prenesite v vakuumsko destilacijsko napravo. Prva frakcija, ki bo zavrela, bo mešanica toluena in pirolodina, vendar se bo po tem, ko se bo to izločilo, vaš 1-pirolidino-1-cikloheksen začel izločati z nekaj cikloheksana. Ta cikloheksan ne bo reagiral z nobeno kemikalijo v naslednjem koraku, zato zaenkrat ločevanje teh dveh spojin ni potrebno. Čeprav je to boleče, priporočam, da destilirate, dokler v prvi destilacijski bučki ni več tekočine, saj boste tako dobili največje količine kvasovk, ki so skoraj kvantitativne, če odstranite vso vodo. Ko je pirrolindo izoliran in prestavljen v zrakotesno bučko, lahko preidemo na naslednji korak.

3) Zaradi nastanka enamina s cikloheksanom bo molekula podlegla enamin-iminski tavtomeriji, ki je podobna keto-enolni tavtomeriji in omogoča, da ogljik levo ali desno od karbonila postane zelo nukleofilen, zato se lahko izvede elektrofilni napad z molekulo, kot je jodobenzen z jodom, ki deluje kot elektrofil. Zdaj dodajte ves sveže pripravljen 1-pirolidino-1-cikloheksen v bučko s prostornino 1L in 250 ml cikloheksana ter 204 g jodobenzena. Postavite 1L erlenmajerico na ogrevalni plašč in dodajte povratni kondenzator s črpanjem vode, privedite to reakcijo do vrenja in jo pustite reagirati še 24 ur.

4) Na koncu vam bo ostal bel prah, če je prah nastal, preden je preteklo polnih 24 ur, potem samo izklopite gretje in začnite z delom. Zaustavite ogrevanje in z rbf odstranite kondenzator refuksa, tako da ga nadomestite z zamaškom. Ko se erlenmajerica ohladi, odstranite zamašek in dodajte približno 300 ml destilirane vode, da uničite preostali enamin, ki se bo pretvoril nazaj v cikloheksanon in pirolidin. Bučko ponovno zaprite in močno pretresite, saj želite, da ves prah izgine. Dodajte 10-odstotno raztopino sulpurne kisline, da uničite preostali pirolidin. Reakcijsko mešanico prelijte v 1-litrski ločilni lij in počakajte, da se obe plasti ločita. Tako spodnjo vodno plast kot zgornjo organsko plast je treba preliti v različne čaše in jih shraniti, medtem ko vodno plast ponovno prelijete v lij z 250 ml DCM. To mešanico je treba še enkrat dobro pretresti, da se izloči končni 2-fenilcikloheksanon v plast DCM. Vodno plast zavržemo, medtem ko obe organski plasti združimo in speremo z natrijevim tiosulfatom ter posušimo nad magnezijevim sulfatom. Na koncu izparevamo vse organsko topilo, da dobimo približno 140 gramov surovega produkta. Izvedite recikliranje z uporabo IPA, da dobite bel prah s približnim izkoristkom 60-70 %.

Napisal bom eksperimentalni vodnik za alkilacijo z uporabo trifenilaluminija, vendar bom raje izvedel reakcijo, preden ustvarim ponovljiv zapis. Če ima kdo vprašanja, bom z veseljem pomagal.
 

The Alchemist

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 7, 2023
Messages
45
Reaction score
25
Points
8
To je zelo zanimiva tema. Še posebej me zanima vaša pripomba na drugem mestu glede naslednjih korakov. Nisem prepričan, kako citirati, zato sem kopiral vašo lastno povezavo:
http://bbzzzsvqcrqtki6umym6itiixfhni37ybtt7mkbjyxn2pgllzxf2qgyd.onion/threads/2-oxo-pce-anyone-have-information-on-its-synth.7559/post-34970

Zanima me, ali bi lahko razširil del o izdelavi različnih analogov. Meni se zdi, da so koraki, ki ste jih našteli iz predhodnika, tako preprosti kot aminiranje bromoketona za nekaj, kot je 4-mmc ali a-pvp. Ali je to isti postopek?

Kateri prekurzor bi zamenjali, da bi dobili nekaj podobnega MXE, ali gre za dodatno substitucijo? Ali lahko s tem postopkom po dodatnem koraku naredim 3-MeO-PCE?
 

LazZzZz

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 24, 2022
Messages
26
Reaction score
14
Points
3
MXE še nisem preučil, vendar bi namesto jodobenzena lahko uporabili metoksi jodobenzen kot nadomestek za želeni izdelek, vendar mislim, da 3-meo-pcp s to metodo ne bi bilo mogoče zlahka pridobiti. Ko je ta izdelek sintetiziran, je v zadnjem koraku za pretvorbo iz fenil cikloheksanona v 2-okso-pce potrebna brominacija na alfa položaju, kar je izvedljivo zaradi ketona na cikloheksanonskem obroču. Bromiranje metoksi fenil cikloheksana ne bi delovalo. kot je bilo že omenjeno, bi deloval Mxe, zato vas prosim, da mi odgovorite. Druga težava pri nastajanju 3-meo-pce bi bila začetna tvorba metoksi fenil heksana, saj je keton, prisoten na cikloheksanonu, potreben za nastanek eneaminske iminske tavtomerizacije.

Prosim, da me prosim obvestite o vseh nadaljnjih vprašanjih

- stranska opomba Razlog za aminiranje bromoketona za 4-mmc in a-pvp ali katerikoli sintetični katinon je v tem, da bo vsak uporabljeni prekurzor vseboval keton v položaju beta, ki omogoča bromiranje alfa. Upam, da sem pomagal :)
 

LazZzZz

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 24, 2022
Messages
26
Reaction score
14
Points
3
Žal ne, 3-MeO-PCE ni mogoče sintetizirati s to metodo in poskušal bom pojasniti, zakaj. Prav imate, da je bila prvotna metoda, o kateri sem pisal, preprosta aminizacija bromoketona, vendar pri molekuli, kot je 3-meo-PCE, kjer ni karbonila, ta reakcija ni izvedljiva. 4-MMC in A-PVP sta sintetična katinona, pri katerih oba začetna prekurzorja (metil propiofenon in valerfenon) vsebujeta keton v položaju beta. To pomeni, da bo vodik alfa, ki se nahaja v naslednji točki ogljikove verige, postal rahlo kisel, kar omogoča bromiranje z uporabo Br2/NBS/CuBr2, da dobite bromiran izdelek, enako pa velja za vse ketolne predhodnike, tj. klorofenil cikloheksanon, metoksifenil cikloheksanon in fenil cikloheksanon. Ker 3-metoksicikloheksan ne vsebuje karbonila, se bromiranje v pravem območju ne dodeli. Druga težava nastane pri sintezi samega 3-metoksi-cikloheksana, ki je ponovno posledica tega, da cikloheksan ne vsebuje karbonila. Prvi korak sinteze predhodnika 2-okso-pce je ustvarjanje imina na cikloheksanonu, kar omogoča selektivni napad jodobenzena v določenem položaju na obroču, pri čemer nastane želena molekula, vendar sinteza predhodnika 3-meo-pce (3-metoksifenil cikloheksan) ne bi mogla ustvariti te resonance.

MXE bi bilo mogoče doseči, saj bi še vedno uporabljali cikloheksanon, namesto tega pa bi zamenjali jodobenzen za jodoanizol in metilamin za etilamin, vendar tega še nisem poskusil in nisem prepričan, kako učinkovita bi bila ta reakcija, če imate priložnost, mi prosim povejte svoje rezultate, ker me to zanima.


Glede na vašo raven znanja lahko vedno priporočim Wolf Kishnerjevo redukcijo MXE do želenega 3-meo-pce, vendar se pri tem uporabljata NEPOVRATNO strupen hidrazin in toplota, zato bi vam, če ste kemik začetnik, res priporočil, da to uporabite, saj mora biti osebna varnost najpomembnejša prednostna naloga.

Če imate dodatna vprašanja, vas prosimo, da vprašate in poskušam pomagati, kolikor je v moji moči.

opravičujem se tudi za 2 sporočila, buggy wifi inni
 

The Alchemist

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 7, 2023
Messages
45
Reaction score
25
Points
8
Cenim vsako od teh sporočil, saj sta bili obe zelo informativni in razumljivi. Čeprav sem z nekaj izkušnjami izobražen na univerzi in se od tistih dni neutrudno učim, sem v tem svetu še vedno začetnik. Večinoma sem se ukvarjal s kovinami in kislinami ter ekstrakcijami s topilom in destilacijo. Bolj osnovne stvari.

Seznanjanje z reakcijami v različnih arilcikloheksaminih je po katinonih ena mojih glavnih prednostnih nalog, zato sem navdušen, ko vidim, da nekateri morda uporabljajo podobne reakcije. In da so tu ljudje, ki bodo pokazali, kako jih izvesti.

Nekega dne, ko se bom bolj poglobil v to znanje, bom imel v odgovor kaj boljšega za ponuditi! Sčasoma se bom poskušal lotiti te poti MXE. Zdi se mi zelo zanimiva.
 
Top