4-mmc v Toulenu

BitcoinScam

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 29, 2023
Messages
56
Reaction score
30
Points
18
Našel sem ta recept.... Zmesi 11,4 g (50 mmol) 2-bromo-4'-metilpropiofenona v 25 ml toluena [1] pri temperaturi 20 stopinj C v 5 minutah dodamo 3,1 g metilamina v 17,5 ml vode. Vsebina erlenmajerice se meša 16 ur pri 20-25 °C (ali 24 ur pri 0 °C, vendar se najboljši rezultati dosežejo z 2-urno reakcijo pri 50-70 °C). Po tem času zmes pol ure pihamo skozi tok zraka in prelijemo v 150 ml hladne vode. Fazi se ločita in vodna faza se ekstrahira z 2x20 ml toluena. Združene toluenske faze se ekstrahirajo s 3x25 ml vode in 2x15 ml rm HCl. Združene kisle faze speremo 2x25 ml s toluenom in vodo izparevamo v vakuumu do suhega. Preostala bela oborina se očisti s kristalizacijo iz 20 ml acetona. Izdelek: 4,8 g (45 %) mefedrona*HCl. in imam vprašanje, veliko kemikov pravi, da je za uporabo metilamina 40 % treba uporabiti naoh za pridobitev plinastega metilamina, po mojem mnenju ga ne potrebujete in tukaj poteka reakcija aminiranja v toluenu. Vemo, da je treba toluen kuhati 2 uri pri 60 °C, da bi dosegli najboljšo učinkovitost in kakovost te reakcije. zato je moje vprašanje, ali metilamin hcl in voda, vržena v toulen z bromoketonom, proizvedeta metilaminski plin?
 

The-Hive

Moderator in UK section
Resident
Joined
Jun 20, 2023
Messages
365
Reaction score
177
Points
43
Vse sinteze 4MMC so enake, spreminjate le topilo metilamin naredi Vzrok plin nekateri zaprejo posodo nekateri jo pustijo odprto. Naloži off mešane ocene je, kaj deluje za vas..
 
Top