Darilo za skrivne ljubitelje kemije - nekaj knjig, za katere menim, da so primerne za vas

Uncle Lee

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 1, 2022
Messages
44
Reaction score
50
Points
18
Lepo vas je spoznati, sem navdušenec nad tajno kemijo, včasih sem bil bolj aktiven v Uli, zanima me tajna kemija, morda nisem najbolj strokovna oseba na tem forumu, vendar sem pripravljen z vami razpravljati o vprašanjih, povezanih z organsko kemijo in sintezo zdravil.

Vsi smo prišli na ta forum zaradi podobnega hobija, ugotovil sem, da je veliko ljudi, ki jih zanima sinteza zdravil in se želijo o njej naučiti, vendar ne poznajo tega področja, zato ne morejo najti, kar potrebujejo, številne knjige (kot so nekatere knjige iz unclefester) ali spletni članki včasih niso natančni, delim knjige, za katere menim, da so primerne za kemijo, mislim, da so primerne za ljubitelje kemije, da se naučijo o kemiji zdravil.

Knjige, ki jih potrebujete, lahko prenesete s povezavami za prenos, ki sem jih navedel, vendar za varnost priporočam, da poiščete naslov in ga prenesete neposredno iz svojega najljubšega iskalnika.

1. Moja najbolj priporočljiva knjiga je Rekreativne droge profesorja Buzza,To je edina najboljša knjiga, ki je bila kdaj koli napisana o proizvodnji rekreativnih drog. Bogato ilustrirana knjiga obravnava opremo, tehnike in reagente, ki se uporabljajo pri skrivni proizvodnji prepovedanih drog. Postopki kristalizacije, kromatografije, destilacije in redukcije so navedeni za naslednje vrste rekreativnih drog.
Amfetamini
Halucinogeni
THC
Analgetiki
hipnotiki, pomirjevala in uspavala
Vključena so podrobna navodila za nakup in izdelavo predhodnih sestavin. Delovno področje je podrobno opisano z ilustracijami, navedeni pa so tudi viri dodatnih informacij.

Knjigo lahko poiščete in prenesete iz arhiva The Hive


2. Tihkal in PiHKAL,Alexander Shulgin, biblija triptaminov in feniletilaminov, ne potrebuje veliko pojasnil.

Najdete ju lahko v EROWID-u


3. Sinteze amfetaminov
Pregled in referenčni vodnik za strokovnjake

Otto Snow je eden mojih najljubših avtorjev, njegova knjiga pa je zelo specializirana, saj zajema sintezo in farmakologijo oksikodona, LSD, amfetaminov, fenetilaminov, THC

Na tej povezavi boste prenesli vse njegove knjige (prenesete jih lahko tudi tako, da poiščete naslov).

Otto je zbral najbolj eksplicitne sinteze o masovni proizvodnji psihedeličnih amfetaminov, predhodnikov in redukcij. MDA, MDMA (XTC), DOB, TMA, PMA, MDEA (Eve), DOM (STP) in drugi priljubljeni stimulansi, npr. metilkatinon, fenetermin, aminoreks, efedrin. To je enostavno branje, vendar eksplicitno, hardcore, psihedelična amfetaminska kemija. npr. metilkatinon in drugi psihostimulanti iz kemikalij, ki niso na seznamu. Proizvodnja prekurzorjev iz gnojil, začimb, lubja, semen in olj. Razširjene kovine in elektrolitske redukcije. Množična proizvodnja redukcij in kemikalij s seznama iz topil in običajnih kemikalij v lokalni trgovini s strojno opremo. Opisanih je na stotine reakcij, veljavni zakoni o drogah in kemikalijah s seznama.


4. Otto Snow - Sinteze LSD-25 in triptamina: (1998): Pregled in referenčni vodnik za strokovnjake

Sinteza LSD je zelo zahtevna, o tem se lahko poučite s to knjigo,Knjiga je najobsežnejši referenčni vodnik o sintezah LSD-25. Opisane so reakcije, vključno s pregledom poročila delovne skupine: V njem so predstavljene tudi naslednje vsebine: narkotiki in zloraba drog, anotacije in dokumenti svetovalcev. Številne reakcije vključujejo: Sinteza N,N-dialkil substituiranih lizergamidov. Curtisova reakcija. Priprava hidrazida d-izolizergične kisline; azida d-izolizergične kisline; d-izolizolizergične kisline.

5. Gradnja in delovanje tajnih laboratorijev za droge

Ta knjiga ne govori o izdelavi droge, temveč o tem, da vas nauči, kako postaviti laboratorij, in vam pokaže nekaj lekcij o tajnih kemijskih poskusih

V tej knjigi je korak za korakom podrobno opisano, kako vzpostaviti in voditi tajni laboratorij za droge - ne da bi vas ujeli. Avtor, ki ga je gnala iskrena želja, da bi razblinil strašno nevednost Američanov glede "drog", razkriva vse vidike vodenja nezakonitega laboratorija za proizvodnjo drog.Jack B. Nimble razkriva, kako izbrati lokacijo za tajni laboratorij za droge, kako zakriti sledi, varnostne ukrepe ter kdaj in kako prekiniti delovanje, da vas ne bi ujeli v zaporu.Eno najpomembnejših poglavij je Nabava sumljivih predmetov, saj kemična podjetja pogosto opazujejo določene reagente in o naročilih poročajo agenciji DEA, pravzaprav morajo to storiti za nekatere kemikalije. Poleg tega DEA pogosto izvaja operacije "Sting" tako, da ustanavlja lažna kemična podjetja, ki prodajajo sumljive kemikalije, nato pa aretira njihove stranke. Zato je znanje o tem, kako izločiti sumljive kemikalije iz vsakdanjih izdelkov, ki se prodajajo v trgovinah s strojno opremo, prehrambenimi izdelki in avtomobilsko opremo, nujno potrebno za kemika v ilegali! Jack B. Nimble vam pove, kako izločiti safrol, glavno sestavino, ki je potrebna za sintezo številnih metilendioksidnih drog, kot so MDA, MDMA, MMDA, "EVE" itd, iz sasafrasovega olja, ki je na voljo brez recepta v trgovinah z živili in lekarnah; efedrin in druge dobre predhodnike amfetaminov iz "zdravil za astmo"; visokokakovostni eter iz "začetne tekočine"; kloroform iz "odstranjevalca madežev"; in običajno težko dostopni tetrahidrofuran iz "čistila za PVC cevi"." V tem poglavju avtor obravnava tudi, kako najti "zakonito" uporabo kemikalij, ki jih potrebujete, in kako jih naročiti v običajnih trgovinah s kemikalijami. Avtor obravnava tudi, kako iz vsakdanjih predmetov izdelati lastno steklovino in drugo laboratorijsko opremo. Obravnavane so tudi tablete, kapsule in drugi načini pakiranja prepovedanih drog. tajnih laboratorijev, opisanih v tej knjigi, ni treba uporabljati za izdelavo prepovedanih psihoaktivnih drog - lahko bi jih uporabili za izdelavo zdravil in uporabnih kemikalij v vojni ali v razmerah preživetja.


Če ste začetnik, potem so to najboljše vsebine, ki jih iščete

1. Khan Academy. Na voljo so tečaji, vredni informacij, ki se jih poučuje enostavno in interaktivno, in sicer brezplačno. Prijavite se na njihove tečaje kemije in organske kemije.

2. Scribd. Omogoča vam neomejen dostop do učbenikov, znanstvenih člankov in revij, dokumentov, ki so jih naložili uporabniki, ter komercialnih in podzemnih knjig o sintezi in kemiji. Tam lahko najdete skoraj vsak učbenik, ki si ga zamislite

3. Erowidov kemijski arhiv in Rodijev arhiv.

4. sciencemadness.org
 
Last edited:

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
411
Points
63
Pozdravljeni in hvala za koristne nasvete! Vendar je vsak del vsake knjige o tajnem kuhanju drog, ki je povezan s pridobivanjem predhodnih sestavin/reagentov, popolnoma neuporaben, saj so oblasti večino pravnih vrzeli že zdavnaj zakrpale. V številnih državah ne najdete več efedrina v nobenem zdravilu brez recepta, čistil za odtoke z žveplovo kislino ne prodajajo več, sasafrasovo olje zagotovo ni več nenadzorovano itd. itd.

Tako stric Fester kot profesor Buzz imata na številnih forumih, ki jih obiskujem, zelo slab ugled. Toda knjige PB nisem nikoli prebral. V svojem prispevku pravite, da jo je mogoče najti za prenos na spletni strani The Hives archive , vendar je ne morem najti?
Ali lahko prosim navedete povezavo do prenosa?
 

Uncle Lee

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 1, 2022
Messages
44
Reaction score
50
Points
18
Imate prav, številne tehnike v teh knjigah so zastarele, te knjige sem poslal, da bi zainteresirane ljudi obvestil o [naprednih tehnikah tistega obdobja] in osnovah sinteze zdravil in kemijskih spojin, menim, da je ena od privlačnosti kemije ta, da se vedno izboljšuje, na primer če ne morete najti efedrina, morda lahko poskusite sintetizirati efedrin iz bromofenilacetona, za sintezo metamfetamina ni treba uporabiti efedrina, P2P in P2NP sta priljubljena tudi kot predhodnika, to znanje lahko delite s prijatelji na tem forumu, kolikor vem, je na tem forumu veliko ljudi, ki so strokovnjaki.

V stricfesterjevem delu je nekaj napak, zlasti pri elektrokemični sintezi in sintezi LSD, vendar sem redko slišal, da bi kdo kritiziral knjigo Recreational drugs by professor buzz, sam pa v tej knjigi nisem našel nobenih resnih napak, morda zato, ker je prestara, je morda nekaj napačnih vsebin, ki so takrat veljale za pravilne.

Povezave za prenos

https://chemistry.mdma.ch/hiveboard/rhodium/pdf/archive/recreational.drugs-professor.buzz.pdf

To je jasna spletna povezava, zato bodite previdni
 

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
411
Points
63
Zahvaljujemo se vam! Zdi se, da ste res koristen in dobro obveščen človek.
Nikoli nisem zasledil podrobne kritike profesorja Buzza, bolj v stilu "ta reakcija je tako enostavna, da je niti profesorju Buzzu ne uspe zajebati". Vendar bodo tovrstni nejevoljni in slabo premišljeni komentarji vedno prisotni.
Kar se tiče Festerja, si lahko ogledate ta mali draguljček pogovora med njim in enim od njegovih kritikov:

https://www.erowid.org/archive/rhodium/chemistry/eleusis/eleusis.vs.fester.html

Po mojem mnenju je Fester zmagovalec. Kritika je malenkostna in pretirano poudarjena.
 

Uncle Lee

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 1, 2022
Messages
44
Reaction score
50
Points
18
Hvala za priporočilo strani, gre za sparing tekmo med mojstri, vsak kemik poskuša dokazati, da je večji, po mojem mnenju je to zelo cenjeno in iz njunih pogovorov se je mogoče veliko naučiti, v mojih očeh so Eleusis ali Zwitterion, Unclefester vsi junaki na področju drog, nekateri njihovi članki imajo še vedno referenčno vrednost, zlasti njihove dokumentirane napake pri sintezi, ki se jih lahko naučijo začetniki, zelo zanimiva je tudi Eleusisova avtobiografija, reproduciral bom njihove koristne članke, da si jih bo lahko ogledalo več ljudi.
 

beetlebb

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 7, 2022
Messages
35
Reaction score
28
Points
18
No, vesel sem, da so nekatere stare čebelice še vedno na voljo. Že nekaj časa sem bil stran od resničnosti... počasi in varno se začenjam vračati... Mislim, da ste na seznamu knjig, ki jih morate prebrati, morda pozabili na Strikejevo Totalno sintezo. Nekatere stvari so morda zastarele, da, ampak kemija je kemija in je zabavna... ko enkrat začneš, ne moreš nehati!
varno za čebele
 

Uncle Lee

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 1, 2022
Messages
44
Reaction score
50
Points
18
Lepo vas je spoznati, upam, da bo ta forum z našimi prizadevanji lahko tako aktiven, kot je bil nekoč Ule

Seveda varno za čebele
 

beetlebb

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 7, 2022
Messages
35
Reaction score
28
Points
18
Hvala stricu Leeju :) Verjamem, da je to mogoče. Peeps so zainteresirani in forumi so prostor za pozitivno razpravo, pa tudi za združevanje znanja, da bi bili vsi varni.
 
Top