Nova zamisel v zvezi z izogibanjem laboratorijskemu odkrivanju.

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
879
Points
113
Nekdo mi je pred dnevi v zasebnem sporočilu poslal vprašanje o načinih za odpravo neizogibnih vonjav, povezanih s tajnimi kemijskimi laboratoriji. Kot vedo vsi, ki imajo izkušnje, lahko vonji, ki nastajajo med kemičnimi reakcijami, segajo od značilnih do naravnost evtanazijskih. Pregledal sem seznam običajnih metod, kot so stara cev v stranišču, postavitev vodne zavese, spuščanje hlapov skozi dimnik za zameglitev izvora itd., nato pa sem odprl vprašanje o potencialni učinkovitosti nove zamisli, ki je v praksi še nisem videl. Naenkrat se mi je na zaslonu v Amazonovem dodatku na družbenih omrežjih pojavil izdelek, ki ga še nikoli prej nisem videl, in tukaj je za vaš razmislek. Keramični katalizator. Namenjen je peči na drva in za segrevanje katalizatorja uporablja toploto, ki jo ta proizvaja, vendar menim, da bi zelo dobro deloval tudi 6-palčni gorilni element, pritrjen na sprednji del peči. Verjamem, da bi s tem v izhodni cevi (in elementom gorilnika) opekli skoraj vsak vonj, katalizator, gorilnik in reostat za nadzor temperature pa bi morali biti manj kot 200 USD (gorilnik in ročica peči pa bi bila za mnoge od nas brezplačna). Mislil sem, da bom predstavil idejo in odprl dialog za razpravo o možnostih.

YDqluOH46K

Tukaj je povezava do izdelka na Amazonu Protalwell Wood Stove Catalytic Combustor, 6" Round Ceramic Catalytic Combustor Replacement for Wood Stoves https://a.co/d/as9TCeq
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Zagotovo filter z aktivnim ogljem? kot za gojenje plevela/ to je tisto, kar sem videl delovati... pred mojimi očmi doma f/e. Verjetno ahotty, ampak hej ho, ničesar ne čutim in sosedje mi niso ničesar omenili! Ne, ko sem gojil plevel ali ko sem delal sinteze lol
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Čeprav je kul, pa tudi zagotovo bi morale biti tople reakcije, da bi se aktivirale? Trenutno izvajam veliko ledeno hladnih reakcij. .... Ali bi to delovalo za to? Ali pa misliš segrevanje ločeno...
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
879
Points
113
Ja, to bi morali segrevati ločeno. Mislim, da sem mislil, da bi lahko deloval gorilnik za pečico na obrazu
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Oh yeh, vidim, žal mi je. Moja napaka. Precej kul.
Ali ni to v bistvu enak način delovanja filtrov z aktivnim ogljem? Predvidevam, da oblika lukenj zadržuje vonjave? V vsakem primeru je to super.
Mislim, da so filtri z ogljem, če jih kdo vidi, res lahko le sumljivi, na tak ali drugačen način (domnevam, da razen če živite v državi, kjer lahko sami gojite travo (kjer pa nihče ne bi vedel, kaj je zgornji element!)
 
Top