Kvalitativno določanje a-PVP

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Včasih pride do situacije, ko kupite mefedron, vendar je v nekaterih primerih zamenjan z a-PVP. To morate preveriti zaradi svojega zdravja. Tukaj bi vam rad predstavil naslednjo kvalitativno metodo določanja a-PVP. Z drugimi besedami, kako ločiti a-PVP od mefedrona.

Metoda je zelo preprosta. Potrebujete natrijev bikarbonat (sodo bikarbono), vodo in vzorec.
1


Za predlagano reakcijo je značilno spreminjanje barve in sproščanje vonja. Pri alkalizaciji raztopina a-PVP dobi svetlo zeleno barvo in sprosti izrazit vonj.

Navodila po korakih:
1.
0,1 g preiskovanega vzorca razredčite v 5 ml vode (raztopina 1).

4

5


2. 2-3 g sode bikarbone razredčite v 5 ml vode (ni treba, da jo popolnoma razredčite), temeljito premešajte (raztopina 2).
7


3. Preiskani raztopini (raztopina 1) dodajte 1 ml raztopine natrijevega bikarbonata (raztopina 2). Opazujte rezultat reakcije.
8

9


Če se raztopina obarva svetlo zeleno (kot na fotografiji), lahko sklepate, da v vzorcu prevladuje a-PVP. Ob spremembi barve boste omenili tudi pong.
Če raztopina ne spremeni barve, v vzorcu ni a-PVP.

Izveden je bil tudi poskus z raztopino mefedrona, na primer. Na spodnji fotografiji lahko vidite, da raztopina ni spremenila barve.
11

12


Raztopini mefedrona dodajte raztopino sode bikarbone in opazujte, ali se bo barva spremenila:
13

15
 
Last edited:

propiophenone

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 25, 2022
Messages
8
Reaction score
3
Points
3
Vprašanje je, ali se bo to pri a-PHiP ali a-PCyP ali a-PPP pokazalo drugače.

Hvala.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Pozdravljeni, sicer nisem izvedel poskusa, vendar menim, da bodo reagirali enako.
 

yin-yang

Don't buy from me
Resident
Joined
May 18, 2022
Messages
58
Reaction score
29
Points
18
Ali reakcija z a-pvp poteka z nečistočami ali s samo molekulo? Ali mi lahko razložite, zakaj se to zgodi in zakaj ne s 4-mmc, prosim?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Ta reakcija deluje s tret-aminoketoni, kot je molekula a-PVP. Ne morem natančno povedati mehanizma te reakcije. Ta metoda je bila ugotovljena empirično.
 

spacetruckin

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 8, 2023
Messages
40
Reaction score
9
Points
8
Zahvaljujemo se vam za rezultat
 
Top