Proizvodi pirolize AB-CHMINACA

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,688
Solutions
3
Reaction score
2,814
Points
113
Deals
1

YZ7aQNBtvp

Uvod

Konoplja je v Združenih državah Amerike najpogosteje uporabljena snov, ki se zlorablja. Večja dostopnost zaradi prizadevanj za legalizacijo in manjše zaznavanje škodljivosti sta povezana z naraščajočo uporabo. Čeprav je kajenje konoplje v obliki cigarete (džojnta) ali v pipi še vedno najpogostejši način uporabe, je prilagoditev naprav za elektronske cigarete (e-cigarete) za vapiranje e-tekočin, napolnjenih z izvlečki konoplje, vse bolj priljubljena, zlasti med mladimi in mlajšimi odraslimi, ki lahko vapirajo konopljino olje ali vosek, ki vsebuje visoke koncentracije Δ 9-tetrahidrokanabinola (THC), glavne psihoaktivne sestavine rastline konoplje. Ta trend naraščanja števila izdelkov iz konoplje se bo verjetno nadaljeval, saj je skoraj polovica zveznih držav v ZDA sprejela zakone, ki dovoljujejo zakonito medicinsko in/ali rekreativno uporabo konoplje. Poleg tega so poročali o uporabi e-cigaret za dostavo sintetičnih kanabinoidov, kot je AB-CHMINACA (številka CAS 1185887-21-1; včasih napačno imenovana "lažna marihuana", "spice" ali "zeliščno kadilo"), v aerosolu. V literaturi ni podatkov o učinkih produktov pirolize AB-CHMINACA. Vedenjske in toksikološke posledice uporabe teh spojin so še vedno slabo raziskane. V tem članku si lahko preberete o procesu segrevanja in termični razgradnji snovi med kajenjem.

Ker raziskovanje učinkov neoznačenih sintetičnih kanabinoidov pri ljudeh ni mogoče, je bilo veliko raziskav, ki so preučevale farmakologijo teh spojin, opravljenih na živalih. Kljub temu da je kajenje najpogostejši način vnosa pri ljudeh, je večina dosedanjih predkliničnih raziskav, razen redkih izjem, uporabljala vbrizgavanje THC ali drugih kanabinoidov. V nekaterih študijah je bilo uporabljeno intravensko dajanje, ki lahko omogoči hiter začetek učinkovanja, kot ga opazimo po kajenju sintetičnih kanabinoidnih izdelkov; vendar je bila v večini vedenjskih študij uporabljena intraperitonealna ali subkutana injekcija. Med presnovo pride do kemičnih sprememb, pri čemer nekateri metaboliti sintetičnih kanabinoidov povzročajo drugačne učinke in vivo kot njihove matične spojine. Poleg tega lahko segrevanje ali sežiganje sintetičnih kanabinoidov z vapanjem ali kajenjem spremeni same kemikalije, prav tako pa lahko pride do razgradnje med skladiščenjem. Živalski modeli, ki uporabljajo inhalacijo kot način vnosa, ki je bolj primeren za prevajanje, so lahko koristni pri opredelitvi teh dejavnikov, kar lahko omogoči natančnejše napovedi učinkov sintetičnih kanabinoidov pri ljudeh.

Oui0jX2bJr

Toplotna razgradnja AB-CHMINACA do predlaganih opazovanih pirolitičnih produktov

Raziskovalci so se odločili preučiti učinke izbranih sintetičnih kanabinoidov (CP 55 940, AB-CHMINACA, XLR-11 in JWH-018), ki so imeli večjo afiniteto in v nekaterih primerih večjo moč v primerjavi s THC. AB-CHMINACA, XLR-11 in JWH-018 naj bi bili prisotni v izdelkih "ponarejene marihuane". Možnost uporabe vdihavanja je za raziskave kanabinoidov pomembna iz več razlogov: (1) legalizacija rekreativne in medicinske marihuane na državni ravni je povečala potencialno izpostavljenost, (2) večja enakovrednost načina dajanja med ljudmi in predkliničnimi modeli lahko poveča translacijsko ustreznost rezultatov in (3) nekateri toksikološki ali drugi zdravstveni učinki (pljučni) zlorabe drog so verjetno značilni za vdihavanje in se v študijah z uporabo drugih načinov dajanja morda ne bodo odkrili.
TxWjDPrQuA
Predvideni metaboliti AB-CHMINACA. Metaboliti nastanejo pri štirih predvidenih presnovnih pretvorbah - (1) hidroksilaciji cikloheksilnega obroča, (2) hidrolizi terminalnega amida, (3) hidrolizi notranjega amida in (4) hidroksilaciji/oksidaciji izopropilne skupine. Okrajšave se nanašajo na številčenje predvidenih metabolitov (M) v kronološkem zaporedju (M1 in M2).

Zaključek

Skratka, sintetični kanabinoidi, ki so bili prvotno razviti kot raziskovalna orodja ali kot kandidatna zdravila, so bili preusmerjeni v droge za zlorabo v obliki izdelkov, označenih z izrazi, kot so "zeliščno kadilo", "lažna trava", "spice" in "K2". AB-CHMINACA, AB-PINACA in FUBIMINA. Rezultati te študije kažejo, da se farmakološki učinki AB-CHMINACA, AB-PINACA in FUBIMINA prekrivajo s psihoaktivnimi kanabinoidi iz različnih kemijskih razredov, vključno z Δ9-THC, JWH-018, CP47,497 in WIN55,212-2. Vsaka od teh treh spojin se veže na kanabinoidne receptorje CB1 in CB2 ter jih aktivira, pri miših povzroči značilno tetrado kanabimimetičnih učinkov in od odmerka odvisno povečanje odziva na aperturo, povezano z Δ9-THC, pri diskriminaciji Δ9-THC.

Glavna razlika med spojinami je njihova moč, pri čemer je vrstni red moči povezan z njihovo vezavno afiniteto za receptorje CB1: FUBIMINA < Δ9-THC < AB-PINACA < AB-CHMINACA. Pomembno je, da so vse te tri spojine visoko učinkoviti agonisti v testu vezave [35S]GTPγS v primerjavi z nizkim delnim agonizmom Δ9-THC. Ironično, AB-PINACA in AB-CHMINACA sta zaradi svoje edinstvene kemijske strukture in visoke učinkovitosti za receptorje CB1 (tj. >CP55.940) potencialno zanimivi za znanstveno skupnost kot raziskovalno orodje.

Pri uporabi AB-CHMINACA je treba upoštevati njen močan učinek. Upoštevajte tudi dejstvo, da lahko produkte pirolize in njene presnove v telesu odkrijete v urinu in krvi. To je lahko pomembno za tiste osebe, ki redno opravljajo zdravniške preglede zaradi drog
.
 
Last edited by a moderator:

Ali Newman

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 4, 2023
Messages
1
Reaction score
4
Points
3
Vsak zaupanja vreden prodajalec za končne izdelke
 

LeiTruth

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 12, 2023
Messages
11
Reaction score
7
Points
3
Razmišljal sem o popolnoma isti stvari.
Zdi se, da tega nihče nima na nobenem od petih vodilnih tržišč darknetov.
Obstajajo celo ljudje, ki vodijo kampanje s temi lažnimi obljubami, da bodo "papir K2" spravili v zapor samo zato, ker so ga videli v neki televizijski oddaji "Ujeti tihotapca".
 

flightrcs

Arested
Member
Joined
Jul 17, 2022
Messages
34
Reaction score
50
Points
18
I Do končnih izdelkov in im največja proizvodnja iz sintetičnih kanabinoidov po evropi preverite na naši spletni strani the-frcs.is :)
 

Wrinkler

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 28, 2023
Messages
8
Reaction score
10
Points
3
FRCS ima na voljo ugodno ponudbo za vzorce. Svoje sem naročil s pošiljko v ZDA. Moj paket je bil poslan in CLEARED CUSTOMS =). Moja izkušnja je bila čudovita z flightrcs.
Od prepovedi noidov sem se boril in se boril 2 leti. Ne morem se dovolj zahvaliti flightrcs za prilagodljivost in podporo strankam.
 

flightrcs

Arested
Member
Joined
Jul 17, 2022
Messages
34
Reaction score
50
Points
18
Pozdravljeni brat , vesel sem, da to vem! Tukaj sem za tebe in vse noidne glave :D
 

LeiTruth

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 12, 2023
Messages
11
Reaction score
7
Points
3
Zdi se, da vaše spletno mesto ne deluje zame, celo omogoča, da Cloudfare počne stvari pod mojim pokrovom, za katere mi ni mar, da bi vedel.
 
Top