Anhidrid ocetne kisline iz svinčevega acetata?

Katty Korner

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 17, 2022
Messages
75
Reaction score
10
Points
8
Super osnovno vprašanje, vendar vem, da je mogoče za fenilocetno kislino za p2p uporabiti svinčev acetat namesto ocetnega anhidrida.

Imel sem vtis, da je to zaradi svinčevega acetata, ki pri segrevanju proizvaja AA?

Če je temu tako, ali ga lahko samo segrejete in destilirate?

Vem, da je prispevek nizke kakovosti, vendar moram vedeti, da sem vprašal tukaj, nato pa sem se sam poglobil v to.
 

Katty Korner

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 17, 2022
Messages
75
Reaction score
10
Points
8
Vem, da se lahko izdela iz disulfur diklorida ali žveplovega diklorida, pozabila sem, vendar me zanima
 

plancklong

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jul 7, 2022
Messages
36
Reaction score
13
Points
8
Pozdravljeni, Katty Korner,
S2Cl2 ali SCl2 se po mojem mnenju uporabljata za izdelavo tionilklorida.

Rada bi našla metodo za izdelavo ocetnega anhidrida iz svinčevega acetata. Našel jo bom in videl, ali jo lahko objavim.
 

Katty Korner

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 17, 2022
Messages
75
Reaction score
10
Points
8
Sciebcemadness pravi, da je AA mogoče izdelati podobno kot z uporabo acetilklorida in natrijevega acetata, vendar lahko nadomestite žveplov di/monoklorid. Na tem forumu je nekoč obstajal nekakšen slikovni vodnik, poglejte, ali ga lahko najdem.

Zanima me samo svinčev acetat, ker je ocetna kislina poceni in jo je lahko dobiti, litarge je lahko dobiti, tako da je tudi izdelava svinčevega acetata enostavna. Potem samo segrevamo in morda lahko svinec recikliramo tako, da mu dodamo več ocetne kisline, ne vem.
 
Top