adapter se je zataknil na moji reakcijski bučki

alterego

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 8, 2023
Messages
20
Reaction score
6
Points
3
Pozdravljeni,
Hitro vprašanje;
moj adapter se je zataknil na reakcijski bučki. ( bilo je veliko toplote in tlaka, zato sem reakcije včasih uravnaval tako, da sem za sekundo pokril refluksni konec s tumbom). Uporabil sem Ai/Hg.
Kakšni predlogi?
 

Jordan Belfort

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 10, 2023
Messages
128
Reaction score
60
Points
28
Adapter dajte pod vrelo vodo ali uporabite oktanski brander in ga poskusite zrahljati. Bolje je 20 majhnih levih desnic kot ena močna desnica, ker jo boste zlomili.

Niste uporabili vazelina
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
245
Points
43
Ženski del segrevajte s pištolo za vroč zrak, sušilnikom za lase s šobo, pripomočkom za spajkanje z vročim zrakom, enakomerno segrevajte okoli ženskega dela in samo njega. Z deli zibajte levo-desno in nazaj-nazaj, nato pa jih močno zasukajte. Ni delovalo? Dodajte nekaj kapljic koncentrirane žveplove kisline za nekaj ur, da se lahko vpije v spoj, sperite, poskusite zasukati, če ne, znova segrejte in poskusite znova.

Ni delovalo? Takrat razbijem manj vreden del, da rešim pomembnejšega.
 

alterego

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 8, 2023
Messages
20
Reaction score
6
Points
3
Tako sem jih ločil ( brez praskanja).
Hvala za nasvete, fantje.
Segreval sem ženski spoj in ga zvijal ( z varilskimi rokavicami, tako da nisem dobil oprijema) ni bil uspešen.
Nato sem uporabil kladivo z gumijasto glavo in mu dal približno 1000 mini udarcev (dobesedno brez sile, samo za potrebe vibracij). Potem je vodno tesnilo med čepi začelo naključje, in vem, da je bil to pravi trenutek! izvlekel sem ga z ravnim gibom ( še vedno je bila potrebna sila, vendar brez poškodb).
Zdaj sem srečen! Da popolnoma nova bučka ni poškodovana zaradi poceni kitajskega adapterja 24/40 iz nekaj dolarjev...
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
245
Points
43
Sliši se malo podobno.....

Da ne bi prišlo do nesporazumov:

levo je moški in desno je ženska.

IVs98gcbQ2
 

alterego

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 8, 2023
Messages
20
Reaction score
6
Points
3
Da, moja erlenmajerica: je bila ns 29/32( torej richt spoj na sliki, kot ženski del)
Adapter: 29/32 na 24/40 (moški del se je zataknil v ženskem delu bučke).
Adapter ženski del na moški kondezator (24/40)
 

Loki12

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 18, 2022
Messages
52
Reaction score
25
Points
8
Toplotne pištole so zelo uporabne v takšnih nesrečnih situacijah; prav tako 15 dolarjev vredne rokavice za žar, s katerimi lahko zgrabite vroče steklo. Dober sušilec za lase je prav tako dober kot toplotna pištola, vendar lahko traja dlje, da segreje steklo na temperaturo, potrebno za ločevanje.
 
Top