NASVETI ZA OSNOVNO IN NAJBOLJŠO LABORATORIJSKO OPREMO ZA SINTEZO 4MMC IN AMFETAMINA

magnesium_sulphate

Moderator in Lithuania section
Resident
Joined
Apr 11, 2024
Messages
19
Solutions
1
Reaction score
21
Points
3
Pozdravljeni,

bil bi hvaležen, če bi tisti, ki imajo dolgoletne izkušnje in so velikodušni, namenili nekaj minut, da naštejejo osnove ali najnujnejšo laboratorijsko opremo za prve poskuse sinteze 4MMC in amfetamina. Oprema bi se postopoma pridobivala vedno bolj zapletena in raznolika - ne gre za to, da bi skušal prihraniti vsak cent na vsakem koraku - gre mi za to, da poskusim delati s tema dvema snovema v manjšem obsegu, tako da lahko poskusim, verjetno mi ne uspe, potem poskusim znova in tako naprej, dokler ne bo logično izboljšati laboratorijske opreme.
Verjetno je potreben magnetni grelec/mešalnik?
Kakšne vrste čaše in koliko bi jih bilo za začetek dovolj? Koliko in kakšne velikosti bi jih bilo potrebnih za majhne serije 4MMC in amfetamina? Ali obstajajo kakšne posebne zahteve glede vrste stekla?
Kondenzator? To je verjetno nekaj, kar bi bilo najbolje pridobiti takoj? Ali obstajajo kakšne posebnosti glede tega, kakšen kondenzator naj dobi začetnik za sintezo teh dveh zdravil?
Kolbe s tremi vratovi? Verjetno je najbolje, da se dobi takšen, ki je velik 1 l? Kakšne posebnosti? Ali je dovolj en kondenzator?
Termometri?
Ali se lahko filtri za kavo uporabljajo za kemijo?
Vakuumski filter je nekaj, kar lahko naredim iz kompresorja, tako da obrnem tok in malo manipuliram z njim. Toda ali lahko za prve serije namesto vakuumskega filtra uporabim preprosto gravitacijsko filtriranje (mislim na uporabo kavnih filtrov, krpe, pritiska in izhlapevanja)?

Ali sem kaj bistvenega spregledal? Koliko kolb, čaš in kakšne velikosti potrebujem za začetek? Ali je mogoče kar koli nadomestiti s čimer koli skrivnim? Ali lahko kaj dodam?
Zelo bom hvaležen za nasvete strokovnjakov. Cenim obstoj tega foruma in vse informacije, ki jih delimo. Zelo bi bil hvaležen za nasvete glede laboratorijske posode, da mi ne bi bilo treba na težak način ugotoviti, da mi nekaj manjka sredi postopka, in tako naprej.

S spoštovanjem
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
To poglavje je napisano posebej za u:
http://bbzzzsvqcrqtki6umym6itiixfhni37ybtt7mkbjyxn2pgllzxf2qgyd.onion/b/the-simplest-recipes.191/
http://bbzzzsvqcrqtki6umym6itiixfhni37ybtt7mkbjyxn2pgllzxf2qgyd.onion/b/set-up-your-first-lab.192/
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
514
Reaction score
278
Points
63
Med nami je kar nekaj dovolj kompetentnih, da lahko preverimo, kaj ste razumeli in izračunali iz povezav, ki jih je navedel mojster G. Patton, vključno z njim samim. Začnite z malim in veliko razumite, izboljšave in nadomestki opreme so uporabni v omejenem obsegu, zato pred sodelovanjem vprašajte nekoga, ki se vam zdi vreden zaupanja. Poiščite srednjo pot med getom in akademsko delavnico/laboratorijem in lahko dosežete, kar si želite. Na zdravje!

P.S. 1L reaktor je osrednji del začetnega laboratorija, povratni hladilnik je nujno potreben za Al/Hg redukcijo P2NP v amfetamin, vendar je precej neuporaben za sintezo metkatinona, za 1L reaktor si priskrbite ločilni lij z vsaj 500 ml (verjamem, da mi boste za to podrobnost iz mojega nasveta hvaležni).
 

magnesium_sulphate

Moderator in Lithuania section
Resident
Joined
Apr 11, 2024
Messages
19
Solutions
1
Reaction score
21
Points
3
Zahvaljujemo se vam! To je v veliki meri to, kar sem si predstavljal kot nujne potrebe. 1l reaktor bi bil hladen z ravnim (ali ni nujno?) dnom in s tremi vratci? Za namestitev kondenzatorja, za vlivanje reagentov prek drugega in tretjega za druga dejanja? Ali mislite reaktor preprosto kot velik hladilnik, ki je lahko z enim vratom?
Ker bi zaradi svojega osebnega interesa rad svoje poskuse osredotočil le na amfetamin, vendar realnost na terenu danes narekuje drugače - katinoni so amfetamin (žal) učinkovito potisnili v ozadje.
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
514
Reaction score
278
Points
63
Za amfetamin je precej potrebno imeti nekoliko več opreme, kot jo potrebujete za katinone, drugačna pa je tudi zapletenost. Najboljša možnost je, da pri dobavitelju, kot je vevor, dobite preprost komplet za destilacijo (opozoriti je treba, da so priključki drugačne velikosti, 24/40 namesto 29/32), vendar ga boste tako ali tako potrebovali za splošne namene. Enako velja za mešalo za vročo ploščo, ki ga prodajajo, je dokaj ugodno, le ne vzemite najcenejšega, saj je odpadek (zlomil se je v prvih 12 urah uporabe).
 

CCL4 huffer

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 19, 2024
Messages
73
Reaction score
26
Points
18
ja, na začetku je vse v redu s kitajskim steklom, ko pa greš naprej, moraš z njim nadgraditi opremo. veliko ljudi se tudi ne strinja, da se ukvarja s kemijo, ki ni kemija, saj je zaradi tega posedovanje reagentov, kot je metilamin benzaldehid itd. seme veliko manj sumljivo. prav tako nikoli ne bi kupil stekla nad 2 l iz clearweba, saj več kot to privlači fede kot muhe na sranju.
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
514
Reaction score
278
Points
63
S kompletom vevor delam že več kot šest mesecev, ne da bi kaj razbil, razen termometra (morda je to posledica tega, da sem izkušen in previden, vendar se vse steklo razbije na enak način). Ne odobravam kitajskega stekla, vendar je bolje začeti z vsemi potrebnimi kosi, kot pa jih zbirati kos za kosom, kupljenim z velikimi stroški.
 
Top