Opozorilo. Ne uporabljajte SIM.

hermano

Don't buy from me
Resident
Language
🇷🇺
Joined
Jun 18, 2023
Messages
51
Reaction score
50
Points
18
Hkrati s pisanjem te objave sem dobil nekaj nizkih informacij o enostavnem 0/dnevnem expu za SIM.
Dovolj je, da vam pošljete 1 SMS s pasivno kodo, pošiljatelj pa bo dobil dostop do poslušanja vseh stvari, ki se dogajajo okoli vašega telefona.
Ne boste prejeli nobenih obvestil, niti SMS-ov, vse je skrito.
Po poslanem SMS-ju *zlikovec* prejme klic in lahko sliši neprekinjen zvočni promet iz dinamike vašega telefona. (za približno 1 uro)
Preizkusil sem ga sam in bil šokiran.
Nasveti:
1. Ne govorite z nikomer o poslu, če je kateri koli telefon v istem prostoru kot vi!
2. Ne izgovarjajte nobenih manjših besed, ki bi lahko bile povezane z nezakonitimi stvarmi.
3. Posodobite svoje telefone takoj, ko pride nova posodobitev.

(Preizkušeno na ukrajinskem gsm omrežju, iz mojih 2 telefonov)
Deluje tudi v kateri koli državi, vendar na mejah.
 

TryHard4Ever

Don't buy from me
Member
Joined
Jan 3, 2024
Messages
11
Reaction score
9
Points
3
Ali nam lahko posredujete navodilo za ustvarjanje tega ?
 

1019er

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 2, 2023
Messages
88
Reaction score
46
Points
18
Edina stvar, za katero sem slišal, so tako imenovani " tihi sms-i", ki so tam za lociranje telefona prek radijskega sistema, brez GPS ali česa podobnega.

Odvisno od vaše države policija lahko preiskuje le (ne vem) 2 meseca.
Če nimate veliko za skrivati, očistite svoje Apparent in multimedijske naprave in bi moralo biti v redu, če boste naslednjih nekaj tednov držali noge pri miru, da bseeve situacijo.

Poleg dejstva, da s to metodo ni mogoče neposredno 100-odstotno slediti telefonu na lokaciji.
 

pshcrmth

Don't buy from me
New Member
Language
🇬🇧
Joined
Sep 8, 2024
Messages
58
Reaction score
13
Points
8

imo. to v resnici ni pomembna razlika. moj nasvet kot nestrokovnjak, vendar tudi ne n00b bo:

- To vam omogoča dostop do nastavitev SU, nato pa lahko spremenite veliko več nastavitev in informacij, ki jih je precej enostavno pridobiti za vsakogar, ki ima nekaj znanja IT.

- Preverite vse nastavitve povezave! ( prepričajte se, da nimate odprtih vrat, izklopite GPS in opozorilne kanale (kot so sporočila o nesrečah ali izrednih dogodkih).

- preverite in odstranite vse nepotrebne aplikacije ter izklopite vsa dovoljenja in samodejna poročila za tiste, ki jih uporabljate.

- nisem prepričan o tem, vendar se uporaba navidezne eSIM sliši bolje kot uporaba običajne SIM.
 

pshcrmth

Don't buy from me
New Member
Language
🇬🇧
Joined
Sep 8, 2024
Messages
58
Reaction score
13
Points
8
PS. zdi se, da je lahko LoRa Meshtastic dobra alternativa za komunikacijo v prihodnosti, ali pa stari dobri nosilni pidgeoni ;)
 

CrazyMarliey23

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 6, 2023
Messages
8
Reaction score
4
Points
3
je meshtastic nekaj podobnega kot walkie talkie, tudi esim je dobra alternativa
 
View previous replies…

pshcrmth

Don't buy from me
New Member
Language
🇬🇧
Joined
Sep 8, 2024
Messages
58
Reaction score
13
Points
8
jup, je nekaj podobnega kot križanec med walkie-talkie ali ham radio in mobilnim telefonom. decentraliziran komunikacijski sistem zunaj omrežja :)
 
Top