Alternativna sinteza ketamina

daedalus

Don't buy from me
New Member
Joined
Nov 3, 2022
Messages
3
Reaction score
0
Points
1
Ok, torej potrebujem alternativno sintezo K, pri kateri lahko okso priključim na položaj 4 in ne na 2.

Edini sintet, ki se zdi, da je to vsaj približno mogoče, je novi iranski sintet, vendar z zamenjavo oksofenila za 1,4-diokso-fenilni obroč in nato cepitvijo oksa z deoksidacijskim sredstvom po zaščiti 4-oksa s ..... (Kaj bi bilo tukaj najboljše in kako selektivno zaščititi samo 4-okso namesto 1?)?

Če mi lahko kdo da kakšen nasvet, bi mu bil zelo hvaležen. Predvidevam, da bom po deoksidaciji samo sledil preostalemu delu sintetskega postopka do črke, kajne?
 

Fenster

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 26, 2022
Messages
92
Reaction score
31
Points
8
Ne vem, ali boste tukaj dobili odgovor na to vprašanje. Zdi se, da je ketamin izredno nestanoviten za doseganje izvedljivih donosov tudi z izkušnjami in dobro opremo. Upam, da boste našli odgovore, ki jih iščete.
 

daedalus

Don't buy from me
New Member
Joined
Nov 3, 2022
Messages
3
Reaction score
0
Points
1
Pregledal sem revije in čeprav sem amaterski kemik z veliko izkušnjami na tem področju ... kaj pa če je bil cikloheksilni obroč pred obdelavo v 2-Cl-fenil stabiliziran z dvema dvojnima vezema. Vendar bi ju morali povezati in metilni most v glavnih sintezah bi moral držati fenil, je tako?
To pomeni, če se ne želimo ukvarjati z okso vezmi na cikloheksilu.

Torej: (glej spodnjo sliko)

Kakor koli že, to je groba zamisel, če odvzamemo vse reagente, ki so potrebni za reakcijo.

Ali bi to delovalo tako kot pri ketaminu ali je ta metilna vez sestavni del nastanka dvojne vezi pri 2? Ali se ne bi mogel filtrirati, ko ne bi imel kam iti? Ali pa bi to še bolj zapletlo stvari, če bi dodali naključni ogljik nekje na glavnem telesu ketamina?

Tudi v tem primeru bi se ta metilna vez, kjer koli se že drži, lahko precej enostavno demetilirala, ne da bi se spremenila preostala sestava, kajne?

Zavedam se, da je ketamin krhek, a recimo, da je trden kot skala, bi ta reakcija delovala, kajne?

Ali obstaja kakšen način za okrepitev molekule? Govorim o velikem obsegu, torej o atomski krepitvi vseh vezi z drugim sredstvom, preden se izvede reakcija, in nato preprosto odstranitvi po reakciji.
Ali bi fluorometanamska kislina delovala? (Samo zato, da bi jo malo okrepili, da ne bi florin kaj pokvaril pri reakciji, kot da bi nadomestil klor itd.)

Kot sem rekel, sem bolj nevrolog na področju psihoaktivnih snovi, zato vas prosim, bodite nežni!

PS; Metiltrijodid je mišljen kot puščica; opravičujem se, če je zmeden!
 

Attachments

  • ahO9wZpLR0.jpg
    ahO9wZpLR0.jpg
    33.5 KB · Views: 142
Last edited:

Fenster

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 26, 2022
Messages
92
Reaction score
31
Points
8
Vaša vprašanja bom posredoval prijatelju, vendar bi vam to lahko pomagalo, bom DM.
 

daedalus

Don't buy from me
New Member
Joined
Nov 3, 2022
Messages
3
Reaction score
0
Points
1
Ali...
Kaj pa, če je izhodni material /bil/ ketamin? Prekinitev dvojne vezi bi bila zapletena, vendar bi ločitev dveh cikličnih skupin pred tem prihranila klor (morda tudi amin), zato prekinete dvojno vez, demetilirate, dehidroksilirate in nato združite obe skupini... pravzaprav vam morda sploh ni treba dehidroksilirati, hidroksi bi se pri združitvi obeh skupin odcepil in... odvisno od uporabljene raztopine združil kislino/bazo v raztopini, ki jo morate nato samo posrkati.

Je to smiselno? Ali pa sem zdaj popolnoma zgrešil pot?!
 
Top