Alternative in nadomestki

SoldadoDeDrogas

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 16, 2023
Messages
214
Reaction score
141
Points
43
Če me kdo spremlja, že pozna mojo ljubezen in željo po improvizaciji in delu naravnost s trgovskih polic, kolikor je le mogoče. Zavedam se, da na ta način veliko bolj zapletam in otežujem stvari, ta pristop ima različne prednosti in slabosti, vendar mi je zelo všeč, da ne puščam papirnate sledi z naročanjem česar koli posebnega, in zdi se mi zelo zadovoljivo, da delam s tem, kar je osebno na voljo.

Kot začetnik v kemiji veliko stvari preprosto ne poznam. Ne vem, kako naj ugotovim, česa ne vem. Kako najti rešitve za svoje težave. Prepričan sem, da sem preletel veliko informacij, ki jih bom nekoč potreboval, vendar ne vem, da bom določene informacije potreboval, dokler se problem ne znajde neposredno pred mano. Če na primer vidim recept ali tek za način izdelave zdravila, običajno domnevam, da je edini način za izdelavo tega zdravila uporaba kemikalij iz recepta. Ugotovil pa sem, da obstajajo posebne kemikalije, ki so potrebne za določeno sintezo itd. Vendar so v recept vključene določene tehnike, ki se uporabljajo v številnih različnih receptih, ki jih je mogoče doseči na več načinov. Na primer, da se izvede ekstrakcija kisline/baze ali da se prosta baza spremeni v sol.

Tako poznamo reakcijo živo srebro/kislina za ustvarjanje aluminijevega amalga, tehniko, ki se uporablja v številnih receptih. Edini recepti, ki sem jih videl in ki omenjajo ali uporabljajo to tehniko, zahtevajo nitrat živega srebra(II) ali elementarno živo srebro in dušikovo kislino itd. Do nedavnega nisem vedel, da je mogoče aluminijev amalgum ustvariti z uporabo živosrebrovega(II) klorida ali z reakcijo živega srebra in klora. Kot vsi vemo, so glede na lokacijo na voljo različne kemikalije in izdelki ali pa ne. Kolikor vem, v ZDA dušikova kislina ni na voljo v trgovini. Po drugi strani pa je klor dostopen. Zame je to izjemno koristno znanje. Nekateri recepti vključujejo alternativno metodo za doseganje želenega rezultata, drugi pa ne, zato verjamem in se ujamem v miselno past, da je edini način, kako nekaj narediti, uporaba tistega, kar je v receptu. Drug primer, ki je zame trenutno pomemben, je amonijev nitrat, ki je potreben za pripravo pečenih jedi s tresenjem in pečenjem. Namesto tega se lahko uporabi ustrezen delež amonijevega sulfata za proizvodnjo amonijaka za raztapljanje litija.

Razumem, da bodo določene stvari potrebne in specifične, kot sem že povedal, na primer, verjetno ni mogoče zaobiti potrebe po določenih predhodnikih, P2p, P2np, MDP2p, da bi dobili ustrezen amin. Glede tega, kar sem povedal zgoraj, o uporabi živosrebrovega(II) klorida namesto živosrebrovega(II) nitrata, sem prepričan, da se bo veliko ljudi rado naučilo in bolje razumelo, kaj bi se še lahko uporabilo in kako to deluje, zakaj je to potrebno itd. Katere kemikalije je mogoče pridobiti in očistiti iz katerih proizvodov in nato reagirati z drugimi kemikalijami brez recepta, da bi dobili kar koli, kar bi bilo lahko uporabno za to, kar poskušamo narediti. Če kdo kaj ve ali ima kakšno zamisel, prosimo, da jo deli z nami. Hvala in veliko sreče!
 

TheVacuumGuy

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 20, 2023
Messages
122
Reaction score
50
Points
28
Če živite v ZDA, kot pravite, bi morali žveplovo kislino zlahka dobiti. Brez težav lahko dobite natrijev nitrat. Tako lahko zlahka dobite dimno dušikovo kislino z dodajanjem kisline soli in nastavitvijo za preprosto destilacijo (aparat mora biti tesno sestavljen z uporabo masti, da se zmanjša uhajanje hlapov), vendar ne zaprite vakuumskega odvoda!
 

ruen

Don't buy from me
Member
Language
🇨🇿
Joined
Jul 23, 2024
Messages
11
Reaction score
6
Points
3
Za vas imam še eno novico: za shake and bake lahko uporabite katero koli amonijevo sol
 
Top