Odziv AMA

Chem-Safe

Chem-Safe - Energy Control
Joined
Feb 22, 2023
Messages
43
Reaction score
25
Points
18
Pozdravljeni, glede refraktrometra, ker z njim ne delamo, ne vemo, kako ta oprema deluje.

Kar zadeva analitično metodo, ki se uporablja za kvantitativno analizo enantiomerov, uporabljamo analitične standarde S in R. Najprej uporabimo presejalno metodo za identifikacijo in količinsko opredelitev spojin v vzorcu, nato pa preidemo na metodo enantiomerov (LC-MS s kiralno kolono). Nato s kiralno kolono (kromatografijo), ki je prevlečena s kiralno spojino, različno reagira z obema enantiomeroma teh snovi. To omogoča, da se enantiomeri pri prehodu skozi kolono ločijo. Z masnim spektrometrom lahko nato določimo količino vsakega od prisotnih enantiomerov.
 

Chem-Safe

Chem-Safe - Energy Control
Joined
Feb 22, 2023
Messages
43
Reaction score
25
Points
18
Energijski nadzor je program za zmanjševanje škode, namenjen splošni populaciji uporabnikov drog. Chem-Safe je projekt programa Energy Control, ki je bil ustanovljen leta 2017 kot odziv na seksualizirano uporabo drog. Danes še posebej nagovarjamo vse, ne glede na spolno identiteto ali spolno usmerjenost, ki psihoaktivne snovi uporabljajo v spolnem kontekstu, različne posameznike, ki sodelujejo na sejah Chemsex /Party and Play, in skupnost LGBTI+, ki uporablja snovi. Obravnavamo tudi uporabo drog v populaciji LGBTI+ v katerem koli kontekstu.
Pri pošiljanju rezultatov prek sistema Chemsafe vključimo tudi informacije o tem, kako snovi vplivajo na spolno področje.
 

Chem-Safe

Chem-Safe - Energy Control
Joined
Feb 22, 2023
Messages
43
Reaction score
25
Points
18
Trenutno imamo na voljo te vrste analitičnih metod:

  • tankoplastna kromatografija (TLC)
  • plinska kromatografija v povezavi z masno spektrometrijo (GC-MS)
  • tekočinska kromatografija v povezavi z masno spektrometrijo (LC/MS)
  • Ultravijolična spektrofotometrija (UV-Vis)
  • Visoko zmogljiva tekočinska kromatografija (HPLC-DAD)
  • Tekočinska kromatografija v kombinaciji z masno spektrometrijo (LC/MS) s kiralno kolono

Kalibracija naprav ni potrebna, temveč je treba kalibrirati analitske metode (snovi). Za vsako analitsko metodo, ki jo bomo uporabili, vemo, ali deluje pravilno, saj kot analitski standard uporabljamo kupljene snovi, poleg tega pa uporabljamo kontrolne vzorce. Ti vzorci se uporabljajo za preverjanje, ali je vsa metodologija v tej seriji potekala dobro in ali je kontrolna vrednost takšna, kot je pričakovana.

Po drugi strani pa večino opreme predhodno preverimo, da bi potrdili, da je v dobrem stanju, to pa storimo s pomočjo programske opreme.

Če želite izvedeti več o kateri od metod, ki jih uporabljamo, nas vprašajte!
 

Chem-Safe

Chem-Safe - Energy Control
Joined
Feb 22, 2023
Messages
43
Reaction score
25
Points
18
Podjetje Energy Control je bilo ustanovljeno leta 1997 in je bilo vedno usmerjeno k splošni populaciji, še danes. Leta 2017 je bila ustvarjena knjiga Chem-Safe, ki je namenjena tej populaciji, pa tudi heteroseksualni populaciji, ki uporablja droge v teh kontekstih.

Z leti smo opazili, da se skupnost LGBTI+ ne zaveda, da lahko dostopa do analize snovi, saj se nanjo nismo osredotočali.

Vsaka oseba ima pravico do analize snovi in prejema ključne informacije o snoveh, ki jih uživa. Zato storitev prilagajamo, vendar pod imenom Chem-Safe. Vendar je treba poudariti, da ne gre za ekskluzivno storitev za to posebno skupnost.
 

Mr Good Cat

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 6, 2023
Messages
281
Reaction score
112
Points
43
Ali vaša "estereoizomerna analiza" 240 EUR vključuje tudi kvantitativno poročilo, če se testira MDMA? Mislim, ali poročilo vključuje odstotek aktivne komponente (tj. mdma)?
 

Chem-Safe

Chem-Safe - Energy Control
Joined
Feb 22, 2023
Messages
43
Reaction score
25
Points
18
Tukaj in primer!
EspBhRoQMx
 

Mr Good Cat

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 6, 2023
Messages
281
Reaction score
112
Points
43
Pozdravljeni! Malo me motijo vaše časovne vrzeli. Poslal sem vam dva vzorca, sledenje pravi, da sta bila dostavljena pred tednom dni, vendar se še nista pojavila v vašem sistemu. Potem moram verjetno čakati še tri tedne, da dobim rezultate testiranja (kot zadnjič). Morda boste kaj izboljšali glede časovne razporeditve, saj so zaradi takšnih zamikov testi nesmiselni.
 

Chem-Safe

Chem-Safe - Energy Control
Joined
Feb 22, 2023
Messages
43
Reaction score
25
Points
18
Rezultate dobimo po tednu ali dveh OD PRIDOBITVE VZORCA, s tem ne moremo storiti ničesar, nimamo nadzora nad tem. Ali ste že dobili rezultat?
 
View previous replies…

Mr Good Cat

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 6, 2023
Messages
281
Reaction score
112
Points
43
Zadnjič sem rezultat dobil po TRI tednih po prihodu vzorca, zares.

Tokrat je en vzorec v skladu s sledenjem prispel 11. Rezultata še vedno ni. Drugi vzorec je v skladu s sledenjem prispel 16., vendar še ni v vašem sistemu, hahaha.

Fantje, res morate nekaj storiti.
 

Chem-Safe

Chem-Safe - Energy Control
Joined
Feb 22, 2023
Messages
43
Reaction score
25
Points
18
Iz analize: "V primeru, da je v kemijski stroki prisotna kemijska tehnologija, je treba izvesti analizo:
Ponovno pošljite prevedeno pošto
Dobro jutro.
V programski opremi opremeGCMS imamo težavo, zaradi katere ne moremo izvesti kvantifikacije.
V ponedeljek se bomo obrnili na tehnično službo, da bi našli rešitev.
Obvestili vas bomo, ko bo težava odpravljena in bomo lahko izvedli kvantifikacijo. Trenutno ne moremo vedeti, koliko časa bo trajala odprava, zato vas prosimo za potrpežljivost.
Prijeten konec tedna


Poskušamo narediti čim več, če nam ne uspe, je to zato, ker je tam nekaj večjega od nas, na primer programska oprema.

Kakor koli že, če boste v vzorec vključili program Chem-Safe, mi povejte, kaj je to, ker si ga lahko ogledam!
 

Mr Good Cat

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 6, 2023
Messages
281
Reaction score
112
Points
43
Ok. Poslala sem vam sporočilo. Morda bo hitrejše, če bo opravljeno ročno.
 
Top