Amalgamiranje traja predolgo zaradi temperature <0c?

Gale

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 30, 2022
Messages
85
Reaction score
50
Points
18
Naučil sem se al/hg z uporabo Reynoldsa in se običajno uporabljal za začetek reakcij okoli 30mins-1hour po dodajanju živosrebrovega klorida, zdaj sem stopil do pločevine in zdaj nekaj novih alternativnih 99,99% aluminijastih žebljev, imel nekaj uspeha z listi, vendar traja večno, da se začne v mrazu, nisem bil prepričan, če je to igralo pomembno vlogo, zato sem samo želel vprašati, kaj vsi menite.

Metanol + aluminij + živosrebrov klorid v prevelikih količinah, trajalo je skoraj 3 ure, da je začel postajati opazno dolgočasen in metanol ni mehurčkoval. Ali naj metanol segrejem vsaj na sobno temperaturo? ali sta samo metanol in živosrebrov klorid dobra izbira, da se stvari začnejo, ali bi pomagalo dodajanje drugega topila?
al/hg brez nitra
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Trdni kosi aluminija so za to sranje. poskusil sem liste, granule, diske, nič ni delovalo bolje kot neka debela ritna folija.
1H za amalgamiranje je noro tudi pri 0c.Ali delaš zunaj? V vsakem primeru segrevajte to sranje na približno sobno temperaturo.Z mleto folijo je amalgamiranje končano v 5-10 minutah @23C.
Samo voda je vedno delovala odlično, kakšna je vloga metanola, če jo boste tako ali tako samo odcedili in oprali?
 

Gale

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 30, 2022
Messages
85
Reaction score
50
Points
18
Ali je debela folija v redu za npr. reakcije s težo > 2 kg. Delo zunaj da, vendar se preseli v zaprte prostore
 

Gale

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 30, 2022
Messages
85
Reaction score
50
Points
18
Debela folija pa je v bistvu zelo tanka pločevina, ki sem jo povečal na debelino 0,012" in mi je dobro služila za 1 kg, zdaj pa so se temperature zunaj znižale, zlasti v laboratoriju, in sem dobil različne rezultate pri amalgamiranju.

Najdeno thi,
 

Attachments

  • UENim9TOjx.jpg
    UENim9TOjx.jpg
    132.8 KB · Views: 136

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Prekleto, kakšen izkoristek dobiš iz 1 kg tehtnice?
 

Gale

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 30, 2022
Messages
85
Reaction score
50
Points
18
Bil je dober izkoristek, hitro sem povečeval in naletel na nekaj težav, vendar sem imel res lepo reakcijo. 1,1 kg sem dobil nazaj približno 950 g... To je bilo vse na debelo. Porabljena je bila vsa pločevina, ostalo je komaj kaj, reakcija pa je imela lepo sivo-modro barvo. Učim se prilagajati stvari, vendar mislim, da bom zelo kmalu prešel na borohidrid, pumped. Zdi se mi, da je za večje reakcije bolj prizanesljiv/lažji.
 
Last edited:

Gale

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 30, 2022
Messages
85
Reaction score
50
Points
18
S to metodo najraje izvajam manjša zmanjšanja, kot je 650 g naenkrat, saj se mi zdi, da je lažje dobiti dosledne rezultate. Mislim, da je njegova najdba za 1+kg, vendar svojih metod še nisem ustrezno prilagodil.

Zdaj poskušam z zmanjšanjem z borom, sporočil bom, kaj si mislim o tem v primerjavi z al/hg.
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Oh, borohidrid, ki ga zagotovo lahko zelo povečate, videl sem 750-1500 kg lestvice, seveda ne nedovoljene.
Vendar je zanimivo vedeti, da vam je uspelo povečati tako veliko količino, mislil sem, da se lahko poveča za več kot 100 g. Ali vam je ostalo veliko aluminija?Koliko soli?In debelina pločevine?
 
Top