Soli amfetamina

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1

Teorija.

Prosta baza amfetamina, pridobljena s sintezo, se pretvori v obliko soli (prosto bazo je mogoče vdihavati, uporabljati v peroralni suspenziji in oralno razpadajoči tableti (ODT)) za peroralno, intranazalno ali intravensko uporabo. Amfetamin se prodaja in uporablja v obliki soli. Ugotovili bomo, kaj je amf. (amfetamin) soli in v čem se razlikujejo.
V glavnem se pridobivajo tri soli:
RsJUNaxow9
F4KGr2lzEZ
EhjNmGDHCT
Takoj povem, da so vse tri soli le bele barve. Če je sol obarvana, pomeni, da vsebuje nečistoče. Če vam nekdo reče, da je to nekakšna nenavadna sol, potem pošljite v čiščenje in izpiranje izdelek, ki ga prodaja. Vse tri soli so torej popolnoma bel prah. Amfetaminov fosfat in sulfat sta drobnokristalna in z veliko prostorninsko gostoto, medtem ko je hidroklorid amorfen, puhast (majhna prostorninska gostota). Amfetamin fosfat in sulfat se dobro skladiščita, amfetamin hidroklorid pa je zelo higroskopičen, nasičen z vlago iz zraka in se širi, skladišči se le v zaprti embalaži brez dostopa zraka. Kar zadeva moč, je ta sol "boljša", "močnejša" od druge. Molekula amfetaminske soli je sestavljena iz dveh delov, molekule amfetamina (kation) in kislega ostanka (anion). Torej več kot je aktivne snovi (amfetamina) na enoto teže soli, močnejši je učinek na telo.
BM5AV2lPFJ
Izračunal bom, koliko amfetamina vsebuje 1 g vsake od naštetih soli.
Molske mase:
Sulfat - 368,50 g/mol
Fosfat - 233,20 g/mol
hidroklorid - 171,67 g/mol
Zato je v 1 g (zaokroženo) amfetamina 0,00271 mol sulfata, 0,00429 mol fosfata in 0,00583 mol hidroklorida.
Molska masa proste baze amfetamina je 135,21 g/mol

Zato 1 g amfetamin sulfata vsebuje 0,73 g, fosfat 0,58 g, amfetamin hidroklorid pa 0,79 g amfetamina. Tako se amfetamin sulfat in hidroklorid ne razlikujeta veliko po količini aktivne snovi, medtem ko je v amfetamin fosfatu te snovi ~1,3-krat manj.

Kar zadeva vse urbane legende o tem, da je sulfat "bolj stimulativen", fosfat pa "bolj evforičen", nimajo nobene dokazne podlage. V človeškem telesu se kislinski ion skoraj takoj odcepi, amfetamin pa tvori metabolite, ki delujejo na dopaminske receptorje. Razlika v učinkih je lahko posledica preostalih ali namerno dodanih nečistoč, ne pa oblike soli. Čisti amfetamin v kateri koli obliki deluje popolnoma enako.

Obstajajo farmacevtske oblike zdravil amfetamina. Več trenutno tržnih oblik amfetamina vsebuje oba enantiomera, vključno s tistimi, ki se tržijo pod blagovnimi znamkami Adderall, Adderall XR, Mydayis, Adzenys ER, Adzenys XR-ODT, Dyanavel XR, Evekeo in Evekeo ODT. Od teh je Evekeo (vključno z Evekeo ODT) edini izdelek, ki vsebuje samo racemični amfetamin (kot amfetaminov sulfat) in je zato edini, katerega aktivni del lahko natančno poimenujemo preprosto "amfetamin". Dekstroamfetamin, ki se trži pod blagovnima znamkama Deksedrin in Zenzedi, je edini enantiočisti amfetaminski izdelek, ki je trenutno na voljo. Na voljo je tudi oblika prodrug dekstroamfetamina, lisdexamfetamin, ki se trži pod blagovno znamko Vyvanse. Ker je lisdexamfetamin prozdravilo, se strukturno razlikuje od dekstroamfetamina in je neaktiven, dokler se ne presnovi v dekstroamfetamin. Prosta baza racemičnega amfetamina je bila prej na voljo kot benzedrin, psihedrin in simpatedrin. Levoamfetamin je bil prej na voljo pod imenom Cydril. Veliko sedanjih amfetaminskih farmacevtskih izdelkov je zaradi razmeroma velike hlapljivosti proste baze soli. Vendar so bile leta 2015 oziroma 2016 predstavljene farmacevtske oblike peroralne suspenzije in oralno razpadajočih tablet (ODT), ki jih sestavlja prosta baza.

Zdravilo Adderall je na primer delovalo kot mešanica štirih soli amfetamina. Mešanica je sestavljena iz enakih delov racemičnega amfetamina in dekstroamfetamina, zaradi česar nastane razmerje (3:1) med dekstroamfetaminom in levoamfetaminom, dvema enantiomeroma amfetamina.
7RmvXBaIcx
Kemijsko je zdravilo Adderall sestavljeno iz enakih delov (po masi) amfetamin aspartata monohidrata, amfetamin sulfata, dekstroamfetamin sulfata in dekstroamfetamin saharata. Ta mešanica zdravil ima zaradi večjega deleža dekstroamfetamina nekoliko močnejše učinke na CNS kot racemični amfetamin.

Poskusi.

Zagotovite lahko nekaj enostavnih poskusov za določitev vrste vaše amfetaminske soli. V 7-10 ml vode sobne temperature raztopite 100 mg (dovolj je 100 mg, vendar je bolje več) vzorca amfetamina. Zagotovite spodaj navedeno reakcijo.

Kakovostna reakcija za sulfatne ione.
Raztopina sulfata in stroncijevega klorida
Raztopini sulfatnih ionov dodajte vodno raztopino stroncijevega klorida (SrCl2) in opazujte spremembe. Stroncijev klorid (SrCl2) daje z raztopinami sulfatnih ionov belo oborino (SrSO4). SrSO4 je netopen v kislinah.

Raztopina sulfatnega iona in barijevega klorida.
Raztopini sulfatnih ionov dodajte vodni barijev klorid (BaCl2) in opazujte razlike. V raztopini nastane bela oborina BaSO4. BaSO4 ni topen v močnih kislinah in razredčenih kislinah.

Srebrov nitrat in sulfatni ioni.
AgNO3 ne tvori oborine v vodnih razredčenih raztopinah sulfatov. Srebrov sulfat (Ag2SO4) je v vodi precej topen. Vendar se lahko koncentrirana raztopina Ag2SO4 usede kot oborina.

Seznam oborin sulfatnega iona z barvami:
  • Stroncijev sulfat - SrSO4 - bel;
  • barijev sulfat - BaSO4 - bel.
8ImOrtB923
Kakovostna reakcija za fosfatne ione:
Srebrov nitrat in raztopina fosfatnih ionov.
Srebrov nitrat in raztopina fosfatnih ionov reagirata in tvorita srebrov fosfat (Ag3PO4), rumeno oborino. Ta oborina se raztopi v razredčeni dušikovi kislini HNO3 ali raztopini amoniaka.
LGiAMsKedh
Železov klorid in fosfatni ion.
Železov klorid (FeCl3) in PO43- reagirata in tvorita železov fosfat (FePO4), rumeno oborino. Ta rumena oborina se raztopi v razredčeni dušikovi kislini. Ne raztopi pa se v ocetni kislini (CH3COOH).
PwrbRCHsi4
Barijev klorid in fosfatni ion.
Vodna raztopina barijevega klorida (BaCl2) in vodna raztopina PO43- reagirata in nastane bela oborina Ba3(PO4)2, ki se raztopi v razredčeni klorovodikovi kislini (HCl).
DtnfOUhMq1
Kakovostna reakcija za kloridne ione:
svinčevemu(II) acetatu ali svinčevemu(II) nitratu dodajte raztopino kloridnih ionov.
Svinčev(II) klorid, bela oborina, nastane, ko vodno raztopino klorida dodamo raztopini svinčevega(II) acetata (Pb(CH3COO)2) ali svinčevega(II) nitrata (Pb(NO3)2).

Pb(CH3COO)2(aq) + 2Cl-(aq) → PbCl2(s) + 2CH3COO- (aq)
Pb(NO3)2(aq) + 2Cl-(aq) → PbCl2(s) + 2NO3- (aq)

Nastane bela oborina svinčev(II) klorid (PbCl2).
GxWVrZQpCH
 
Last edited by a moderator:

s3v3n

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 9, 2022
Messages
38
Reaction score
11
Points
8
ali ne bi fosforna kislina prevzela 3 molekule amfetamina? zakaj ne odda vseh 3 protonov? nekje sem prebral, da je to mogoče, vendar bi morali nevtralizirati kislino, kako bi to storili? hvala.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
To je odvisno od tega, koliko kisline vanj nakapate. Če nakapate enako število molov kisline, kot je molov proste baze, boste dobili monofosfat. Če potrebujete di- ali triamfetamin fosfat, morate amfobazi dodati 2 ali 3x mols rata.
 

s3v3n

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 9, 2022
Messages
38
Reaction score
11
Points
8
hvala, nisem vedel, da je to tako enostavno
 

s3v3n

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 9, 2022
Messages
38
Reaction score
11
Points
8
toda ali ne bo zaradi tega sol še vedno kisla, kakšen ph naj si prizadevam doseči pri proizvodnji fosfata in ali je še vedno dovolj kisla, da bi bila jedka za kar koli? hvala, tvoj tak šef za vse tvoje znanje in pomoč tukaj na forumu
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Dodati morate molarni ekvivalent, ne pa doseči pH v primeru, da naredite di- ali triamfetamin fosfat. Na primer: Za izdelavo triamfetamin fosfata so potrebni 3 molji proste amfazne baze in 1 mol H3PO4; za izdelavo diafetamin fosfata sta potrebna 2 molja proste amfazne baze in 1 mol H3PO4. Ali ste razumeli?
 

s3v3n

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 9, 2022
Messages
38
Reaction score
11
Points
8
da, hvala za pomoč
 

cokemuffin

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 11, 2022
Messages
66
Reaction score
27
Points
18
HyZP1wU6uk

Našel sem diagram o fosforjevi kislini, ali bi pri ph 5 dobili monobazni fosfat?
 
Last edited by a moderator:

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Pozdravljeni tudi za vas. Ali veste, kaj pomeni ta diagram?
 

cokemuffin

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 11, 2022
Messages
66
Reaction score
27
Points
18
Ne zares, zato sem vprašal. Ravno sem bral o monobazičnem fosfatu na Erowidu in tam piše, da ima njegova 10-odstotna raztopina ph 4,95-5,00. Na diagramu je videti, da je H2PO4- 100% na ph 5. Hvaležen bi vam bil, če bi mi razložili, kaj sem narobe razumel in kakšna je njegova dejanska uporaba.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Gre za ionsko sestavo ortofosforne kisline, kot domnevam. Grafikon prikazuje sestavo ionov v odvisnosti od pH raztopine. To ni povezano s sintezo amfetaminfosfata.
 

cokemuffin

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 11, 2022
Messages
66
Reaction score
27
Points
18
Vedel sem, da to ni neposredno povezano z amfetamin fosfatom. Mislil sem le, da če je pri ph 5 100 % ionov H2PO4-, se donira 1 od 3 protonov kisline, kar bi pomenilo 1mol amfetamina na 1mol H3PO4 (očitno enak ph, kot je naveden na erowidu). Upam, da vas takšna vprašanja ne motijo. cenim vašo pomoč
 

41Dxflatline

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 23, 2022
Messages
320
Solutions
1
Reaction score
153
Points
43
Tudi če bi bilo tako, se ph spreminja z vsako kapljico in sol pri tem ph nastaja
 

limpbizkuit65

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 14, 2023
Messages
14
Reaction score
6
Points
3
Najbolj jasna in uporabna objava o ubijanju mitov o čistem amfetaminu in njegovi prisotnosti. Prevedel ga bom za vse svoje kupce, da bodo videli, da večina lokalnih trgovcev niso le prevaranti, ampak tudi lažnivci.

Nikoli ne bom pozabil, ko sem videl, kako je diler, ki je blizu mene, zmešal 0,25 g posranega uličnega amfetamina, ki se sploh ni posušil, mleko za dojenje v prahu, paracetamol, belilo in alkohol, da je naredil cel gr in ga prodal fantu, ki se je vrnil po več in rekel, da je to najboljši speed, kar jih je kdaj poskusil.

Počutil sem se enako krivega, ker sem temu tipu to dovolil, kot sem se počutil ogoljufanega, saj tudi starejši uporabniki drog vedo govno o pravih drogah, oni pa so tisti, ki smo jih v študentskih letih prosili za nasvete, da bi se izognili ponarejenim izdelkom. Najhuje pa je, da ti stari ljudje ne trgujejo z drogami in jih ne dobavljajo dilerjem, zato z dezinformacijami ne pridobijo ničesar.

Sramota. Globoka sramota
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Ena od glavnih tez naše politike je zagotavljanje samo čistih in kakovostnih izdelkov na trgu BB.
 

limpbizkuit65

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 14, 2023
Messages
14
Reaction score
6
Points
3
Zato sem najprej tvegal s skupnostjo darknet, povezano z drogami. Večina ljudi, ki upravljajo ali poznajo znane in spoštovane dobavitelje, je bila nekoč razklani fantje, ki so zaradi prevarantov izgubili veliko denarja.

Seveda so prevaranti prisotni tudi na darknetu, vendar če odkrito komunicirate z uporabniki in dobavitelji, na koncu najdete skupnosti, ki dejansko sledijo svojemu poslanstvu, vrednotam in viziji.

Prenehajmo z dezinformacijami, povezanimi z drogami, in zgradimo zdrave in jasne odnose med uporabniki, proizvajalci in ljudmi, ki nimajo nobene zveze s tem svetom, a nas vidijo kot nasilne, nepoštene in zavajajoče.

Ljudi, ki so dejansko kompromitirani s temi idejami, iščem že od svojega 13. leta, ko sem prvič kupil speed. HVALA VSEM, DA STE SE RODILI IN KONČALI TUKAJ.
 

None

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 18, 2022
Messages
30
Reaction score
6
Points
8
Pozdravljeni, kakšen je po vašem mnenju najboljši način za pretvorbo soli v kristal?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Pozdravljeni. Amfetamina ni mogoče pretvoriti v kristalno obliko. Ima obliko prahu.
 

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
monofosfat lahko vzgoji majhne kristale, to sem videl na enem od specializiranih forumov.
 

None

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 18, 2022
Messages
30
Reaction score
6
Points
8
Šel sem po napačni poti in naredil sol, kaj naj storim, da bom naredil kristale? Metkatinon in amfetamin sta enaka, le pot, ki vodi do kristala, je enaka.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Kakšno neumnost ste napisali? Ali razumete angleščino?
 
Top