Amfetamin z leuckartovo reakcijo?

spatula

Don't buy from me
New Member
Joined
Aug 2, 2022
Messages
1
Reaction score
0
Points
1
Pozdravljeni

na forumu sem poskušal poiskati leuckartovo reakcijo za amfetamin, vendar sem jo našel le za metamfetamin.
Ali kdo tukaj pozna to posebno pot do amfetamina in bi jo morda lahko objavil na forumu?

Hvala
 

Curiousonion

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 29, 2022
Messages
190
Reaction score
67
Points
28
To sem našel za mdma, morda lahko kdo navede spremembe za amfetamin.



V bučko s tremi grli, opremljeno s kapljalnim lijem, termometrom (v reakcijsko zmes) in navzdol usmerjenim kondenzatorjem (preprosta destilacijska naprava), dodamo 133 g (1,72 mola) 40% raztopine metilamina in 88 g (1,72 mola) 90% mravljinčne kisline. Temperatura se z destilacijo vode dvigne na 160 °C in naenkrat se doda 59,4 g (0,334 mola) piperonilacetona. Naslednja naprava se lahko nadomesti z bučko s tremi vratovi, piperonilaceton pa se doda tako, da se termometer za trenutek nadomesti z lijakom. Mešanico vzdržujemo pri 160-170 °C 7 ur, keton, ki destilira, pa občasno vračamo v erlenmajerico. Formil derivat se hidrolizira v reakcijski mešanici z osemurnim refluksiranjem s 120 ml koncentrirane HCl (145 ml 31,5-odstotne muriatne kisline). Mešanico razredčimo z 200 ml vode in ekstrahiramo z benzenom (ali etrom itd.), da odstranimo v vodi netopne snovi. Vodna raztopina se obdela z malo oglja Norit (ali filtrira skozi aktivno oglje iz trgovin za hišne živali). Raztopina se alkalizira z amoniakom (ali 25 % NaOH), tako dobljeno olje pa se ekstrahira z benzenom (ali etrom itd.). Benzen se trikrat spere z vodo in posuši z natrijevim sulfatom ali drugim sušilnim sredstvom. Skozi raztopino se dovaja tok plina HCl, dokler ne nastane več oborine. Oborino filtriramo in pustimo, da se posuši.

40-odstotni metilamin je skupaj z metilamin hidrokloridom splošno dostopna oblika. Osnovanje 116 g metilamin hidroklorida z 68,5 g NaOH v 80 ml vode bo približalo zahtevano 40 % raztopino. Ko se raztopina NaOH ohladi, ji počasi dodajte metilamin hidroklorid. Raztopina naj bo hladna, da se metilamin čim bolj raztopi.
 

Curiousonion

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 29, 2022
Messages
190
Reaction score
67
Points
28
Vendar je, kolikor vem, metilamin zelo omejen.
 
Top