Kakšne informacije o proizvodnji kanabinoidov s kvasovkami (metabolizem, modifikacija DNK)?

MuricanSpirit

Don't buy from me
New Member
Joined
Nov 6, 2021
Messages
73
Reaction score
48
Points
18
Obstajajo že znanstveniki, ki trdijo, da lahko zelo poceni proizvedejo velike količine THC z ekstrakcijo DNK rastlin konoplje, pri čemer spremenijo njihove "lastnosti", da lahko samo s "kvasovkami" proizvedejo toliko THC, kolikor želijo. V bistvu gre za glivo, ki se širi podobno.

Če sem prav razumel, lahko ta postopek proizvede tudi nekaj nezaželenih eksotičnih kanabinoidov.

V bistvu posnemajo presnovo (kemični proces v rastlini), poleg tega pa spremenijo DNK, da sprejme drugačno obliko prehrane/energije.

Ali lahko to naredijo tudi taki retardi, kot sem jaz, če "samo" sledimo receptu?
 

HIGGS BOSSON

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
436
Reaction score
662
Points
93
S pomočjo posebnih kvasovk je res mogoče proizvesti kanabinoide. Sama tehnologija najverjetneje ni zapletena, vendar je zelo, zelo težko najti ali samostojno pridobiti kulturo potrebnih kvasovk.
 

MuricanSpirit

Don't buy from me
New Member
Joined
Nov 6, 2021
Messages
73
Reaction score
48
Points
18
Ekstrakcija DNK se zdi - bolj ali manj - enostavna

Toda spreminjanje njenih lastnosti za proizvodnjo THC se zdi druga raven (v zvezi s tem ne morem najti nobenih informacij, poskušal sem najti navodila/primere za "preproste" modifikacije DNK, vendar nisem našel ustreznih podatkov).
 
Top