Ima kdo izkušnje z destilacijo sefa iz kafre?

LoneStarHopeful

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 13, 2022
Messages
2
Reaction score
1
Points
1
Ali ima kdo izkušnje z destilacijo safrola iz rjavega kafrovega olja? Imam naročilo vzorca, ki prihaja s Kitajske in naj bi vseboval 27 % safrola. Trenutno zbiram dele za izdelavo zmogljivega aspiratorja kot vira vakuuma. Črpalka za neprekinjeno delovanje z nazivno zmogljivostjo 16 GPM, ki skupaj z ledeno vodo zlahka doseže 20 mmHg, do 10 mmHg pa bi moralo biti mogoče doseči 20 mmHg. Ali ima kdo težave z mojim načrtom? Na vakuumski cevi nameravam namestiti vakuumometer in uporabiti tabelo iz Chromicovega priročnika "Destilacija safrola", da ne bom deloval na slepo, vendar se mi zdi, da imajo nekateri ljudje veliko težav pri izvleku iz kafrovega olja, saj sem na spletu našel le nekaj pogovorov. Hvaležen bi bil za kakršen koli nasvet ali opozorilo o morebitnih pasteh.

Od tu naprej nameravam z refluksom s KOH pretvoriti v izosafrol, še vedno pa raziskujem in ugotavljam najboljšo metodo za prehod iz izosafrola v MDP2P. Vsak nasvet glede tega bi bil prav tako dobrodošel. Trenutno se nagibam k oksonski metodi, ker je enostavno priskrbeti potrebne kemikalije, vendar sem vsekakor odprt za predloge za večji donos.
 
Top