Poskus obuditve starih stvari o gobah

ASheSChem

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 10, 2022
Messages
297
Reaction score
161
Points
43
Ker sem doma našel škatlo s staro ... glejte, zelo staro (staro med 8 in 13 let) opremo za gojenje gob, bom poskušal iz nje izvleči nekaj stvari.

Poskusil bom narediti tekočo kulturo, da vidim, ali bo ponovno zaživela, začnem s preostankom komercialne brizge PV (P. Cubensis "Pura Vida").

(Ne bom se tukaj spominjal vseh higienskih in okoljskih ukrepov, ki jih to zahteva... to ni cilj in v tej temi in sem spoštoval le minimum, čiščenje rok, pribora in prostora dela z alkoholom, žganje igle s svečo, nisem imel nič drugega...)

Začetek dela 21/05 okoli 14. ure.

- 200 ml H20
- 8,5gr medu
O1cvXYt6mh
PCrtqBPKgF
RoyYVX0Zb3

- Dobro premešamo 15 min pri 15 psi pod pritiskom (skupaj +- 30 min kuhanja)
WxkUHu1Y0g
LyShpJzXYA
KrweagRGb9

- Preden odprete lonec pod pritiskom, počakajte, da se tekočina ohladi, če je še vedno nekoliko vroča...
Opomba: na površini plavajo majhne usedline, domnevam, da gre za karameliziran med...? takrat sem se odločila za akacijev med, vendar ga tokrat nisem imela pri roki.

- Vbrizganje 2 ml 10 volumenskih količin vodikovega peroksida
TneAzDxwaG

- Mešanica dobro Vbrizganje spor
Sn9zc0g2XP
AwlkT3O0Eb

Opomba: Upam, da se je dovolj ohladilo... nestrpen sem.
- Shranjevanje v temi pri temperaturi 20/25°

Nekaj ur pozneje sem se zabaval z izdelavo 2 brizgalk za spore s starimi odtisi (eno od mene in eno od prijatelja) iz leta 2008 in še vedno imam komercialno ozadje brizgalke iz "Ekvadorja". Vse to zato, da bom lahko opravil še druge teste, ko bom lahko. Radoveden sem, da vidim, ali je kaj preživelo.
0cNyMFzfoh

vse to je bilo narejeno amatersko...
Takrat sem bil bolje opremljen...
Bomo videli, če me bo to motiviralo, da se ponovno opremim

za nadaljevanje (če ima ta tema kaj opraviti s tem... sploh nisem prepričan)
 

ASheSChem

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 10, 2022
Messages
297
Reaction score
161
Points
43
Nazadnje sem 21. zvečer steriliziral drugo tekočo kulturo.
Zjutraj 22. dne sem jo tokrat cepil z doma izdelano brizgalko s sporami iz P. C. Australian
 
Top