Sinteza benzaldehida iz benzilalkohola. Skala za 1 kg.

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,022
Points
93
Reakcijska shema.
OtbAWi51md
Sinteza:
1. Mešanico benzilalkohola (1000 g) in konc. H2SO4 (930 g) v DMSO (3000 ml) smo mešali 2 uri pri povratnem toku.
2. Mešanico smo nato ohladili do temperature r.t. in dodali slanico (4000 ml).
3. Organsko fazo smo ekstrahirali s CH2Cl2 (3000 ml), organsko plast pa posušili (Na2SO4), filtrirali in koncentrirali pod znižanim tlakom.
4. Benzaldehid je bil pridobljen v dobri čistosti, ki ne potrebuje dodatnega čiščenja.
 
Last edited by a moderator:

The Silent Chemist

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 16, 2022
Messages
22
Reaction score
12
Points
3
2. Mešanico smo nato ohladili do temperature r.t. in ji dodali slanico (4000 ml).

Ali jo tu sperejo in nato ločijo dve plasti v ločilnem lijaku ali dajo naenkrat vseh 4000 ml slanice in jo pustijo v njej za naslednji korak
_______________________________________
3. Organsko fazo smo ekstrahirali s CH2Cl2 (3000 ml), organsko plast pa posušili (Na2SO4), filtrirali in koncentrirali pod znižanim tlakom.

Predvidevam, da se v tem koraku reakcijska zmes spere s tremi odmerki 1000 ml DCM, nato pa se ti odmerki združijo in reducirajo v vakuumu, potem ko se posušijo z Na2SO4 in filtrirajo.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,661
Solutions
3
Reaction score
2,736
Points
113
Deals
1
Pozdravljeni, ta način je pravilen. V drugi trditvi imate prav.
 

The Silent Chemist

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 16, 2022
Messages
22
Reaction score
12
Points
3
Domnevam, da se lahko MgSO4 uporabi kot nadomestek za Na2SO4

Hvala za vaš odgovor ! In hvala ekipi BB
 

Fenster

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 26, 2022
Messages
92
Reaction score
31
Points
8
To je veliko žveplove kisline. Menim, da je boljša pot razredčena dušikova kislina s katalizatorjem NaNO2.
 

BrownRiceSyrup

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 26, 2022
Messages
52
Reaction score
29
Points
18
Oklevam, ali naj to storim, in verjemite mi, da si to res prekleto želim, vendar se bojim tega, kar sem slišal o dmso. Da lahko celo pri svoji temperaturi vrelišča brez vakuuma pride do termične razgradnje in neke pobegle reakcije, ki na koncu lahko eksplodira ali kaj podobnega. Če so v mešanici kisline ali baze, oksidanti ali reducenti in zlasti halogenidi, se temperatura, ki je potrebna za to "nenadno toplotno razgradnjo", dramatično zniža. ..... Medtem dodajamo mega H2SO4..... in v zgoraj objavljenem članku, ki se nanaša na točno to reakcijo, je bežno omenjeno refluksiranje dmso v stvareh, ki imajo višja vrelišča kot dmso sam..... Ali lahko kdo ponudi kakšen vpogled? Ali pa ne razumem narobe kakšnega morebitnega opozorila o dmso
 
Last edited:

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
245
Points
43
Nihče pri zdravi pameti ne dela z DMSO, razen če ni druge možnosti. Kaj je narobe z amonijevim ali natrijevim persulfatom brez recepta (za jedkanje elektronskih vezij)? Veliko drugih načinov, kako priti od BzOH ali toluena do benzaldehida, vse preizkušene metode lahko najdete na sciencemadness.org, za nemško govoreče lahko priporočim tudi lambdasyn.org.

Zdi se, da je vsakdo tukaj prepričan, da je njegov poklic, da ponovno izumi kolo, vse to se mi zdi čudno kvadratno, čeprav....
 

The Silent Chemist

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 16, 2022
Messages
22
Reaction score
12
Points
3
To je tisto, kar je iv misel, iv videl veliko sinteze na znanosti norost v preteklih letih s cenejše in bolj na voljo reagenti, ki se zdijo kot izvedljive možnosti samo dobili prezreti tukaj ? Zakaj ?
 
Top