Misli/mnenja o zmanjševanju brezdelja

x9Ev3nTh0riz0n9x

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 21, 2022
Messages
5
Reaction score
2
Points
1
Ima kdo kakšno izkušnjo z Brezovimi redukcijami, ki bi jo želel deliti z drugimi? Prosim, ne z metodami, ki se pripravljajo v eni posodi, ampak s pravimi redukcijami breze. Že celo večnost se trudim, da bi našel kakšen videoposnetek, ki bi mi pomagal. Slišal sem, da je tudi sinteza brezvodnega amoniaka precej preprosta.
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,021
Points
93
Brezvodni amoniak je na voljo na trgu (v etanolu ali metanolu 2-4M) za redukcijo natrija. Za tekoči amoniak v domačem okolju pa - pozabite nanj.
 

brianvene1

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 21, 2022
Messages
20
Reaction score
12
Points
3
Pozdravljeni @ x9Ev3nTh0riz0n9x
To sem našel iz uradnega dokumenta


Redukcija breze: ta poteka prek redukcije efedrina z raztapljanjem kovin
ali psevdoefedrina v prisotnosti amoniaka.
Reakcija vključuje mešanje efedrina ali psevdoefedrina z brezvodnim plinskim amoniakom in natrijevimi ali litijevimi kovinami.
Mešanico nato pustimo stati, dokler amonijak ne izhlapi. Izolacija metanskega olja se izvede z neposredno ekstrakcijo s topilom in filtracijo.
Reakcijski produkt se nadalje prečisti z oblikovanjem hidroklorida
soli in ponovno kristalizacijo. V nezakoniti praksi se redukcija breze običajno izvede v eni sami reakciji z uporabo široko dostopnega amoniaka in litijevih trakov iz baterij. Kljub temu se z redukcijo po Birchu običajno dobi zelo "čista" reakcija.
končni izdelek. Več nečistoč, ki so specifične za to pot, kot je N-metil-1-(1-(1,4-cikloheksadienil))-
2-propanamin, so navedene v literaturi. Reakcija z brezvodnim amoniakom je nevarna in eksplozije v tajnih laboratorijih niso redke.
 
Top