Bmk prašek je naredil hidrolizo s klorovodikovo kislino in mešanica postane mlečna, ko se ohladi, ne vem, zakaj

marky123

Don't buy from me
New Member
Joined
Nov 13, 2023
Messages
1
Reaction score
0
Points
1
Ali je hidroliza na bmk prahu s klorovodikovo kislino in olje ob ohlajanju postane mlečno, kaj bi lahko bil razlog
 

EdwardMatthew

Don't buy from me
Member
Joined
Nov 8, 2023
Messages
9
Reaction score
2
Points
3
Mlečni videz olja pri ohlajanju po hidrolizi prahu BMK s klorovodikovo kislino bi lahko bil posledica nastanka netopnih stranskih produktov ali emulgiranja. Ali ste razmislili o možnosti nečistoč v prahu BMK ali uporabljeni kislini, ki bi lahko povzročile takšne reakcije?
 

mark82green

Don't buy from me
Member
Joined
Jan 12, 2024
Messages
2
Reaction score
0
Points
1
To metodo sem naredil že večkrat in je dobro delovala, kar moramo storiti, je, da dobimo dva litra destilirane vode dva litra klorovodikove kisline en kilogram prahu bmk damo na segreto magnetno mešalo pri 95 stopinjah za dve uri, namesto da bi videli, da se kolo razdeli, bo prišlo ven lepe zlatorumene barve
 

Acab1312

Don't buy from me
Resident
Language
🇩🇪
Joined
Sep 20, 2022
Messages
138
Reaction score
73
Points
28
To je emulzija (h2o). Ki jo je zelo težko razbiti, po približno 2 tednih brez gibanja pa je ta obarvanost izginila. Težava se ne pojavlja več, saj se zdaj pretvori brez h2o.
 

Acab1312

Don't buy from me
Resident
Language
🇩🇪
Joined
Sep 20, 2022
Messages
138
Reaction score
73
Points
28
Ali bolje rečeno, h2o se je po dveh tednih ustalil
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
244
Points
43
Vroče filtriranje skozi zamašek iz pol bombaža in pol fine steklene volne razbije praktično vsako emulzijo. Ali pa vodo destilirajte v vakuumu, saj vakuum razbije azeotrop, ki bi pri atmosferskem tlaku privedel do destilacije s paro. Dodajanje slanice, nasičene raztopine NaCl, deluje v večini primerov. Veliko možnosti.
 
Top