Velikost zrnatosti/poroznosti Buchnerjevega lijaka

BrownRiceSyrup

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 26, 2022
Messages
52
Reaction score
29
Points
18
Predvidevali bi, da je finejša zrnatost tem boljša. Toda glede na to, da imam s tem 0 izkušenj, ali je to res pomembno? Ali se postopek filtriranja bistveno upočasni, če dobimo fino frito (15-40 mikronov) v primerjavi s srednjo frito (40-80 mikronov)? Če ne, ali naj se odločim za fino zrnato frito? Seveda se osredotočam na splošne kemijske/tajne zadeve...
 

Zarder

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 17, 2022
Messages
39
Reaction score
7
Points
8
Ugotavljam, da se mi v večjih zrnih v filtrirni papir zatakne kar nekaj izdelka. Ki ga lahko izločim s topilom. To je le dodatno delo, zato imam raje drobnejša zrna.
 

BrownRiceSyrup

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 26, 2022
Messages
52
Reaction score
29
Points
18
pravite, da se z grobim peskom bolj zatakne kot z drobnejšim? fascinantno. Človek bi mislil, da je ravno obratno. To bi lahko videl, saj je večja površina, v katero se stvari lahko ujamejo. Ali to vpliva na hitrost filtriranja? ali je to zanemarljivo in je komu mar, ali je to sploh pomembno?
 

Zarder

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 17, 2022
Messages
39
Reaction score
7
Points
8
Zame ni velike razlike v smislu hitrosti filtriranja. Preprosto filtriram nekaj minut dlje.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,660
Solutions
3
Reaction score
2,736
Points
113
Deals
1
Pozdravljeni, odvisno od vaše lestvice za filtriranje. Priporočam vam, da uporabite 40-80. Filtracijo lahko nadzorujete z velikostjo por filtracijskega papirja. Prav tako vam priporočam, da uporabite filter Shcott za majhno merilo.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
S tem povezano vprašanje, koliko vakuuma naj uporabim? Igral sem se s svojim Buchnerjevim lijakom in ga nastavil na -15 psi, voda, ki je prihajala skozi frito, pa se je spremenila v peno. Tega nisem pričakoval. Nisem prepričan, ali je bilo to zato, ker sem za filtrirni papir uporabil kos rjave papirnate vrečke, ali pa zato, ker sploh ne pomislim, da bi lijak pred prvo uporabo opral. Ali pa je bil razlog v uporabi prevelike količine vakuuma. Filtriral sem kokain HCl v vodi in skušal odstraniti netopne primesi.
 

Zarder

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 17, 2022
Messages
39
Reaction score
7
Points
8
Če se peni, to običajno pomeni, da vre. Uporabite manj vakuuma.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Nenavadno bi bilo, če bi voda zavrela pri sobni temperaturi in tlaku -15 psi. Zdi se, da bi voda lahko zavrela pri 174 °C, samo računam v glavi. Tega nisem upošteval. Ne vem, zakaj ima merilnik + in - psi, vendar se sliši smešno, če reče -15 psi. Mislim, da bi moralo biti +-0 A PSI, saj je zračni tlak (ko izračunavam tlak, tj. teoretično) 14,7 psi na morski gladini
 
Top