Ali se lahko kokain s ponovno oksidacijo še bolj prečisti ?

DanTheMan

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 23, 2023
Messages
16
Reaction score
1
Points
3
Pozdravljeni,

trenutno imam težave z iskanjem ustreznega vira. Tudi po
1.Acetonovo izpiranje
2.Ethanol Recrystallisation (pospešujem filtriranje z vakuumom, ali je to lahko težava?)
3. pretvorbi v bazo
4. Izpiranje s heksanom L-L
5. Ponovna pretvorba v HCL
6. Drugo izpiranje z etanolom
Na koncu dobim vsaj 4 zelo različne kristale.... Barvni testi še vedno dajejo nejasen odziv zaradi prisotnosti številnih različnih indegrientov. Tudi izpiranje z vodo ne pomaga.
Prebral sem veliko o tej temi in prišel do vprašanja, kaj bi se zgodilo, če bi HCL obravnaval kot liste v proizvodnji?

Mislim
1. raztapljanje v alkalnem raztopilu, da bi dobili bazo
2. Dodajanje benzena ali kerozina
3. odstranimo vodo in dodamo žveplovo kislino + natrijev karbonat
-> dobim pasto
4. Dodajanje paste žveplovi kislini in vodi
5. dodamo kalijev permanganat (upam, da bo razgradil vse razen kokaina)
6. Ponovno tvorim bazo z amoniakom hxdroxid
->baza
baza do hcl mora biti čista.


Ali bi to delovalo? Je kdo to že kdaj poskusil?
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
879
Points
113
Vse to je preveč zapleteno. To je zelo pretirano. Precej prepričan sem, da nimate pojma, kaj počnete. To sklepam izključno na podlagi vaše izbire besedišča in tega, katerih informacij niste vključili. Sem dokaj spodoben kristalograf, poglejmo si kristale. Ali uporabljate rekristalizacijo z več topili? Lahko vam dam shemo, ki dejansko ne bo pustila praktično nobene sledi adulteranta, vendar ne bo uporabljala kerozina ali benzena. Zagotovo bo uporabila natrijev sulfat, ki ga izdelujete iz neznanega razloga. Ali preverjate svoj ph, ko se ukvarjate z vsemi temi znanostmi? Kokain je občutljiva molekula in obstaja 100-odstotna možnost, da jo razbijete.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
879
Points
113
Objavite rezultate testiranja barve reagentov.
 

DanTheMan

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 23, 2023
Messages
16
Reaction score
1
Points
3
Okej, nisem prepričan o Ehrlichovem reagentu. Ta naj ne bi postal zelen... Drugi dajejo mešane signale.
 

Attachments

  • 8PZFQqUbdj.jpg
    8PZFQqUbdj.jpg
    1.4 MB · Views: 152
  • X3TYI6ROC7.jpg
    X3TYI6ROC7.jpg
    2.3 MB · Views: 157

DanTheMan

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 23, 2023
Messages
16
Reaction score
1
Points
3
Vse te in še nekatere druge čistilne tekste lahko najdete na spletu. Vendar imate prav, da nimam pojma, kaj se dogaja na molekularni ravni. Nisem kemik. Ampak res mi je všeč, da se učim vse te stvari in sem nagrajen z dobrim udarcem. Pravzaprav porabim več denarja za opremo in kemikalije, kot si želim priznati. Prebral sem toliko znanstvenih člankov in patentov, da sem prišel do zaključka, da bi bilo to mogoče. Način, ki sem ga na kratko opisal, je mogoče najti na erowidu. Če mi lahko pomagate ugotoviti, kaj so ti kristali, bi vam bil zelo hvaležen. V hladilniku hranim tudi vzorec 4 mg na ml MeOH. Če lahko priporočite dobro mešanico topil za mobilno fazo za tankoplastno kromotografijo, vam bom zelo hvaležen. Moji poskusi niso mogli razdeliti sestavin.

To so slike kristalov, ki jih imam v mislih. Najprej v etanolu. Veliko različnih stvari, vedno sem mislil, da so le čiste in gladke na vrhu pravilne. Ali je to pravilno? Slika 2 je prav tako etanol. Na sliki 3 je heksan, ki ni zimska čudežna dežela, kot sem pričakoval. Kristali so motni in niso čisto beli. Na obeh slikah je bencinski eter iz baze. Tudi te igle se mi ne zdijo prave.
 

Attachments

  • gDiozSavkx.jpg
    gDiozSavkx.jpg
    3.8 MB · Views: 159
  • zqK4DT6Zwx.jpg
    zqK4DT6Zwx.jpg
    1.2 MB · Views: 168
  • vGxNdqMc91.jpg
    vGxNdqMc91.jpg
    1.5 MB · Views: 168
  • KvZ51EJM4Y.jpg
    KvZ51EJM4Y.jpg
    2.1 MB · Views: 164
  • 2b3hN0nmC6.jpg
    2b3hN0nmC6.jpg
    2 MB · Views: 170

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
879
Points
113
Sem le kakšen debeluh na internetu, toda tu je moja razlaga:
MARQUIS, ni pozitivne reakcije
MORRIS, pozitiven kokain
ROBODOPE, ni pozitivne reakcije
SIMONS, pozitiven kokain
EHRLICH ni pozitivne reakcije
MECKE, pozitiven fenecitin
LIEBERMAN, pozitiven kokain

Kristali. Zdaj analiziram Strinjam se, da so na sliki 1, med 11. in 2. uro, kristali kokainskega hidroklorida, ki jih vidim
Slika 2 prikazuje enako strukturo, kot jo vidim v svojih kristalizacijah, za katero menim, da je morda analgetik "caine" benzokain
Na sliki 3 je nekaj čudovitih kristalov kokaina, ki se mi zdijo zelo čisti.
Sliki 4 in 5 imata monoklinsko strukturo, katere vidik in razmerje se ujemata z literaturo za fenacetin
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
879
Points
113
KHTs68SbXQ
Z3sGxTCiFW
Vx9Qz6JHMq

Na prvi sliki lahko vidite isto strukturo, ki jo imenujem benzokain. To je samo raztopljeno v ledeno mrzli pitni vodi RO@2ml/g in hitro dekantirano v posodo za pite in izparjeno.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
879
Points
113
Ko sem se odzval, je bila žena na moji riti, naj počnem še kaj drugega kot gledam kristale kokaina, kar nisem uspel povedati, lepo delo pri reakcijah z reagenti in fotografijah kristalov, ko sem se prvič odzval, sem mislil, da odgovarjam nekemu otroku, ki se igra s hrano, vi pa ste me navdušili s temeljitostjo svojega odgovora. Mislim, da sva na podobnem mestu s podobnimi motivi glede kokaina. To je moja najljubša droga in za več informacij sem iskal visoko in nizko. Naštel sem jih ogromno, vendar jih veliko presega obseg mojih kemijskih zmožnosti.
Obstajajo skrivnosti, ki o tej kemikaliji ostajajo skrite, in upam, da jih bom odkril, zato bom sprejel vso pomoč, ki jo lahko dobim. Vabljeni, da z mano delite svoje znanje, ki ga boste odkrili, jaz pa bom z vami delil svoje. Najnovejša najdba pod naslovom kemija kokaina je zame knjiga "Priročnik o kokainu" in "Priročnik za uporabnike kokaina " avtorja Davida Leeja. Gre za starejši publikaciji (78 in 80 let), ki pa vsebujeta nekaj drobcev znanja, ki ga prej nisem poznal. Na voljo sta za brezplačen prenos na več mestih. Če ju še niste prebrali, ju morate. Če jih ne najdete zlahka, vas lahko napotim na strani za prenos v formatu pdf. Poskušal sem naložiti enega, vendar sem obupal, ko mi trikrat ni uspelo.
Prebral sem, da rumenkasta obarvanost ni pozitivna reakcija za Ehrlicha in da je tudi precej pogosta. Osebno v tem ne vidim zelene barve. Morda zelenkasto rumeno, kar ni konkusno.
 

DanTheMan

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 23, 2023
Messages
16
Reaction score
1
Points
3
Vau, hvala za prijazen in spoštljiv odziv. Prepričan sem, da lahko najdemo boljše načine za prečiščevanje. Ali je bila rekristalizacija vode, ki ste jo imeli v mislih z "Lahko vam dam shemo, ki dejansko ne bo pustila praktično nobene sledi adulteranta, " ? Če pogledam v svoj zvezek, sem jo poskusil že šestkrat, nikoli z uspehom :( Kaj sem naredil:
-V epruveto z vijačnim pokrovom napolni 2 ml vode
-nastavi pokrovček z vijakom in postavi v ledeno vodo
-medtem zdrobi 1 g materiala
-vzamem epruveto, jo odprem in vanjo dam prašek. (Morda sem bil pri tem prepočasen in sta se 2 ml vode ponovno segrela na sobno temperaturo)
-zapri epruveto in pretresi -> zelo malo se ne raztopi
-izlijte iz epruvete, pri čemer se naslonite na stekleno podlago, da preprečite kapljanje in zadržite neraztopljeno snov nazaj
-Za to sem uporabil stekleno rezalno palico iz kaljenega stekla.
-ploščo sem položil na grelno podlago za terarij (nikoli ne bo presegla 35 °C) + uporabil sem prenosni ventilator, da bi pomagal pri izhlapevanju vode.
..... To je trajalo celo večnost, ker je bila konsistenca kot javorjev sirup... ploščo sem poševno obrnil, da sem dobil večjo površino za ogrevanje in ventilator, vendar je bilo izhlapevanje še vedno zelo počasno v primerjavi z etanolom. Takoj, ko ni bilo več tekoče na moji plošči, sem jo postavil na hladno mesto blizu oken, da bi lahko veter pomagal kristalizaciji. In veste kaj? Vsi čudni kristali so še vedno tu... + ni več dobrega učinka. Voda in temperatura morata hidrolizirati razumno molekulo... Naslednjič bom dal kokain tudi že v epruveto v hladnem prostoru, dodal samo hladno vodo, ga na kratko pretresel in vrgel v porcelanast Buchnerjev lijak z vakuumom (še vedno nisem prepričan, ali lahko vakuum dejansko pospeši hidrolizo,). Če odgovorim na vaše vprašanje: Ali preverjate svoj ph, ko opravljate vse te znanstvene raziskave? Da, z dobro umerjenim digitalnim ph metrom in običajnimi testnimi trakovi. Ali prilagajate ph svoje vode, da bi se temu izognili?
Kot tukaj: https: //drugs-forum.com/data/attach..._stability_of_cocaine_in_aqueous_solution.pdf.
za shranjevanje pri sobni temperaturi je priporočljiva vrednost ph 5.
Seveda poznam tudi knjige Davida Leeja, ki so bile tudi moje izhodišče, vendar so zdaj že nekoliko zastarele.
 

DanTheMan

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 23, 2023
Messages
16
Reaction score
1
Points
3
Ali lahko razložite, kako deluje souporaba ? Najdem vire, v katerih je navedeno, da lahko 2,7-3,2 ml etanola raztopi en gram. Če poskusim z do 4 ml na gram, je snov, ki ostane v filtru, še vedno pozitivna z Morrisovim reagentom. Moja teorija je, da je vanj vmešan nekakšen sladkor. Sladkor se lahko raztopi v vodi in tvori gliko, ta gliko pa lahko raztopi več kokaina? Prepričan sem, da sem to že videl pri kloroformu. Če sem poskusil kristalizacijo s klorformom brez izpiranja z acetonom, se je vse raztopilo. Če pa je bil prašek pravilno izpran z acetonom, lahko s kloroformom izločim dele, ker se ni vse raztopilo. Mislim, da je moj sovražnik emulgator, ki pomaga, da se različne spojine enakomerno mešajo.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
879
Points
113
Ko ste rekli, da je po kopeli lepljiva. Vedel sem, da govorimo o sladkorju. Verjetno manitol , to je sladkorni alkohol, zato se raztaplja v etanolu metanolu in vodi. Nekoč sem pomotoma uporabil NE hladno vodo in spremenilo se je v rjavo lepilo in po 20 ekstrakcijah sem uspešno izgubil ves kokain. Ne, dekantiranje, običajno to naredim točno 1 krat in če dobim kaj vrednega, naredim celotno vrečko, vendar 4/5 krat ne dobim ničesar. Vroče vrelišče izopropila mi večino časa omogoča precej dobro ekstrakcijo. Dam ga v Buchnerjev lonček, nanj zlijem vročo izo, ga vrtim 5 sekund in pritisnem stikalo. Nato brizgnem nekaj ml vrelega izopropila, da posesam preostanek vsega, kar je v Buhnerjevem lončku.
Če vzameš to ledeno mrzlo vodo in jo nevtraliziraš z nekaj sb, lahko izbereš kamenčke in odstraniš večino sladkorja, če je ostal raztopljen v vodi, potem ga zdrobi, ponovno skuhaj v novi vodi in malo baze ter ga pobereš drugič. Ali ste vedeli, da je c.hcl tako polaren, da v vodi s 7 ph disociira 50 %, uporaba merilnika ph je pomembna, ker če se vaš ph ujema z vašim pka, potem je tehnično gledano 50 % zdruţen in ste v nevarnosti, da izgubite 1/2 svojega sranja. Prepričajte se, da ste preverili, da je vaš ph vsaj 2 mimo pka, vendar je kokain tudi krhek in se zlahka razgradi. Ekstrakcija s kislino, ph<6,6, ko ga poskušaš očistiti, preden ločiš polarno/nepolarno, preveri ph in ga prilagodi, ker če je 7, izgubljaš izdelek. Videl sem nekaj dokumentov, ki so obravnavali prisotnost levamisola. Obstajata 2 podobna dokumenta ( drugi je po mojem mnenju ponaredek in kraja intelektualne lastnine). V obeh dokumentih so bili vzorci mešanice kokaina in levamisola 3 jakosti in v obeh dokumentih so uspešno odstranili levamisol z nevtralizacijo in čiščenjem s heksanom ter nato ponovno protonacijo s plinom hcl. V prvem članku, ki sem ga prebral, je bilo sicer razglašeno, da sta rekonjugacija z Lewisovo kislino in 3-kratno pranje s heksanom najboljša metoda, saj je bil levamisol odstranjen v samo dveh pranjih, vendar je bilo treba pri drugi metodi odstraniti ves levamisol, vendar so bila potrebna tri pranja. Na hcl v vodi je bil uporabljen kloroform. Kokain hcl je bil raztopljen v vodi, trikrat pretresen s kloroformom in nato izpareval v vakuumu. Kot zagotovo veste, je levamisol zlati standard za težko odstranljiv .
Nisem videl nobenega dokaza, ki bi kazal na to, da ima tečaj ( ali močan vakuum) škodljiv učinek na kokain. To me pripelje do nečesa, za kar še nikoli nisem slišal ali videl, da bi bilo preizkušeno. Centrifugiranje. Pravkar sem lovil fizikalne lastnosti manitola in kokaina hcl in opazil nekaj zanimivih dejstev. Kokain hcl ima mol. Wt. prav 2x manitola. Hkrati ima mannatol polarno površino 2x večjo kot kokain hcl ( več kot (120A proti 55A), zaradi česar je neverjeten kandidat za centrifugiranje. To so padala in torpeda. Tudi 120 angstromov bi lahko filtrirali s celuloznim diskom in morali bi biti sposobni najti ustrezno velikost, ki je večja od 55 in manjša od 120
 
Last edited:

DanTheMan

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 23, 2023
Messages
16
Reaction score
1
Points
3
Ker imam v lasti centrifugo (ali pa jo sestavim iz starega motorja drona), bom poskusil.
Če se vrnem k aktualni temi in odgovorim na svoje vprašanje. Da, kokain se lahko reoksidira za prečiščevanje. Glej https://www.emcdda.europa.eu/publications/eu-drug-markets/cocaine/production_en#figure1.

Samo še ena povezava za zainteresirane. Mislim, da je vredno prebrati.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
879
Points
113
JOJ! To je moj prvi vtis ob tej drugi povezavi. Ne predlagam ničesar, kar je v njej navedeno. Morda bi, vendar bi jo moral analizirati z dejanskimi informacijami in preveriti številke. Moj prvi vtis je, da je to odličen način, kako izgubiti veliko izdelka. Nehal sem jo brati, ko sem prišel do desete napačne/zavajajoče informacije. Dolga bo pot, da bom vse to ovrgel s citati.
 
Top