Ali lahko varno uporabljam vakuumsko črpalko s tipičnimi topili MDMA? (ksilen, IPA, HCL, NAOH itd.)?

IM BATMAN

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 4, 2022
Messages
65
Reaction score
9
Points
8
Prejel sem novo vakuumsko črpalko, pred tem sem uporabljal majhno ročno črpalko in, če sem iskren, je bila dovolj dobra... ker ima motor itd., jo lahko brez tveganja uporabljam pri vakuumskih destilacijah?
 

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
Glede na material delov črpalke, ki pridejo v stik s topilom, je treba priključiti hladno past, da se kondenzirajo hlapi, ki nastanejo pri vakuumu. S tem tudi preprečite, da bi se hlapi topila razširili po prostoru.


Ustvariti morate tudi možnost za uravnavanje vakuuma, saj ni vedno potrebna polna sesalna moč.
To sem rešil s T-delom v sesalnem vodu, v katerega lahko vbrizgam lažni zrak za uravnavanje podtlaka.
 

IM BATMAN

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 4, 2022
Messages
65
Reaction score
9
Points
8
Tnx veliko prijatelj, to je zelo lepo , za hlape sem imel ekstraktor neposredno na izhodu ročne črpalke, vendar je ta metoda točno to, kar potrebujem.
Še enkrat tnx, gospod.
 

IM BATMAN

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 4, 2022
Messages
65
Reaction score
9
Points
8
Torej... poskušal sem razumeti, kako povezati... in... nisem prepričan, haha ...
ali mi lahko prosim razložite?

kateri del naj priključim na svoj vakuumski adapter?
 

Attachments

  • xGW4v1JM9S.PNG
    xGW4v1JM9S.PNG
    112.8 KB · Views: 329

IM BATMAN

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 4, 2022
Messages
65
Reaction score
9
Points
8

Ok, vse razumem, sestava je zelo preprosta in logična haha...... samo... z ledeno kopeljo bi moralo biti dovolj, kajne? za to ni potreben tekoči dušik , kajne?
 

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
Sam uporabljam kopel z ledom in soljo pri temperaturi -21-24 °C, vendar bi morali za daljše ohranjanje hladu uporabiti nekaj, kot je dewar .
 

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
Najprej priključek na vašo hladno past, nato pa najbolje način za uravnavanje lažnega zraka za nastavitev vakuuma in nato na sesalno stran črpalke.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,688
Solutions
3
Reaction score
2,814
Points
113
Deals
1
Pozdravljeni, to ni hladna past. Gre za vakuumski adapter za vakuumsko destilacijo.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,688
Solutions
3
Reaction score
2,814
Points
113
Deals
1
Odvisno od topila (na primer, bolje je uporabiti tekoči dušik z dietil etrom), vendar običajno, kot je dejal Pennywise, zadostuje ledena solna kopel.
 

IM BATMAN

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 4, 2022
Messages
65
Reaction score
9
Points
8
ja ja ja jnow, naložil sem, da pokažem svoj vakuumski adapter, moja hladna past je na poti!
 

IM BATMAN

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 4, 2022
Messages
65
Reaction score
9
Points
8

običajna kuhinjska sol? kakšen je razlog za sol?
 

IM BATMAN

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 4, 2022
Messages
65
Reaction score
9
Points
8
kar zadeva dewar.... obstaja še kakšna druga možnost? samo led/kopalna sol ni dovolj? kot da uporabite kovinsko posodo ustrezne velikosti?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,688
Solutions
3
Reaction score
2,814
Points
113
Deals
1
Večja kot je količina soli, nižja je temperatura zmrzovanja (do neke mere; ko je soli dovolj, da se ne raztopi več, se temperatura zmrzovanja ne znižuje več). Oceanska voda vsebuje približno 3,5 % soli; morska voda zamrzne pri približno 28 °F (-2 ° C). 10-odstotna raztopina soli zamrzne pri približno -6 °C, 20-odstotna raztopina pa pri -16 °C.
 

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
Če imate možnost, da vedno dodajate ali zamenjate led/sol, je to mogoče tudi brez izolirane posode. Glede na to, kako dolgo imate črpalko v uporabi, se hladilna slanica segreje in sifon postane neučinkovit.
V dewarju se mešanica soli in ledu dolgo časa ohranja hladna.
 

IM BATMAN

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 4, 2022
Messages
65
Reaction score
9
Points
8
Torej bi se odločil za popolno nasičenost? kot slanica? ali bi bilo to potrebno, če bi lahko zamrznil pri temperaturi, nižji od -16? s tekočim dušikom itd. za preprosto vodno/ledeno kopel , ker sem videl, da sledi razmerju, kakšen % soli bi mi priporočili?

nimam dewara, ampak bi lahko uporabil termo posodo? (ne vem, če je termo posoda pravilno poimenovana v angleščini? (tista, ki se uporablja za hlajenje/ogrevanje hrane/kofeja itd.)
 

IM BATMAN

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 4, 2022
Messages
65
Reaction score
9
Points
8

bi kaj takega lahko delovalo? (to je tipičen način, kako dobiti hrano/kuhno itd. v dobri temperaturi) tukaj se imenuje termo ali thermo
 

Attachments

  • uGnkNzsETc.jpg
    uGnkNzsETc.jpg
    18.7 KB · Views: 297

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
Slanico sem prenasičil s soljo, zato je pri meni na dnu še vedno sol, ki se ni raztopila, zgoraj pa je vedno debela mehka plast ledu, kot snežna brozga in po termometru -21-23 °C mraza. Z acetonom bi lahko poskusil še globlje, vendar mi je to dovolj. Slanico uporabljam tudi za hlajenje bučke med eksotermno redukcijo, ves čas uporabljam isto slanico.
Če morate iti še nižje, se pozanimajte o dostavi suhega ledu na vašem območju, suhi led lahko verjetno uporabljate do 48 h in ga tudi dostavite po urniku.

Da, lahko, če je dovolj velik, dewar je enak le dvakrat in bolj izoliran v industrijskem standardu, enega sem dobil poceni v rabljeni onlinestore v pravilni velikosti za mojo past.
 

IM BATMAN

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 4, 2022
Messages
65
Reaction score
9
Points
8
tnx veliko, zanimive informacije!!
 

IM BATMAN

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 4, 2022
Messages
65
Reaction score
9
Points
8

Torej... to se sliši zdaj samo mislim, da moram je meriti temperaturo in dobiti noore logika za mene, samo sem razmišljal o tem, kako težko bi bilo dobiti led skale iz slanice, ampak če pravite, da moram samo meriti temperaturo. in dobili za sneg konsistence ill storiti pravilno.

glede suhega ledu sem razmišljal o tem, znotraj moje domače bučke bi lahko rešil vse te težave. zdaj bom poiskal, če jo lahko dobim.

glede suhega ledu ni težav z izpuhi itd., kajne? le sublimira brez kakršne koli nevarnosti, kajne?

Plinska topila, ki jih želim "odpraviti", so IPA, ksilen, DCM ... in HCL / NAOH iz alkalnih/kislinskih stopenj....
ali bi jih bilo mogoče zlahka "odstraniti"?
 
Top