Question Ali lahko to uporabim za acetiliranje?

Dr.Mirakulix

Don't buy from me
Resident
Joined
May 14, 2023
Messages
25
Reaction score
19
Points
18
Pozdravljeni ljudje,

potrebujem sredstvo za acetilacijo, natančneje, acetanhidrid (ne želim se ukvarjati z nepotrebnimi strupenimi snovmi, kot je acetilklorid).
Med iskanjem sem našel ta izdelek (in samo ta izdelek):

CwN937DJhU

(naslov v nemščini pravi "ocetna kislina 100 %" ).

Ali je to isto kot AA? V moji državi je to regulirana snov, vendar le v velikih količinah od 100 l naprej. Kljub temu se zdi, da jo je tu precej težko dobiti. Celo ledeno ocetno kislino je precej redko dobiti legalno. 🤔

Na kratko: Ali je ta izdelek ocetni anhidrid uporaben za acetilacijo?

Prav tako: Ali je to varno naročiti ali se bo vsak kupec zaradi tega takoj znašel na nekakšnem seznamu najbolj iskanih s strani oblasti, kot medena posoda? 🥴 Ali moram pred nakupom tega izdelka sprejeti kakršne koli podrobne in posebne previdnostne ukrepe?

Hvala vnaprej! 😊
 
Last edited:

archae

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 25, 2022
Messages
77
Reaction score
65
Points
18
To ni anhidrid ocetne kisline. To je ocetni acid. Različne kemikalije. Če ste v dvomih, lahko preverite številko CAS spojin, saj ta popolnoma razjasni imena. Če imata enako številko CAS, gre za isto spojino.

Kaj želite acetilirati? Včasih se lahko uporabi GAA. Če gre za morfij, bi ga bilo mogoče uporabiti, ko dodate žveplovo kislino kot katalizator, vendar ta pot v literaturi ni dobro opisana.
 

Dr.Mirakulix

Don't buy from me
Resident
Joined
May 14, 2023
Messages
25
Reaction score
19
Points
18
Pozdravljeni in hvala za vaš odgovor! To je žalostno. Domneval sem, da mora biti anhidrid, ker je 100-odstotno čist, vendar se zdi, da je to napaka v mojem razmišljanju. Mislil sem, da je 99 % = GAA, 100 % = AA?

Da, želel sem acetilirati morfin (izvleček morfinske baze, da bi bil popolnoma natančen). Hvala za nasvet! Lahko dobim nekaj GAA, le o žveplovi kislini nimam pojma? Zdi se, da je potrebno, da nekdo eksperimentira, če to ni dobro dokumentirano. ;-)

Edit: Moja raziskava je pokazala, da je ta 100-odstotna ocetna kislina dejansko GAA. Torej jo bom tako ali tako kupil in poiskal uporaben katalizator za reakcijo. 👍🏻
 
Last edited:
View previous replies…

Dr.Mirakulix

Don't buy from me
Resident
Joined
May 14, 2023
Messages
25
Reaction score
19
Points
18
Pozdravljeni in hvala za pojasnilo! Torej to v bistvu pomeni, da moram uporabiti, kar lahko dobim tukaj, in (to je bil moj prvotni načrt) iti v sintezo 6-MAM z ledeno ocetno kislino.

Glede katalizatorja: Edini način, ki ga poznam, da ga lahko dobim brez recepta, je baterijska kislina, in ne bi se počutil dobro, če bi jo uporabil za nekaj, kar je namenjeno za prehrano ljudi. Tudi kupovanje v razsutem stanju na Kitajskem se mi ne zdi dobra rešitev, saj bi potreboval le nekaj ml :-/.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
Kolikor vem, lahko 3-MAM dobite iz morfija. 6-MAM lahko dobite iz heroina. O alternativnih načinih nisem našel nobenih informacij. Menim, da pri tej sintezi ni mogoče uporabiti HCl kot katalizatorja.
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
245
Points
43
Z acetiliranjem z ocetno kislino nastane tako imenovani "katranski heroin". Ocetni anhidrid se zlahka izdela iz acetilklorida, gre le za dodajanje klorida GAA in destilacijo IIRC, podrobnejše informacije najdete na kemijskem wikiju sciencemadness.org, kjer so povezave do sorodnih tem.
Acetilklorid iz Poljske, mislim, da poznate kraje. Morda bi lahko deloval tudi benzoilklorid, ki je na voljo na Nizozemskem. Trgovina bi morala biti znana.

H2SO4 lahko v tovrstnih reakcijah nadomestimo z metafosforno kislino, ki jo lahko kupimo ali pa jo naredimo tako, da H3PO4 dalj časa segrevamo na približno 150 °C, dokler ne ostane le kristalinična masa, ki je, če čakamo dovolj dolgo, sestavljena pretežno iz metafosforne kisline. Kot katalizator deluje zelo dobro in čisto, vendar potrebuje nekaj dni časa, da opravi svoje delo.
Druga katalizatorja sta lahko tosinska kislina (brezvodna) ali triflinska kislina.
 

Dr.Mirakulix

Don't buy from me
Resident
Joined
May 14, 2023
Messages
25
Reaction score
19
Points
18
Hvala za vaš odgovor!

Pri iskanju več informacij o tej reakciji sem na nekem drugem forumu našel nekaj poročil ljudi, ki so uspešno uporabili ledeno ocetno kislino z natrijevim acetatom kot katalizatorjem za tvorbo 6-MAM iz morfina. Želim poskusno preizkusiti to pot, vendar me zanima in poskušam ugotoviti, koliko natrijevega acetata bi bilo potrebnega in kako bi bilo treba odstraniti katalizator iz končnega izdelka. Ljudje tam so povedali, da lahko stohiometrično izračunate, koliko natrijevega acetata potrebujete, vendar moram priznati, da ne vem, kje naj začnem s tem.
Opravičujem se za toliko novinarkinih vprašanj, upam, da vam ne grem že na živce in da mi lahko kdo pomaga. 😊
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
245
Points
43
Veliko (res veliko) težav in bolečin bi si prihranili, če bi se osredotočili na pridobivanje anhidrida ocetne kisline ali kemikalij, potrebnih za njegovo izdelavo. Razlog za to je preprosto dejstvo, da je anhidrid ocetne kisline reaktant, ki vam omogoča, da brez resnih izkušenj s kemijo iz morfija naredite heroin.

V več kot dvajsetih letih, odkar se ukvarjam s kemijo drog, sem se iz človeka, ki je trpel za blodnjami, da bi moralo biti vse brez recepta, spremenil v nekoga, ki raje porabi več časa za pridobivanje visokokakovostnih predhodnikov in kemikalij, saj tudi s temi, ki so pri roki, ter z dostojnim razumevanjem kemije in dobro laboratorijsko prakso to največkrat ni tako enostavno, kot je videti.
 
Top