Katalitska hidrogenizacija nitrometana daje?

phenylethics

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 14, 2022
Messages
2
Reaction score
0
Points
1
Če bi nitrometan reducirali s katalitsko hidrogenizacijo, ali bi bil izkoristek podoben kot pri al/hg? Bi bilo 20 ml te snovi dovolj za predelavo 25 gramov ketona?

Ali je proizvedena količina enakomerna?

Ko sem že pri tem, kolikokrat se lahko na splošno uporabi palliduim na ogljiku? Poskušam preiti iz živosrebrovih soli, poskusil sem NaBh4, vendar mi ni bil všeč izkoristek... hvala!
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,021
Points
93
Na primer 25 g nitrometana za 25 g MDP2P. To bo trojni presežek. Morda dovolj za redukcijo Al/Hg. Ekvimolarno razmerje za to reakcijo ni dovolj. Če želite poskusiti katalitsko hidrogeniranje, ali imate dostop do plinastega vodika in kupite katalizatorje?
 
Last edited by a moderator:

phenylethics

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 14, 2022
Messages
2
Reaction score
0
Points
1
Da, imam dostop do palliduima na 10 % ogljika, za manj kot 15 dolarjev za gram. Prepričan sem, da lahko dobim vodik v lokalni trgovini z gorivi!
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,021
Points
93

PepitoPistol

Don't buy from me
Resident
Joined
May 3, 2022
Messages
10
Reaction score
4
Points
3
Imam podobna vprašanja, vendar za MDMA, ali vam je uspelo kaj izpeljati?
Menite, da bi bilo bolje uporabiti Adamsov katalizator ali Pd/C? Ali bi za MDP2P + nitrometan delovalo v enem koraku?
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,021
Points
93
Da, mora delovati
 

PepitoPistol

Don't buy from me
Resident
Joined
May 3, 2022
Messages
10
Reaction score
4
Points
3
V kakšnem razmerju?
Prav tako sem prebral, da katalitična hidrogenizacija nitrometana daje nizke izkoristke... To me zanima, ker lahko dobim nitrometan, ne pa metilamin... zato bi bilo to odlično...
Ali lahko delite nekaj znanja?
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,021
Points
93
Zapisano v osebnih sporočilih. Nitrometan za sintezo v enem loncu ni zelo primeren za katalitsko hidrogeniranje.
 
Top