Skladiščenje kemikalij

madmaximus

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Dec 29, 2021
Messages
41
Reaction score
16
Points
8
Kako shranjujete svoje kemikalije fantje , vsakič, ko jih postavite v hladilnik, kako je besedilo v opisu kemikalije ali ... Prosim, napišite svoje načine ( moj način je, da jih zakopljem v zemljo in za zdaj je vse v redu )
 

chemistrydude

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 2, 2022
Messages
74
Reaction score
21
Points
8
Ne postavljajte v hladilnik, nekatere kisline ali alkalni praški lahko reagirajo z mrzlim zrakom in povzročijo, da vas zažge ali eksplodira, zato bodite previdni.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,688
Solutions
3
Reaction score
2,814
Points
113
Deals
1
Pozdravljeni. najprej se morate naučiti priročnik za reagente (če ga imate). Če ga nimate, poglejte na Googlu o kemijskih lastnostih in priporočilih za shranjevanje. Večino kemikalij je treba hraniti v zaprti posodi brez izpostavljenosti zraku, da bi se izognili reakcijam z vodo in kisikom. Nekateri reagenti se lahko spreminjajo pod vplivom svetlobe (hn), zato jih hranite v temnem steklu ali v temnem prostoru, kot je omara ali podobno. Uporabite lahko tudi reagente, ki imajo izredno močan vonj. Hranite jih pod digestorjem ali v tesno zaprti posodi v tem digestorju. Nekatere kisline in alkalije precej hitro absorbirajo vodo iz zraka in izhlapijo. Zapreti jih morate, kot sem že povedal (v zaprtih posodah) pri sobni temperaturi. Za snovi, ki se lahko razgradijo, uporabite hladilnik, ki je v zaprtih posodah.

Upam, da sem odgovoril na vaša vprašanja. Če želite izvedeti še kaj drugega, ne oklevajte in vprašajte tukaj!
 
Top