Pomoč pri sintezi kloroforma, destilirati ali ne destilirati?

AcidBase

Don't buy from me
New Member
Language
🇺🇸
Joined
Sep 2, 2024
Messages
4
Reaction score
0
Points
1
Pozdravljeni,
poiskal sem sintezo kloroforma in uspelo mi jo je narediti že 2-krat z uporabo tekočega belila in acetona. Toda na nekaterih mestih je navedeno, da ga je treba po filtriranju tudi destilirati, če bi ga nameravali uporabiti za ljudi.
Moja težava je, da nihče ne navaja razloga, zakaj ga je treba destilirati. Ali je to zato, da se iz njega popolnoma odstrani voda? Ali pa je z njim v tekoči obliki pomešana kakšna druga grda snov, ki se ne filtrira?

Kloroform uporabljam predvsem za ekstrakcijo opioidov, kot je heroin, ko izvajam ekstrakcijo kisline in baze, zato bi bila destilacija samo zaradi odstranitve vode nesmiselna. Po drugi strani pa me zanima, ali je v kloroformu kaj grdega, kar bi lahko tudi po izhlapevanju omadeževalo heroin in bilo nevarno za uporabo, zlasti če bo nekdo očiščeni heroin uporabljal intranazalno ali intravenozno.

Hvala!
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
545
Reaction score
296
Points
63
Topilo morate destilirati in tudi posušiti z brezvodnim MgSO4, Na2SO4 ali CaCL2. Običajno je treba opraviti eno preprosto in nato frakcionirano destilacijo za doseganje čistosti.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,467
Solutions
4
Reaction score
998
Points
113
Deals
1
Če surovo snov za dva dni vstavite v zadnji del zamrzovalnika, bo fosilna voda zamrznila in kloroform lahko preprosto odlijete z ledu in led zavržete. Pri tej sintezi se pojavlja nekaj stranskih produktov, zato je destilacija zelo priporočljiva. Prav tako, če nihče ni omenil, morate imeti 2 ml acetona, tako da je omejevalec reakcije. Porabiti morate ves aceton, ki ste ga dodali, ker se aceton raztaplja v vodi in kloroformu, zato je vaš kloroform odpadek in ga ni mogoče popraviti.
 
Top