kokainski analog(-i) iz arekolina

fidelis

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 1, 2024
Messages
311
Reaction score
354
Points
63
spis, ki sta ga napisala beagle in rhodium, prevzet iz vespija. preverite povezavo 4 reference!!!


Uvod

To je eno najbolj obetavnih področij raziskav analogov kokaina, na katero sem naletel. V članku [1] so avtorji poskušali priti do ekvivalenta metadona za odvisnike od kokaina. To pomeni snov, ki bi imela nekatere učinke kokaina brez vse evforije (Coke-Lite®, mislim, da se bo imenovala [fidelisova opomba: mislim, da bi bilo smešno, če bi jo poimenovali dietni kokain lol]). Raziskava je temeljila na delu iz leta 1973 (avtor Clarke [2]), v katerem so izdelali vrsto podobnih spojin in ugotovili, da pri miših ne povzročajo stimulacije (tj. nobene zabave). V tej študiji pa je bilo ugotovljeno, da so spojine do 30-krat močnejše od kokaina pri blokiranju prenosa dopamina ali vezave kokaina na njegov receptor. Zato so rezultati precej zmedeni. Morda so raziskovalci pri iskanju kokainskega adona dejansko našli vodilo, morda pa so našli vrsto smešno preprostih za sintezo zelo močnih analogov kokaina. V vsakem primeru gre za zanimivo delo. Trenutno streljajo opice, da bi videli, ali jim je všeč ali ne, vendar bo morda minilo še več let, preden bodo svoje delo objavili. Morda bi jim lahko kdo pomagal. Vedno pravim, da nikoli ne pošiljaj opice, da opravlja človekovo delo.

V Clarkovem članku iz leta 1973 [2] je bila sintetizirana vrsta strukturno reduciranih analogov kokaina, pri katerih sta bila iz tropanskega skeleta odstranjena dva ogljika in esterska skupina, tako da so nastali 4-fenil-piperidini z estersko skupino na 3. mestu. Najbolj aktivna spojina v njihovi seriji je približno 30-krat močnejša od kokaina (pri blokiranju privzema dopamina). Sinteza je veliko lažja kot pri katerem koli drugem aktivnem analogu kokaina in se začne iz neeksotičnih reagentov.

Glavna izhodna snov, ki sta jo uporabila avtorja, je arekolin (metilni ester 3,4-nenasičene N-metil-piperidin-3-karboksilne kisline), aktivna sestavina priljubljenega rdečega betelovega oreha. Obdelava tega alfa,beta-nenasičenega estra z Grignardovim reagentom 4-klorofenilmagnezijevim bromidom je dala štiri produkte, ki jih je enostavno razvrstiti v dve racemični obliki vsakega cis- in trans-izomera. Rakemični cis-izomer je dvakrat močnejši od kokaina, medtem ko je racemični trans-izomer le polovico močnejši.

Avtorji začnejo z arekolinom (aktivna spojina v betelovem orehu: N-metil-piperidin-3-karboksilna kislina, metilni ester z dvojno vezjo med položajema 3 in 4). Reakcija te snovi z Grignardovim reagentom 4-klorofenilmagnezijevim bromidom daje mešanico skupno štirih ločenih entitet: V razmerju 3:1 sta cis- in trans-mešanica, ki ju sestavljata po dva izomera, pri čemer je vsak izomer tudi racemičen, vse pa avtorji s frakcijsko kristalizacijo razločijo kot svoje dibenzoil vinske kisline, vendar to ni nujno potrebno, saj so vsi izomeri aktivni. Arekolinski hidrobromid je dokaj poceni komercialni izhodni material, 80 USD/50 g pri Aldrichu. Mislim, da se uporablja tudi v veterinarski medicini.

GAM0bK3irO


Sintetični oris
Arekolinska prosta baza je bila pripravljena z obdelavo komercialnega arekolinskega hidrobromida s koncentriranim vodnim natrijevim bikarbonatom, čemur je sledila ekstrakcija z metilen kloridom, temeljito sušenje ekstraktov nad brezvodnim magnezijevim sulfatom, nato pa sesalna filtracija in izparevanje topila v vakuumu. Freebazo smo nato uporabili v naslednjem koraku.

Raztopini 166 ml 1M 4-klorofenilmagnezijevega bromida v 700 ml etra smo dodali 12,9 g arekolinske proste baze v 300 ml etra pri -10 °C. Mešanico smo 30 minut mešali pri -10 °C, jo prelili na led in obdelali z 200 ml 10-odstotne HCl. Vodno plast smo ločili, splaknili z 200 ml etra, ohladili v ledeni kopeli in dodali 100 ml nasičene raztopine natrijevega bikarbona. Raztopino smo ekstrahirali z 2x100 ml etra, sprali s slanico, posušili in koncentrirali v vakuumu. Surovo zmes smo kristalizirali iz EtOAc/heksana in dobili racemični cis-izomer kot belo trdno snov (5 g, 22 %). Dodatni cis-izomer (skupaj: 12,4 g, 56 %, mp 98-99 °C) in 2,0 g (18 %) trans-izomera smo pridobili s flešno kromatografijo matične tekočine.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
879
Points
113
Na to sem se nameraval odzvati prejšnji teden, vendar sem začel preverjati dejstva in moja dejstva so se potrdila, vendar me je zmotilo. Za to temo sem porabil kar nekaj časa. Betelovi oreščki so v ZDA povsem zakoniti, prodajajo jih na številnih mestih.
Kemikalijo v vašem prispevku sem rekonstruiral v programu kingdraw, da bi jo lahko poimenoval, kar mi je tudi uspelo. In jo poišči. To sem tudi storil. To je izomer nokaina. Druga novica je, da če uporabite drug grignard, je izdelek paroksetin, torej Paxil. Ko sem gledal, kako sintetizirati grignardove reagente, se mi je zdelo precej težko. Prav tako nisem našel nobenega za prodajo, ki ne bi zahteval dea#... če ga lahko dobiš, bom kupil betelski oreh.
O vseh analogih kokaina na osnovi arekolina si lahko preberete v super odlični knjigi "cocaine analogs" avtorja .signed? Je v tukajšnji knjižnici in je mojstrovina.
 
Last edited:

CryoThio

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 7, 2023
Messages
201
Reaction score
65
Points
28
Niste kemik.

To bi lahko bilo dobro za uporabo pri domačem kemiku, za izdelavo poživila, ki je po možnosti nenadzorovano, in čeprav potrebuje grignardove pogoje in grignardove reagente, bi lahko bil izvedljiv način za pridobivanje nekaterih poživil.

V velikem obsegu pa ne mislim tako.

Za načrtovanje grignardov v velikem obsegu je verjetno potreben pravi kemik/kemični inženir, poleg tega se zdi, da reakcija ni zelo "gosta".

Za približno 129 gramov (omenjena sinteza je bila 10-krat povečana) je potrebna približno 20-litrska erlenmajerica, saj je dobra praksa, da se erlenmajerice običajno ne napolnijo več kot do polovice.

Na enaki količini prostora bi lahko v isti količini prostora dobili veliko več recimo p2p. V eni od niti iz vesparije je navedeno, da bi lahko približno 250 gramov mdp2p reagiralo s približno 3000 ml topil itd.

Torej za 129 gramov potrebujemo 20L, medtem ko lahko recimo mdp2p na lahko spravimo približno 833 gramov mdp2p.

To ni tako idealen velik obseg.
 
Top