Sinteza kodeina v obliki opija

41Dxflatline

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 23, 2022
Messages
320
Solutions
1
Reaction score
153
Points
43
Opij že vsebuje kodein. Kar morate storiti, je ekstrahirati kodein, namesto da bi ga sintetizirali
 

Jasonmorales77

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 31, 2023
Messages
42
Reaction score
5
Points
8
V redu, hvala! Katere stvari lahko pridobim iz opija in kako?
 

41Dxflatline

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 23, 2022
Messages
320
Solutions
1
Reaction score
153
Points
43
Morfin (8-14 %), kodein (1-3 %), tebain, noskapin, papaverin in skrivnost, o kateri nihče ne govori: narcein

ČAS ZGODOVINE S STRICEM FLATLINEOM

Morfin je najbolj zaželen in ga je najlažje pridobiti. Tukaj je opisano, kako je to leta 1804 počel Friedrich Wilhelm Adam Sertürner (odkritelj morfija) in kako to večina tajnih kemikov počne še danes (količino vode in opija je mogoče povečati ali zmanjšati):

"1) V 55-galonskem sodčku za olje zavrite 30 galon vode.
2) Dodajte 10-15 kg surovega opija. Pustite, da se raztopi, in izločite zemljo, listje, vejice in druge netopne snovi.
snovi, da ostane temno rjava raztopina "tekočega opija".
3) Dodajte gašeno apno (kalcijev hidroksid) ali lažje dostopno kemično gnojilo z visoko vsebnostjo apna
ki pretvori v vodi netopen morfinski alkaloid v v vodi topen kalcijev kalcij (npr.
morfenat. Drugi opijevi alkaloidi ne reagirajo z apnom v vodotopne kalcijeve soli,
zato jih lahko odstranimo kot mulj, tako da ohlajeno tekočino precedimo (mulja ne zavržemo).
4) Tekočino kalcijevega morfenata ponovno segrejemo, vendar ne zavremo
5) Dodajte amonijev klorid, dokler se alkalnost ne uravna na pH 8-9
6) Raztopino ohladimo in v 1 ali 2 urah se bo morfinska baza (trdne snovi) oborila in usedla na dno
na dno posode
7) Filtrirajte, da izločite morfinsko bazo, in posušite na soncu
8) Grobi prah kavne barve običajno vsebuje 50-70 % morfina. Za nadaljnje prečiščevanje raztopite
v vroči vodi in dodajte klorovodikovo kislino, nato dodajte aktivno oglje, ponovno segrejte in filtrirajte
9) Pri ohlajanju se bo morfinov hidroklorid oboril iz raztopine in se usedel na dno.
Ekstrahirajte s filtriranjem in oblikujte v približno trikilogramski blok."

Tako smo dobili morfij, zdaj pa nadaljujemo do leta 1821, ko je Pierre Robiquet odkril kodein:

"Opazil je, da je po ekstrakciji morfina iz matične lužine po izhlapevanju ostal ostanek, ki ga je mogoče zmleti s KOH in sprati z vodo, da se lahko zdrobi v prah. Po kristalizaciji je dobil kristalno snov, ki jo je poimenoval kodein. Vodna raztopina kodeina je bila alkalna in "to je zelo zanimivo, ker imajo vse snovi, ki imajo to lastnost, precej izrazito delovanje na živalsko gospodarstvo".

Leta 1874 je Charles Wright odkril heroin z nekajurnim kuhanjem morfina v ocetni kislini. Našel je nekoliko dvomljiv postopek za izdelavo heroina brez ocetnega anhidrida, ki se uporablja v sodobnih metodah:

"o Enake količine morfina in ocetne kisline se segrevajo v stekleni ali z emajlom obloženi posodi 6
ur pri 85C. Morfin in kislina se združita in nastane nečisti diacetilomorfin.
o raztopini dodamo vodo in kloroform, da se izločijo nečistoče. Raztopino odcedimo in
dodamo natrijev karbonat, da se heroin strdi in potopi
o Heroin iz raztopine natrijevega karbonata filtriramo z aktivnim ogljem in prečiščimo z alkoholom.
Ta raztopina se nežno segreje, da alkohol izhlapi in ostane heroin, ki se lahko še naprej čisti.
o Čiščenje v četrti fazi, ki vključuje eter in klorovodikovo kislino, je razvpito tvegano, saj so hlapne snovi
eter se lahko vname in povzroči silovito eksplozijo. Končni izdelek je puhast, bel prah, znan kot
v trgovini imenovan četrti (čisti) heroin."
 

Jasonmorales77

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 31, 2023
Messages
42
Reaction score
5
Points
8
Najlepša hvala za informacije👍in tako za druge 4, kako jih lahko pridobim, da ne zapravim ničesar
 

Skinny_Pete_

Don't buy from me
Member
Language
🇬🇧
Joined
Dec 22, 2022
Messages
13
Reaction score
0
Points
1
Ali je kdo poskusil to metodo, s kuhanjem morfija v ocetni kislini, če deluje ... ali je to yeald razumno količino heroina. Če je tako, ali je to več ali manj kot sodobna metoda z anhidridom ocetne kisline?
 

41Dxflatline

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 23, 2022
Messages
320
Solutions
1
Reaction score
153
Points
43
Kot sem že dejal, se mi celotna zadeva zdi zelo dvomljiva. Predstavljam si, da je velik del izdelka sestavljen iz mešanice monoacetiliranih različic
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
518
Reaction score
279
Points
63
Vedno sem mislil, da je acetilklorid bolj eleganten pristop, vendar je to vse teorija, nikoli ga nisem poskusil.
 
Top